Kolumna od AK-spaw

Podziel się adresami sklepów i stron www
dedert
40%
40%
Posty: 98
Rejestracja: 2015-05-14, 14:51

Kolumna od AK-spaw

Post autor: dedert » 2020-10-12, 04:55

Witam. Kolega poszukuje kolumny aabratek. Znalazłem mu coś takiego od AK-spaw z Łodzi.

https://m.olx.pl/oferta/destylator-aabr ... ml?reason=

Czy orientuje się ktoś czy jest to godny polecenia sprzedawca oraz czy te parametry są odpowiednie dla zbiornika 100L?

Wydawalo mi się że pod 100L powinna być wyższa kolumna. Ale i tak pewnie trzeba będzie ją skrócić do 225 cm bo sufit jest dość nisko

Awatar użytkownika
zbyszko
101%
101%
Posty: 1787
Rejestracja: 2009-11-10, 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Kolumna od AK-spaw

Post autor: zbyszko » 2020-10-12, 13:28

Ja po takim wstępie wymiękam:
Oferuję kompletną kolumnę rektyfikacyjną typu aabratek. Kupując u mnie mają Państwo gwarancję poprawnie wykonanego sprzętu, pozbawionego wad konstrukcyjnych. Stosuję tylko najlepsze rozwiązania. Chłodnica? Tylko z rury karbowanej. Zaworki odbioru? Tylko precyzyjne. Wypełnienie? Tylko najlepsze na rynku – plipek. Zapraszam do zapoznania się z ofertą:
Każda sroczka swój ogonek chwali :D
Szukasz sprawdzonego i rzetelnego sprzedawcy?
To masz:
memberlist.php?mode=viewprofile&u=8215
czytam nie pytam

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Re: Kolumna od AK-spaw

Post autor: magas » 2020-10-12, 16:43

Ja bym firmę omijał szerokim łukiem, oczywiście nie kulę, a firmę która nie potrafi sobie swojej, kurła swojej nazwy wymyślić i zapracować na reputacje, zawsze wkurłają mnie ci ludzie co czyjąś nazwę, nick, czy patent zabierają jak swoje zmieniając jedną literkę, czy przecinek w stylu Akas to ja, Psikutas bez s na końcu. Nie lubię cwaniactwa i niech mnie nikt nie poucza, że to nie jest tak jak ja piszę, bo z tymi nazwami już mnie kiedyś pouczaliście, że się czepiam innego fajnego chłopaka, a ja nie lubię i nie toleruję cwaniactwa i wyciągania łap po nieswoje, Akaspaw, czy Ak-spaw nie próbujcie mi wmawiać że to przypadek.

Awatar użytkownika
Zalobik
60%
60%
Posty: 251
Rejestracja: 2017-11-07, 18:25

Re: Kolumna od AK-spaw

Post autor: Zalobik » 2020-10-12, 22:49

Kolego dedert, człowieka nie znam, więc nie wiem czy godzien polecenia, ale wygląda to całkiem nieźle. W tym zestawieniu cena też jest dobra. Co do konfiguracji, fi rurki do pojemności beki idealna. Grzanie 100 litrów 6 kw będzie trwać pewnie ze 2h. Nie ma informacji, co do wysokości kolumny i tu trzeba dopytać, bo to istotna rzecz, zwłaszcza przy tej średnicy. Nie będę się mądrzył, ale przy tej średnicy poniżej 150 cm zasypu bym nie schodził. Doczytaj o wspóoczynniku smukłości, czy jakoś tak. Ja nie jestem już na bierząco, jeśli byłem kiedykolwiek. Jest tu paru szpeniów co to ogarniają, może coś doradzą.
Jak brakuje miejsca można pomyśleć o niskim zbiorniku, skracanie kolumny, to nie najlepszy pomysł.
Kupując od kogoś nieznanego trzeba zachować ostrożność i najlepiej obejrzeć przed zakupem i dokładnie dopytać o szczegóły, ale to już frazesy. Są też polecani wykonawcy, drożej na początku, to nie zawsze drożej na końcu. AK to może jego inicjały, ale ja mam dużą wiarę w ludzi, czasem za dużą. Powodzenia
"Teoretycznie, nie ma różnicy pomiędzy teorią a praktyką, w praktyce jest". Y.B.

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Re: Kolumna od AK-spaw

Post autor: magas » 2020-10-12, 22:59

Takie inicjały, że jak będziesz szukał przez wyszukiwarkę kolumny Akasa to trafisz na
AK-spaw https://www.youtube.com/watch?v=WXgx7Uzislo, pozwalajmy na cwaniactwo na forum to będzie jak z założeniem forum o nazwie Aabratek, później był sklep o tej nazwie, a na końcu ktoś kto się uważa za szanowanego forumowicza stara się samą nazwę sprzętu zastrzec tylko dla siebie, by inni producenci nie mogli z tej nazwy korzystać. Ja też wierzę w ludzi, tylko jak ktoś w kupę wlezie, to mówię że mu but śmierdzi, a nie otwieram w aucie okno udając, że lubię jak mi w ucho wieje, nic na to nie poradzę, taki jestem.

Awatar użytkownika
radius
90%
90%
Posty: 822
Rejestracja: 2010-11-30, 14:39
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kolumna od AK-spaw

Post autor: radius » 2020-10-13, 15:04

@magas, mi to oczywiście lotto, kto jak się nazywa, ale - https://mapa.targeo.pl/8252022790/nip/firma :nie_wiem
Spiritus flat ubi vult

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Re: Kolumna od AK-spaw

Post autor: magas » 2020-10-13, 22:50

Faktycznie masz rację, jak przeczytałem A KA SPAW, jak AKA 47 choć napisane AK, to dostałem furii, mam alergie na takie sprawy, nie jak jeden spawacz z drugim kłócą się kto kogo kopiuje, a obaj robią sprzęt z którego nic sami nie wymyślili tylko skopiowali z forum, tylko jak ktoś próbuje przywłaszczyć sobie coś co nie należy do niego, w tym przypadku była to nazwa. Myliłem się, trzeba posypać głowę popiołem, pierdyknąć baranka z dzwoneczkiem, przeprosić chłopa, odszczekać hau, hau, jeszcze raz przeprosić, PRZEPRASZAM i napisać, że na swoją obronę mam, na swoją obronę mam nic, czasem po paru latach spokojnych, rozważnych uruchamiam się i wraca mój brat bliźniak młodszy czyli magas37 :oops: .

Awatar użytkownika
Legion
-#Admin
-#Admin
Posty: 1870
Rejestracja: 2009-01-24, 11:03

Re: Kolumna od AK-spaw

Post autor: Legion » 2020-10-13, 23:06

:brawo
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

marcin2241
30%
30%
Posty: 45
Rejestracja: 2020-08-01, 10:50

Re: Kolumna od AK-spaw

Post autor: marcin2241 » 2020-10-14, 00:43

Giorgio ormiani tez ma fajne ciuchy I ciepłe są

Awatar użytkownika
radius
90%
90%
Posty: 822
Rejestracja: 2010-11-30, 14:39
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kolumna od AK-spaw

Post autor: radius » 2020-10-14, 18:52

Magas kurła, musimy się jeszcze kiedyś razem napić :oki
Spiritus flat ubi vult

aakk
101%
101%
Posty: 19
Rejestracja: 2020-10-14, 22:13

Re: Kolumna od AK-spaw

Post autor: aakk » 2020-10-14, 23:02

Witam wszystkich. Dziękuję @dedert za zainteresowanie ofertą. Już spieszę z wyjaśnieniami bo widzę padło tu sporo mocnych komentarzy.

@zbyszko jestem użytkownikiem czarnego forum od około dwóch lat, przez ten czas przewinęło się multum pytań odnośnie ofert do sprzętów które nie do końca były wykonane poprawnie. Chciałbym obrać inny kierunek i produkować sprzęty które będą pozbawione wad konstrukcyjnych, sprzęty jak bym robił dla siebie. Po rejestracji na forum sam zadawałem - z dzisiejszego punktu widzenia - banalne pytania, dziś sam pomagam innym użytkownikom w miarę możliwości.

@magas przyznam szczerze że wymyślenie dobrej, oryginalnej nazwy nie było proste. Ostatecznie doszedłem do wniosku że nie będę nigdzie reklamował się potężnym logiem z nazwą firmy i nazwę skojarzę z imieniem i nazwiskiem. Oczywiście wszystkie pomysły kręciły się przy AK jako pierwszych liter imienia i nazwiska. Miał być SPAWAK ale taka firma istnieje więc powstał po prostu AK-SPAW. Teraz gdy przeczytałem posty odnośnie Akasa, faktycznie jest skojarzenie ale musisz mi uwierzyć na słowo podczas zakładania DG, gdy jest trochę na głowie zupełnie o tym nie myślałem.

@Zalobik wszystkie parametry kolumny są dobrane tak aby to "grało". Cena jest dobra ponieważ jestem nowym producentem, sprzęty na przestrzeni kolejnych miesięcy na pewno doczekają się modyfikacji pod kątem jakości, wszystko przyjdzie z czasem :wink:

@radius była taka nazwa, aktualnie "wpis wykreślony"

Na koniec dodam że sam mam zapytania od różnych osób odnośnie kolumn czy to miedzianych czy półkowych itd. Sam zajmuję się głównie kolumnami aabratek więc chętnie odsyłam do innych polecanych producentów czy to Zygmunt, Akas, czy Piotrek "herabta" z którym jestem w kontakcie :)

Awatar użytkownika
Zalobik
60%
60%
Posty: 251
Rejestracja: 2017-11-07, 18:25

Re: Kolumna od AK-spaw

Post autor: Zalobik » 2020-10-15, 14:47

No i nastała jasność. Jasność jest dobra. Witaj aakk, kolejny producent z centralnej pl i dobrze. Powodzenia
"Teoretycznie, nie ma różnicy pomiędzy teorią a praktyką, w praktyce jest". Y.B.

Awatar użytkownika
zbyszko
101%
101%
Posty: 1787
Rejestracja: 2009-11-10, 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Kolumna od AK-spaw

Post autor: zbyszko » 2020-10-15, 16:08

Szacun za to, że nie robisz ludków w bambuko.
Mimo wszystko opis typu lepsze od dobrego do mnie nie przemawiają.
czytam nie pytam

dedert
40%
40%
Posty: 98
Rejestracja: 2015-05-14, 14:51

Re: Kolumna od AK-spaw

Post autor: dedert » 2020-10-23, 13:30

A z tej strony ktoś coś może powiedzieć? AK-Spaw zawindował cenę w górę więc kolega nie jest już tak bardzo zainteresowany.

https://inoxstill.pl/destylator-aabrate ... -100l-76-1

roman0012
30%
30%
Posty: 37
Rejestracja: 2018-12-27, 00:23

Re: Kolumna od AK-spaw

Post autor: roman0012 » 2020-10-23, 13:47

Producent ok. Weź pod uwagę, że kolumna jest tańsza ponieważ nie ma bufora, olm i ocieplenia zbiornika. Po położeniu tych elementów cena będzie podobna.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości