Druciak/Zmywak - Zone

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
Awatar użytkownika
bimbelek
101%
101%
Posty: 321
Rejestracja: 2007-02-12, 16:44
Lokalizacja: powiat Gorlicki

Post autor: bimbelek » 2007-11-05, 06:14

@AAbratek
Popieram twoją wypowiedź. Kilka lat temu pracowałem na MASARNI(wędlinki, mięsko :lol: )
Robiło się bardzo duże ilości kiełbasy zwyczajnej która też w ogromnych ilościach była sprzedawana na UKRAINE. I to że była to jedna kiełbasa dla polskich sklepów i na Ukraine to jednak nie robiło się jej tak samo. Najpierw robiło się dla polskich sklepów, a potem przychodziła SZEFOWA i mówiła ile kiełbaski na Ukraine. I wtedy się zaczęło............sprzątanie hali :mrgreen: .
Wniosek jest jeden - Nie każda stal nierdzewna jest nierdzewna :cry:

Awatar użytkownika
bluetoth
40%
40%
Posty: 68
Rejestracja: 2007-11-09, 03:10
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: bluetoth » 2007-11-09, 03:27

Witam wszystkich, właśnie się zarejestrowałem i piszę pierwszy post.
marian_mk pisze:Czy już ktoś sprawdził zmywaki "Dobry duszek" czy naprawdę są dobre - można je nabyć w marketach AUCHAN po 31groszy/za mały (15g). Po próbie w gorącym roztworze kwasku cytrynowego zachowują się i "pachną" podobnie jak te z Plusa a ktoś napisał że to są netinoxy po zmianie nazwy ( chyba nie tylko nazwy). Proszę więc o wypowiedzi w tej sprawie bo 50 litr. zupy czeka a szkoda to zepsuć.
Co do zmywaków "dobry duszek" (u mnie kosztują 0.90zł małe i 1.20zł duże) jak i sześciu czy siedmiu innych firm jakie udało mi się dostać w mieście w którym mieszkam to uważam iż jest to jednak mina.
Uzasadnienie: każdy ze zmywaków umieszczony w słabym roztworze soli kuchennej po jakimś czasie powodował zabarwienie roztworu na kolor ciemno-granatowo-zielony a po wyjęciu i pozostawieniu na powietrzu po jakimś czasie pojawiała się rdza. Zmywaki "dobry duszek" pobiły nawet te tańsze bo już po godzinie mocno zabarwiły roztwór.
Wniosek: mimo iż początkowo byłem nastawiony pozytywnie to teraz już nie chcę zmywaków.
Zakupiłem za to profesjonalne wypełnienie w postaci spiralek z cienkiego drutu wolframowego (zdjęcie poniżej) i jedyne co mnie teraz martwi to czy nie będą dawały zbyt dużego oporu przepływu, gdyż mają długość około 4mm a średnicę około 2.5mm, jak myślicie?
Pozytywny zaś powinien być ogromny współczynnik powierzchni do objętości i spora masa wynosząca między 4 a 5kg (ponad 5 razy większa niż druciaków), co by sprzyjało dużej bezwładności cieplnej kolumny.
Proszę o opinie i sugestie.
Załączniki
spirale.jpg

Awatar użytkownika
a_priv
100%
100%
Posty: 3144
Rejestracja: 2006-08-25, 08:30

Post autor: a_priv » 2007-11-09, 08:37

@bluetoth
Witaj na forum. :lol:
Prosisz o opinie n/t Twojego wypełnienia kolumny. Wszystko wygląda bardzo obiecująco, ale miarodajną opinię to tak naprawdę Ty bedziesz mógł przedstawić po pierwszym brykaniu z tym wypełnieniem. :wink:
Tak więc @bluetoth do roboty. :lol:
pzdr

PS Trochę niepokojące jest to, że zwoje tych spiralek stykają sie ze sobą. W najgorszym razie będziesz musiał je trochę porozciągać. :shock:

Awatar użytkownika
tomy
70%
70%
Posty: 317
Rejestracja: 2006-04-21, 16:11
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: tomy » 2007-11-09, 09:33

bluetoth pisze:.....w postaci spiralek z cienkiego drutu wolframowego....
Metalurgiem to ja nie jestem, w temacie domowych wyrobów to poziom ledwie praktykanta. I tu nachodzi mnie takie pytanie, czy wolfram nadaje się do naszych celów. W przypadku zmywaczków to faktycznie coś nie dobrego się dzieje. Akurat robię kolumnę dla zaprzyjaźnionego "bambra" i nie mogę znaleźć odpowiednich zmywaczków. Jakieś dwa rodem z za Odry to wprawiły mnie w zdumienie. Poleżały kilka dni w wilgoci i nic, jak nówki. No to je do pojemnika z octem, nic. Po podgrzaniu do 70°C już nie było tak miło, ocet zrobił się szaro-fioletowo-niebieski ale zmywaczki dalej były lśniące. Kilka godzin po wyjęciu były podobne do lisiej kity. Czyżby normalny druciak czymś chemicznie pokrywali ? Jeszcze trochę to pojadę do hurtowni, kupię kilka metrów rurki KO 6mm, to na kawałki i w rurę.

P.S. A gdzie i za ile kupowałeś ten wynalazek :?:

Awatar użytkownika
inżynier
101%
101%
Posty: 1823
Rejestracja: 2006-11-14, 12:00

Post autor: inżynier » 2007-11-09, 10:52

@bluetoth
Jak ci pisałem na oliwce, -trzeba próbować, ja kupowałem zmywaki ponad rok temu i są idealne, ale w świetle ostatnich wiadomości, dzisiaj to loteria.
Czy możesz podać namiary na Twojego dostawcę?, bo sam bym chętnie spróbował.
pozdrawiam - inżynier

zbyszek1281
101%
101%
Posty: 2012
Rejestracja: 2006-05-12, 22:49

Post autor: zbyszek1281 » 2007-11-09, 11:17

Witam
Spiralki mają ciekawą konstrukcję.W przekroju są trójkątne i na długości spiralnie skręcone.
Daje to efekt małych szczelin na wierzchołkach trójkątów.Producenta szukał jeden z kolegów w Rosji.Może niech się wypowie na ten temat

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
oktogenek
50%
50%
Posty: 144
Rejestracja: 2007-06-25, 09:55
Kontaktowanie:

Post autor: oktogenek » 2007-11-09, 16:27

Koledzy ratujcie :( wykupiłem już wszystkie dostępne u mnie zmywaki i wszystkie to kicha :x

Awatar użytkownika
bluetoth
40%
40%
Posty: 68
Rejestracja: 2007-11-09, 03:10
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: bluetoth » 2007-11-09, 17:08

inżynier pisze:@bluetoth
Jak ci pisałem na oliwce, -trzeba próbować, ja kupowałem zmywaki ponad rok temu i są idealne, ale w świetle ostatnich wiadomości, dzisiaj to loteria.
Czy możesz podać namiary na Twojego dostawcę?, bo sam bym chętnie spróbował.
pozdrawiam - inżynier
Znalazłem to na Allegro po 40zł za kilogram (0.65 litra), ale kobietka (jest chemiczką) miała tylko 4 kilogramy ze starych zapasów. Zadzwoniłem do niej i po podaniu wymiarów kolumny stwierdziła że będą idealne, ale......... jak ktoś wcześniej napisał wszystko wyjdzie w praniu.

bnp

Post autor: bnp » 2007-11-09, 19:00

Hej!!!
proszę o dokładne namiary na tą kobietę, to będzie super wypełnienie!!! w ostatnim czasie właśnie takiego szukałem, wysyłałem nawet zapytanie ofertowe do firm produkujących sprężyny o możliwość zamówienia czegoś takiego ale nikt nie chciał się tego podjąć.
Czekam z niecierpliwością na wyniki testów i namiary do tej chemiczki !!!

Awatar użytkownika
MaTyS
50%
50%
Posty: 168
Rejestracja: 2007-03-07, 07:58
Lokalizacja: Mazury

Post autor: MaTyS » 2007-11-09, 19:23

oktogenek pisze:Koledzy ratujcie :( wykupiłem już wszystkie dostępne u mnie zmywaki i wszystkie to kicha :x
"Jan Niezbędny" drogie, ale dobre ... .
Ostatnio zmieniony 2007-11-09, 19:31 przez MaTyS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bluetoth
40%
40%
Posty: 68
Rejestracja: 2007-11-09, 03:10
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: bluetoth » 2007-11-11, 17:44

inżynier pisze:@bluetoth
Jak ci pisałem na oliwce, -trzeba próbować, ja kupowałem zmywaki ponad rok temu i są idealne, ale w świetle ostatnich wiadomości, dzisiaj to loteria.
Czy możesz podać namiary na Twojego dostawcę?, bo sam bym chętnie spróbował.
pozdrawiam - inżynier
Dostałem maila od tej kobietki że ma jeszcze około 2 kilogramów tego wypełnienia (musi to wpierw zważyć) ale to będzie raptem 1.5 litra, więc nie wiem czy cię to urządzi.
Mogę zapytać kiedy i gdzie to kupiła a także zapytam ją o zgodę na udostępnienie kontaktu do niej.

[ Dodano: 2007-11-11, 17:46 ]
oktogenek pisze:Koledzy ratujcie :( wykupiłem już wszystkie dostępne u mnie zmywaki i wszystkie to kicha :x
W takim razie najbardziej racjonalne wyjście to wióry z "pewnej" KO. Udaj sie do zakładu który pracuje na OK, albo kup pręt i daj go stoczyć na wióry.

Awatar użytkownika
yachu4
60%
60%
Posty: 222
Rejestracja: 2007-07-24, 01:51

Post autor: yachu4 » 2007-11-11, 18:18

@bnp podaj wysokość swojej kolumny. Może starczy siatki którą posiadam, to Ci podeślę jeżeli Jesteś zainteresowany.
Ale będziesz musział ją pociąć.

Awatar użytkownika
inżynier
101%
101%
Posty: 1823
Rejestracja: 2006-11-14, 12:00

Post autor: inżynier » 2007-11-12, 11:09

bluetoth pisze: Dostałem maila od tej kobietki że ma jeszcze około 2 kilogramów tego wypełnienia (musi to wpierw zważyć) ale to będzie raptem 1.5 litra, więc nie wiem czy cię to urządzi.
Mogę zapytać kiedy i gdzie to kupiła a także zapytam ją o zgodę na udostępnienie kontaktu do niej.
To by było na ok. 1/2 kolumny, zawsze lepiej niz nic :lol:
pozdrawiam - inżynier

Awatar użytkownika
szymek75-90
30%
30%
Posty: 44
Rejestracja: 2007-10-10, 19:41
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: szymek75-90 » 2007-11-13, 19:32

witam
Kupiłem dzisiaj zmywak na próbę za 1,15zł.Rozpakowałem opakowanie popachniałem i wyczyłem metaliczny zapaszek.Nie wiem czy tak powinno byc.Jak pomiętosiłem zmywak trochu w rekach to zauważyłem jakiś szary osadzik na skórze.Ale tak to już chyba nie powinno być??????????????

Awatar użytkownika
bluetoth
40%
40%
Posty: 68
Rejestracja: 2007-11-09, 03:10
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: bluetoth » 2007-11-13, 19:42

szymek75-90 pisze:witam
Kupiłem dzisiaj zmywak na próbę za 1,15zł.Rozpakowałem opakowanie popachniałem i wyczyłem metaliczny zapaszek.Nie wiem czy tak powinno byc.Jak pomiętosiłem zmywak trochu w rekach to zauważyłem jakiś szary osadzik na skórze.Ale tak to już chyba nie powinno być??????????????
Dla pewności włóż go w słaby roztwór soli kuchennej, ale już teraz wszystko wskazuje na to że zmywak jest kiepski. Zresztą poczytaj opinie ludzi, ja sprawdziłem kilka ktoś inny także i tylko nieliczni mieli szczęście trafić na dobry, o zgrozo nawet te same tej samej firmy były dobre i złe. Osobiście uważam iż dobry zmywak to już przeszłość, chociaż podobno Amway są w porządku, lecz za tą cenę to kupisz już bez problemu profesjonalne wypełnienie, a jeśli chcesz tanio i pewnie to tak jak wyżej, kup pręt z KO i daj stoczyć na wióry albo załatw wióry z zakładu który na KO pracuje (jak pogadasz z pracownikiem to za tzw. piwo dostaniesz).
Ostatnio zmieniony 2007-11-13, 19:44 przez bluetoth, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości