Kolumna z wirującą parą alkoholową

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2008-10-15, 15:39

@garnacha
z tego co pamietam, to nawet w Internet explorerze, tylko myk jest taki ze trzeba bylo najpierw zainstalowac jakis plugin, pozniej mnie sie te pliki we wszystkim otwieraly

znalazlem link fo strony z tym pluginem

Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Post autor: Spirit » 2008-10-15, 15:52

bo widzicie,ja chcę zrobić turbinkę którą mógłby zrobić każdy w domowych warunkach bez laserów i bez specjalistycznych urządzeń.coś a"la Adam Słodowy.
Załączniki
turbinka nr 2 002.jpg
turbinka nr 2 001.jpg
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami....

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2008-10-15, 16:33

@spiryt
obawiam sie ze jutro znajdziesz takie turbinki jak twoje na allegro, malo tego, z opisu aukcji dowiesz sie ze sa one szkodliwe w twoim wykonaniu, bo nie maja atestu UDT i wogole sa zrobione z materialu ktorego nie wyprodukowala zadna huta bo sprzedawca na aukcji ma na swoje turbinki atest hutniczy. A jako gwozdz do tumny przeczytasz ze uzurpujesz sobie prawo do tego pomyslu pod lakoniczna nazwa turbinka, podczas gdy sprzedawca sprzedaje skomplikowane urzadenie do precyzyjnego wymuszenia ruchu rotacyjnego, moje turbinki nie byly wycinane centymetrem krawieckim tylko nozycami do blachy ze znaczkiem CE, Nozyce te to nie tania podrobka z Chin. Na koniec jeszcze na czerwono "nie dajcie sie nabrac na turbinki od innych sprzedawcow, bo sa one prawoskretne, tylko u mnie turbinki lewoskretne"

Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Post autor: Spirit » 2008-10-15, 16:43

@ tofi,nie dbam o to.gdybym chciał turbinki dla siebie to nie zamieszczał bym zdjęć.my też kopiujemy patenty innych ludzi,a ludzie nasze.
ps.wszystkiego najlepszego,właśnie wybiło ci 1000 postów :D
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami....

cemik1

Post autor: cemik1 » 2008-10-15, 16:48

garnacha pisze:@cemik1 Wjakim programie ta kniga się otwiera?
W tym

Awatar użytkownika
garnacha
101%
101%
Posty: 171
Rejestracja: 2006-05-10, 09:15

Post autor: garnacha » 2008-10-15, 17:40

Dzięki Tofi i cemik1, już hula :lol:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
v.s.o.p.
50%
50%
Posty: 163
Rejestracja: 2006-02-11, 18:45
Kontaktowanie:

Post autor: v.s.o.p. » 2008-10-16, 15:57

W niedzielę odpalamy drugi test, tj w zapowiedziach z lekko zmodyfikowaną chłodnicą, i moderowaniem par w czubie kolumny. Co do turbinek projektu errorexe to wydaje mi się że łaczą one najważniejsze cechy są tanie w produkcji, skuteczne, łatwe w montażu i bardzo wszechstronne (pasują do każdej rury 2'' 60,3mm).

testy na minimalną ilość turbinek i rozstawy też trzeba bedzie porobić. My wstępny rozstaw przyjęlismy ok 5 cm i pochylenie łopatki 2-3mm na taboret 7,5KW. w zalezności od mocy sczelina powinna chyba ulegać zmianom.

Co do strony zarobkowej to pewne, że zaraz znajdą się kopiści i złodziejaszki pomysłów z Leonem na czele, na to narażony jest każdy kto zrobi coś co wychodzi poza dotychczasowe horyzonty. (vide zbyszek-sprężynki czy errorexe-turbinki i inni nasi koledzy) Przypominam że temat turbin pochodzi od zbyszka i to jemu oraz errorexe należy się podziękowanie za determinację i chęć popychania tematu do przodu. Ale to nie jest powód żeby nie oferować do sprzedaży efektów swojej pracy.
Bądźcie wyrozumiali też dla tych, którzy nie mają czasu na budowanie swoich aparatur i kupują je u osób takich jak my. To samo dotyczy turbinek ich rozpowszechnienie w domowych pracowniach powinno odbywać się jak najszerszym kanałem. Zapewniam was ze skala tego rynku jest mikroskopijna i umieszczanie produkcji turbinek w ramach próby zarobienia pieniędzy przez kogokolwiek jest śmieszna.


Wszystkich zainteresowanych gotowym rozwiązaniem zapewniamy, że efekt tej współpracy na pewno trafi pod strzechy.

To forum pozostaje nadal produktywnym i bardzo profesjonalnym panelem dyskusyjnym, czerpmy więc z niego razem bez zbędnych złosliwostek plz.

pozdrawiam
Lutek
V.S.O.P.
www.vsop.com.pl
http://vsop.blox.pl
Gdy dłużej nie odpowiadam pisz bezpośrednio na info@vsop.com.pl

Mietek
40%
40%
Posty: 90
Rejestracja: 2007-11-16, 16:52

Post autor: Mietek » 2008-10-16, 17:49

Nie wiem czy powinienem rozpoczynać nowy wątek w tym temacie ale od dłuższego czasu nurtuje mnie porównanie mocy cieplnej dostarcznej do naszych kegów. Jedni piszą, że uzywają taboretów lub promienników gazowych o określonej mocy maksymalnej inni używają ogrzewania elektrycznego. Trudno porównać te dane bo sprawność ogrzewania gazowego jest dużo niższa niż elektrycznego. Ja używam grzałek elektrycznych o mocy 3kW (oczywiście z możliwością regulacji) i nie umiem powiedzieć czy taboret 7,5 kW jaki używa do prób v.s.o.p. dostarcza do zacieru dużo więcej ciepła. Przy próbach turbinek może to być jeden z kluczowych parametrów obok średnicy kolumny, kształtu turbinek bo ma istotny wpływ na prędkość par w kolumnie. Czy ktoś z szanownego grona próbował to porównać?

pozdrawiam,
. Mietek

Awatar użytkownika
SRG
90%
90%
Posty: 682
Rejestracja: 2007-12-15, 09:32
Lokalizacja: śląskie

Post autor: SRG » 2008-10-16, 18:20

Sprawność taboretu @v.s.o.p. ocenia na 60%. Jednak jest ona zależna nie tylko od mocy palnika gazowego, ale i od wielu innych czynników. (Na przykład; jakość gazu czy ocieplenie kolumny albo miejsce destylacji) Myślę że przeprowadzi On również próby z grzałkami elektrycznymi. Niestety to musi potrwać. Trzeba czekać.

cemik1

Post autor: cemik1 » 2008-10-17, 10:49

Turbinki mocowane osiowo do pręta stwarzają jeszcze jedną możliowść. Wykonania kolumny, w której poruszane są mechanicznie za pomocą silnika. Kolumna wtegy mogłaby być pewnie krótsza, bo wymuszony ruch byłby znacznie intensywniejszy.

Paluch
101%
101%
Posty: 722
Rejestracja: 2006-06-10, 21:54
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Paluch » 2008-10-17, 10:59

@ Cemik1

Kolumna mechaniczna (vide ten temat) została zbudowana i przetestowana przez naszych Kolegów z pełnym powodzeniem.
Ponieważ konstrukcyjnie jest trudna do wykonania to nie znalazła naśladowców.
Mało kto ma takie zaplecze techniczne (oraz niezbędną wiedzę).

Pozdrawiam

cemik1

Post autor: cemik1 » 2008-10-17, 13:19

No tak. Przeczytałem. Jest to naprawdę jazda bez trzymanki i inna klasa problemów.

Awatar użytkownika
Astemio
101%
101%
Posty: 2144
Rejestracja: 2006-12-28, 12:29

Post autor: Astemio » 2008-10-17, 14:16

A jakby tak zastosować turbinki przeciwbieżne, naprzemian?
Każda kolejna turbinka miałaby przeciwny kierunek kierowania strumienia par.
Ale byłoby mieszanie!
Najlepszym miernikiem nieskończoności jest ludzka głupota i arogancja.

zbyszek1281
101%
101%
Posty: 2012
Rejestracja: 2006-05-12, 22:49

Post autor: zbyszek1281 » 2008-10-17, 14:46

Witam

Temat wirującej kolumny mechanicznej nie jest aż tak bardzo trudny technicznie.
Kolumna bębnowa w wykonaniu Fenola to problemy z wyważeniem, uszczelnienia, łożyskowania itp.Prościej można wykonać kolumnę z wirującą "wstęgą" to znaczy rotor w postaci skręconego wzdłuż osi płaskownika zakończonego czopami ułożyskowanymi pływająco np. tulejami z igliduru .Napęd z silnika przenoszony typowym sprzęgłem magnetycznym.Reszta konstrukcji jak w normalnej kolumnie.Można kręcić wiatraczkami tylko dojdzie problem efektu wentylatora i dużej prędkości pary. której może nie opanować chłodnica.

Paluch
101%
101%
Posty: 722
Rejestracja: 2006-06-10, 21:54
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Paluch » 2008-10-17, 15:41

@ Astemio

Zanaczam że się wymądrzam bez podstaw praktycznych ale wydaje mi się że powinien być jednak przepływ laminarny.
W układzie z przepływem turbulentnym większość energii będzie się wytracać bezproduktywnie
na zwykłe "mieszanie"
Jeśli w kolumnie wytwarzamy wir to wymiana jest wymuszana głównie na zewnętrznych ściankach jak w kolumnie mechanicznej.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości