Zakupy na Aliexpress w czasach wirusa

Podziel się adresami sklepów i stron www
laurentp
100%
100%
Posty: 1368
Rejestracja: 2013-07-08, 22:08
Lokalizacja: Mazowieckie

Zakupy na Aliexpress w czasach wirusa

Post autor: laurentp » 2020-05-13, 14:20

Hej,
kupował ktoś coś na Ali już po rozpoczęciu epidemii? Jaki podawany a jaki faktyczny termin dostawy?
Pytanie kieruję do tych, do których już towar dotarł.
https://nowyekran24.com/ prawda 24h, POLSKIE forum poza zasięgiem "głównego ścieku", taki informacyjny "DETOX"!
Nienawidzę.mechaniki.Za to przemiany fazowe zaczynają mnie fascynować

Awatar użytkownika
NeRWuS
101%
101%
Posty: 403
Rejestracja: 2018-12-18, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zakupy na Aliexpress w czasach wirusa

Post autor: NeRWuS » 2020-05-13, 15:30

Kupuję na bieżąco ilości znaczne (średnio20 paczek na miesiąc), ale to dlatego, że każdy znajomy mnie prosi, bo jakkolwiek znam angielski i chce mi się w to bawić. Co prawda nie są to rzeczy związane z hobby (w większości), ale dzięki ilości paczek mam rozeznanie w czasach wysyłki. Przy takim "doświadczeniu" mogę stwierdzić, że:
słabo się sprawdzają "kontenerowe" wysyłki - mam tu na myśli zwykłe paczki wysyłane drogą morską (np: Cainiao Super Economy Global lub China Post Ordinary Small Packet Plus )
dużo lepiej przychodzą przesyłki lotnicze - czyli w nazwie jest "Air" (np: Yanwen Economic Air Mail)
jeśli chodzi o wysyłki do paczkomatów (AliExpress Standard Shipping ) to tu jest loteria: to czasem wysyłają od razu, a niektóre od dwóch tygodni są "przygotowane do wysłania" i mi majfrendy piszą, że mają małe zdolności przerobowe i należy czekać i nie mam co się martwić bo dopiero połowa czasu ochrony minęła.
a co do metody "sellers shiping metod" czyli nie napisania wprost co to, to raczej odradzam - jakoś mam takie wrażenie, że zawsze przychodzi na sam koniec.
Jest jeszcze jedna kwestia - często paczki nawet tą samą metodą w różnym czasie zamówione mają znaczne rozbieżności w dostawie. Przykładem może być zamówienie adaptera z dwóch złączy jack na jeden combojack. Zamówiłem go dla siebie na początku pandemii, bo zaczynało się zdalne nauczanie na studiach, a mój mikrofon w laptopie jest paskudnej jakości, a w słuchawkach od telefonu jest co najmniej wystarczający. dwa tygodnie później siostra chciała DOKŁADNIE TEN SAM ADAPTER. Mój przyszedł po miesiącu, a jej kilka dni później, co oznacza, że jej czas dostawy to około 20 dni, a mój to 30. Jak pisałem do chińczyka dlaczego tak jest, to mi odpowiedział coś w stylu, że oni paczki przygotowują codziennie (co jest zrozumiałe), jak się nazbiera pełne auto, to jadą wysłać na pocztę, a jak poczta uzbiera kontener to pakują na statek/samolot. Dlatego nie zawsze można przewidzieć dokładnego czasu dostawy.
Co do tego, że pisałem o poczcie lotniczej - jakoś tak patrząc na zamówienia to NAJCZĘŚCIEJ są one szybsze (obstawiam, że samolot pomieści mniejszą ilość paczek niż kontenerowiec, więc częściej latają). Dlatego mając wybór wybieram pocztę lotniczą. Nie zauważyłem także, by czas pandemii na świecie spowolnił wysyłkę samolotową, dlatego dalej się jej trzymam.
Co do metody AliExpress Standard Shipping to jeszcze nigdy nie użyłem opcji kuriera, a jedynie paczkomat - i to wybieram przy paczkach "zbiorczych" lub (nawet częściej) do paczek o zwiększonej wartości, bądź dla paczek, które łatwo uszkodzić (dla przykładu był to refraktometr, pilot do bramy garażowej, głośnik bluetooth, czy urządzenie do kopiowania czipów do domofonu, a nawet SZKLANY cylinder o wysokości około 40cm do alkoholomierza) i widać, że w miarę dbają o te paczki, bo jeszcze nigdy nie musiałem reklamować paczek, co mi się zdarzało w przypadku innych opcji wysyłek. Dla przykładu kupiłem dla znajomego termometr nakładany na butelkę który przyszedł zgięty w pół tak, że bez problemu mieścił się w otworze do skrzynki. Akurat Odbierałem od listonosza DO RĘKI, więc widziałem, że przesyłka już była płaska jak kartka. Trochę się kłóciłem podczas trwania sporu o zwrot kasy i wyszło, że to chińska poczta mi zwracała kasę - przynajmniej tak dostałem w wiadomości od działu technicznego AliExpress.
"Kto żyje w Polsce, ten w cyrku się nie śmieje"

laurentp
100%
100%
Posty: 1368
Rejestracja: 2013-07-08, 22:08
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Zakupy na Aliexpress w czasach wirusa

Post autor: laurentp » 2020-05-13, 16:37

Dzięki za info.
Znalazłem na 1wszej stronie tylko 1 dostawcę tego co chcę: https://pl.aliexpress.com/item/40000791 ... hweb201603_ ale jest tylko "Ali Std Ship", więc pewnie 2 miesiące, dobrze, że to nie "na wczoraj". A tą metodą dostawy już brałem i więcej jak 6 tygodni nie szło. Oby.

Bo w PL niestety takiego TERAZ nie ma... Ani na Alle ani nawet szukając google po sklepach. Są, ale do hydrauliki siłowej, 300bar ale 100+zł.

Pytałem bo mam problem z dostawą OrangePi 3, zamówiona 2h później obudowa do tego dawno dotarła, a tamta paczka ponoć do nich wróciła i dopiero 2gi raz wysyłali, najnowsze info jest sprzed ponad miesiąca (i w PP i na Cainaio). :( Ale prosili poczekać do 60dni i ew zwrot kasy przez Ali (raz mi już oddali jak przesyłka nie dotarła wcale).
https://nowyekran24.com/ prawda 24h, POLSKIE forum poza zasięgiem "głównego ścieku", taki informacyjny "DETOX"!
Nienawidzę.mechaniki.Za to przemiany fazowe zaczynają mnie fascynować

Awatar użytkownika
drgranatt
100%
100%
Posty: 1410
Rejestracja: 2009-07-13, 11:13
Lokalizacja: 3-city

Re: Zakupy na Aliexpress w czasach wirusa

Post autor: drgranatt » 2020-05-13, 17:40

laurentp pisze:
2020-05-13, 14:20
Hej,
kupował ktoś coś na Ali już po rozpoczęciu epidemii? Jaki podawany a jaki faktyczny termin dostawy?
Pytanie kieruję do tych, do których już towar dotarł.
Po rozpoczęciu pandemii (luty-marzec) czasy były ciężkie. Niektóre przesyłki nie dotarły ale otrzymałem zwrot. Teraz przesyłki otrzymuję poi 2-3 tygodniach. :oki

laurentp
100%
100%
Posty: 1368
Rejestracja: 2013-07-08, 22:08
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Zakupy na Aliexpress w czasach wirusa

Post autor: laurentp » 2020-05-13, 18:21

drgranatt pisze:
2020-05-13, 17:40
...Po rozpoczęciu pandemii (luty-marzec) czasy były ciężkie. Niektóre przesyłki nie dotarły ale otrzymałem zwrot. Teraz przesyłki otrzymuję poi 2-3 tygodniach. :oki
No właśnie gdzieś w marcu kupowałem (już przedtem w tym sklepie kupowałem bez problemów), najpierw było że wróciło, umówiłem się, że wyślą ponownie, ostatnie informacje w necie są (PP i Cainaio) z 8/9 kwietnia, że "przesyłka wyszła, Singapur PP2" i potem cisza. Dzwoniłem na pocztę, doradzili jeszcze 2 tyg poczekać, podobnie w korespondencji ze sklepem, proszą o czekanie do 60 dni, jak nie to wystąpić o zwrot $$.

Przedtem dochodziło 3-6tyg bez pudła.

Stąd pytanie.
https://nowyekran24.com/ prawda 24h, POLSKIE forum poza zasięgiem "głównego ścieku", taki informacyjny "DETOX"!
Nienawidzę.mechaniki.Za to przemiany fazowe zaczynają mnie fascynować

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5058
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Zakupy na Aliexpress w czasach wirusa

Post autor: Citizen Kane » 2020-05-13, 19:31

W tamtym tygodniu otrzymałem towar po około 5 tygodniach od zapłaty.

laurentp
100%
100%
Posty: 1368
Rejestracja: 2013-07-08, 22:08
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Zakupy na Aliexpress w czasach wirusa

Post autor: laurentp » 2020-05-13, 20:31

Którym przewoźnikiem? Bo może (nawet chyba, tam był Ciainaio) tu jest problem, z "Yin Wen Air Mail" czy "Ali Std Ship" dotąd nie miałem problemów.
No ale to było przed wirusem. Najbardziej mnie wk.. totalny brak informacji, gdzie ta przesyłka teraz jest.
https://nowyekran24.com/ prawda 24h, POLSKIE forum poza zasięgiem "głównego ścieku", taki informacyjny "DETOX"!
Nienawidzę.mechaniki.Za to przemiany fazowe zaczynają mnie fascynować

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5058
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Zakupy na Aliexpress w czasach wirusa

Post autor: Citizen Kane » 2020-05-14, 10:41

Logistics company: Cainiao Super Economy

Awatar użytkownika
radius
90%
90%
Posty: 822
Rejestracja: 2010-11-30, 14:39
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zakupy na Aliexpress w czasach wirusa

Post autor: radius » 2020-05-14, 18:07

U mnie też zamówienie z przesyłką Cainiao Super Economy przyszło po 5 tygodniach. Tak samo z Seller's Shipping Method.
Spiritus flat ubi vult

Awatar użytkownika
degu
101%
101%
Posty: 316
Rejestracja: 2019-03-30, 22:44
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Zakupy na Aliexpress w czasach wirusa

Post autor: degu » 2020-05-14, 19:27

Przesyłkę zakupioną 21 kwietnia z Chin dostałem 5 maja, natomiast też na ali... zamówiłem 26 kwietnia refraktometr z wysyłką z Polski i nadal czekam... "Shipping time may delayed or changed according to the coronavirus outbreak. We will try our best to get the order to you as soon as possible."
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Awatar użytkownika
drgranatt
100%
100%
Posty: 1410
Rejestracja: 2009-07-13, 11:13
Lokalizacja: 3-city

Re: Zakupy na Aliexpress w czasach wirusa

Post autor: drgranatt » 2020-05-14, 20:24

Zamówienie 28.04. wysyłka przez Cainiao Super Economy, dziś otrzymałem :oki

juru
50%
50%
Posty: 155
Rejestracja: 2008-02-06, 17:55
Lokalizacja: z tamtąd

Re: Zakupy na Aliexpress w czasach wirusa

Post autor: juru » 2020-08-16, 15:03

Zapytam z ciekawości czy na Alli kupujecie coś przydatnego do naszego hobby?
juru

de gustibus non est disputandum

Awatar użytkownika
ryba82
101%
101%
Posty: 391
Rejestracja: 2009-11-16, 08:14

Re: Zakupy na Aliexpress w czasach wirusa

Post autor: ryba82 » 2020-08-16, 20:55

Tak.
Człowiek nie wielbłąd i napić się musi.

Awatar użytkownika
NeRWuS
101%
101%
Posty: 403
Rejestracja: 2018-12-18, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zakupy na Aliexpress w czasach wirusa

Post autor: NeRWuS » 2020-08-16, 23:31

Termometry, rurki fermentacyjne (te "ciche"), "powchwy na termometr" (takie wkręcane na 1/2 cala by wsadzić termometr do środka) zaworki i przepływomierze (głównie do regulacji wody), kuzyn kupował złącza tri-clamp, są ludzie co drożdże kupowali do zbożówek, więc mają oni już chyba wszystko :)
Szukać i patrzeć na opinie (ja raczej unikam aukcji, gdzie kupiły dwie osoby i nie ma ocen). W miarę sprawnie działa szukanie po obrazku (robię to na aplikacji w telefonie) i wyszukuje mi co potrzeba. Potem czytam nazwę aukcji i patrzę jak chińczyki nazwali to po angielsku.
Kiedyś miałem polski język wyszukiwania, ale to był mój błąd jak wpisałem frazę "fazownik" jak potrzebowałem zamówić (pod taką nazwą kupowałem taki stożek na wkrętarkę, by zrobić fazę w otworze pod śrubę z łbem stożkowym) i generalnie nie wiedzieć czemu pokazało większość z rzeczy z kategorii dla dorosłych :lol: Już wiem, że wg aplikacji po polsku nazywa się to "pogłębiacz stożkowy" a nie fazownik :)
"Kto żyje w Polsce, ten w cyrku się nie śmieje"

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Re: Zakupy na Aliexpress w czasach wirusa

Post autor: magas » 2020-08-16, 23:57

Pogłębiacz to fajnie brzmi, kiedyś jak pracowałem w obcym kraju poprosiłem gościa co mówił perfekt po polsku by mi podał słuchawki, ten rozgląda się po stole gdzie leży 20 par słuchawek i tylko słuchawki i znaleźć nie może. Podchodzę ubieram, a on mi czysto po polsku mówi, ale to nie są słuchawki, to są ochronniki słuchu przeczytaj sobie na pudełku przecież po polsku też tam jest napisane, a słuchawki są do słuchania.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości