Kolumna mechaniczna

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
Awatar użytkownika
winiarek5
101%
101%
Posty: 1814
Rejestracja: 2006-04-09, 15:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: winiarek5 » 2010-06-17, 10:18

Kermit ma dzisiaj dzień wizyjny :mrgreen: (również w wątku "Wypełnienie inaczej").
Doświadczenie w budowie kolumn mechanicznych ma Fenol :oki a Errorexe zaprezentował bardzo ładnie wykonanie talerzyków do kolumny z wirującą parą :oki
W wizji Kermita, jeśli zrobimy odpowiednio giętki wał/oś to przy pewnej prędkości obrotowej taki wał sam się wyważy ale z drugiej strony obciążenie tego wyważonego wału przepływającymi parami i skroplinami będzie powodować dynamiczne zmiany wyważenia, do których, w czasie rzeczywistym, trzeba by dopasowywać prędkość obrotową.
Pomysł ten pozostawiłbym na etapie wizji tak jak i rurkę karbowaną jako kolumno-wypełnienie: jej powierzchnia nigdy nie dorówna powierzchni zmywaków, sprężynek, dredów itp. upakowanych w tej samej objętości, nawet przez peryskop nie dojrzy ich za horyzontem.

Pozdrawiam

Winiarek

Awatar użytkownika
kermit64
80%
80%
Posty: 423
Rejestracja: 2008-02-10, 19:45
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: kermit64 » 2010-06-17, 10:43

Może to przez te upały :mrgreen: .Nie chodziło mi o całkowite skopiowanie turbiny, bo to zbyt skomplikowane.Jedynie turbinka wielostopniowa z prostymi łopatkami pomiędzy dwoma talerzykami.Prędkości obrotowe też nie kosmiczne.W aparatach z wirującą wstęgą 600-3000.Przy niewielkich średnicach Siły odsrodkowe też nie byłyby wielkie. Sprawa montażu i samej konstrukcji też nie taka skomplikowana.Jedyny problem jaki widzę to łożyskowanie i uszczelnienie.Poruszyłem temat, bo sennie zaczyna się robić na forum :cry: .Chyba że okres urlopowy się zaczął.Powinien być dział pt.Pomysły genialne,zwariowane i takie sobie.Może tam by wylądował.Wszystko dla tego,że nie mam gdzie teraz spawać.Urwał mi się dostęp do taniego.Teraz muszę ciułać na tiga.No i w wolnych chwilach-"Jak tak siąde i myśle..."(z Laskowika) :mrgreen:
Nic co obce mi nie jest obce...A tak w ogóle to nie robie nic bo nic mi sie nie chce...

Awatar użytkownika
SRG
90%
90%
Posty: 682
Rejestracja: 2007-12-15, 09:32
Lokalizacja: śląskie

Post autor: SRG » 2010-06-17, 11:06

Kolumna mechaniczna jest konstrukcją do zrealizowania dla kogoś kto ma możliwość obróbki mechanicznej, czas i fantazję.
Wydajność jej nie będzie jednak rewelacyjna.
Pomysł z założeniem działu "Pomysły genialne, zwariowane i takie sobie..." jest sam w sobie genialnym! :mrgreen:

Awatar użytkownika
kermit64
80%
80%
Posty: 423
Rejestracja: 2008-02-10, 19:45
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: kermit64 » 2010-06-17, 11:14

Wieczorem postaram się wrzucić jakiś odręczny szkic o co mi chodzi.Ja bym to nazwał-kolumna mechaniczna z wirującą flegmą :mrgreen: Ostatecznie pomysł wyląduje w koszu,jak by co.Chęci mam szczere.

[ Dodano: 2010-06-17, 19:04 ]
Sorry za jakość, na szybko nabazgrane, ale powinno być wiadomo o co chodzi
Załączniki
Obraz 044.jpg
Nic co obce mi nie jest obce...A tak w ogóle to nie robie nic bo nic mi sie nie chce...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości