Druciak/Zmywak - Zone

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
buli
10%
10%
Posty: 10
Rejestracja: 2011-01-28, 08:32

Zmywaki czy ceramika

Post autor: buli » 2014-10-07, 14:10

Witam znalazłem w akwarystycznym sklepie ceramikę do filtracji i na allegro takie same wygląd taki sam tylko cena inna. Może ktoś wie co za różnica jest podczas destylacji.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez buli, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Post autor: Spirit » 2014-10-07, 19:09

To te same wypełnienie. Niestety nie oczekuj po nim zbyt wiele.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami....

darekint
40%
40%
Posty: 50
Rejestracja: 2014-10-29, 16:53

Post autor: darekint » 2015-01-27, 22:45

Czy zapach zmywaków zniknie z czasem? Przed użyciem były gotowane w płynie do mycia naczyń potem w kwasu cytrynowym.Destylowałem trzy razy i chyba za każdym razem jest gorzej. Ostatnim razem dodałem jeszcze trzy zmywaki i one są najjaśniejsze i można by powiedzieć że nie śmierdzą. Destylat czuć tak jak by szpitalem,ma metaliczno gorzkawy posmak o ile to co kapało 90-80% nie wyczuwa się za bardzo to szczególnie to o mocy 50% czuć bardzo. W pierwszym momencie myślałem ze może to sylikony ale poszukiwania zawiodły mnie do wypełnienia ,jak to wyjąłem to śmierdziało metalem po wyschnięciu i poleżeniu zapach się zmniejszył ale jestem przekonany ze to winowajca.Czy zmywarka im pomoże czy muszę szukać innych? No i czy destylat jak poleży z karmelem trochę w piwnicy to straci na zapachu czy do wylania lub powtórnej destylacji? Dodam ze zmywaki nie były wyciągane z rury między poszczególnymi użyciami (przerwy tydzień czy dwa), wyjmowałem tylko siatkę miedzianą do czyszczenia.

Awatar użytkownika
zbyszko
101%
101%
Posty: 1787
Rejestracja: 2009-11-10, 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: zbyszko » 2015-01-27, 23:32

U mnie o ile dobrze pamiętam poprawiło się po drugiej destylacji, ale też "smażyłem cholewki" do Ola bo on był już po.
Jeżeli masz dobre zmywaki to jedyne co mi się nasuwa na myśl to potraktowanie ich sodą kaustyczną, jeżeli to nie pomoże to musisz je zmienić.
Metaliczny posmak miałem tylko po pierwszej destylacji poprzedzonej gotowaniem wody z octem a potem samej wody. Po przepłukaniu kolumny gorącą wodą nie powinno być czuć obcych zapachów, zmywaki "pachną" specyficznie niezależnie jak i ile razy będziesz je płukał.
Ja zmywaki wyciągnąłem raz w ich "karierze" z czystej ciekawości, Były trochę ciemniejsze od nowych.
Jeszcze jedno, spróbuj bez tej siatki miedzianej, na samych zmywakach.
czytam nie pytam

Awatar użytkownika
a_priv
100%
100%
Posty: 3144
Rejestracja: 2006-08-25, 08:30

Post autor: a_priv » 2015-01-27, 23:39

darekint pisze: [...] to co kapało 90-80% [...]
Chyba musisz jeszcze poczytać o rektyfikacji, bo moim zdaniem powyższy fragment Twojej wypowiedzi pokazuje, że nie wykorzystujesz potencjału swojego sprzętu, co może być przyczyną niechcianych zapachów.

pzdr

darekint
40%
40%
Posty: 50
Rejestracja: 2014-10-29, 16:53

Post autor: darekint » 2015-01-28, 08:38

Oczywiście że muszę, dopiero poznaję zasady destylacji i uczę się swojego sprzętu. Trzy razy toć to ja jeszcze nie zacząłem. Mam aparaturę coś na kształt spiralsnake widziałem przynajmniej 2 konstrukcje tu na forum. Jak wspomagałem refluks mokrą ściereczką to leciało cały czas w okolicach 95% ale wydajność ok 0,6-0,7l na godz.przerwałem przy 80% bo nie chciało mi się już w nocy siedzieć. Ostatni raz chciałem zobaczyć jak to będzie jak będzie lecieć szybko kapiąc do malutkiego siurka. No i tu moc spadała od 90-kilku do 50%. Od 50 do 40 traktowałem jako pogony. Sprzęt przerósł moje oczekiwania procentów jest więcej i jakość jest lepsza(choć to mnie troszkę martwi bo odrobinkę drożdżowy posmak lubię) ale problem mam nie w bimbrowym smaku tylko metalicznym. Spróbuję wywalać może wszystko i będę co destylacja dokładać elementy wypełnienia a na początek jeszcze wsadzę kreta a potem do zmywarki.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez darekint, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości