Biblioteka bimbrownika ;)

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
Awatar użytkownika
alex
10%
10%
Posty: 18
Rejestracja: 2008-06-23, 14:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: alex » 2008-12-30, 21:03

To ja dodam do biblioteczki absolutna klasykę gatunku rodem z Nowej Zelandi (wolnego kraju wolnych bimbrowników):
The Compleat Distiller
http://odsiebie.com/pokaz/1210788---fbe4.html

Awatar użytkownika
adwokat
101%
101%
Posty: 639
Rejestracja: 2006-01-05, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów / Kraków

Post autor: adwokat » 2008-12-30, 23:00

Witam.

I ja wielkie dzięki.

Pozdrawiam.

adwokat
Pozdrawiam. adwokat

Awatar użytkownika
masterofbimber
40%
40%
Posty: 92
Rejestracja: 2008-04-10, 10:58
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: masterofbimber » 2008-12-31, 07:33

Witam.
Dziękuję kolego qwertyalek za dobrą robotę.
POZDRAWIAM mob.
CHLUŚNIEM BO UŚNIEM , PIERDYKNIEM BO ODWYKNIEM!

Awatar użytkownika
winorobek
40%
40%
Posty: 59
Rejestracja: 2007-07-29, 19:02
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: winorobek » 2009-01-17, 12:27

adwokat pisze: ... pod linuxem. ...
Jestem "uzależniony" od okienek, gdyż korzystam z softów, które nie działają i nie mają odpowiedników pod linuksa.
adwokat pisze: ... Jeśli jednak ktoś jest żywotnie zainteresowany tamtą publikacją, mogę przekonwertować na *pdf. ..
Korzystasz z jakiegoś softu do bezpośredniej konwersji djvy -> pdf, czy strona po stronie z pliku djvu przerabiasz na jakiś plik graficzny, a potem na pdf'a ?
To jest część II, ktoś wie gdzie można trafić na część I (i ewentualnie na następne części, jeśli istnieją)?

Kolego adwokat, czy znasz jakiś program do tworzenia plików djvu? Ja korzystam z DjVu Solo 3.1 ale ma on jedną wadę, każdy plik graficzny trzeba dodawać pojedynczo, nie ma mozliwości oddania kilku stron na raz. Może pod linuxa jest coś co pozwala na dodanie na raz więcej jak jednej strony?

EDIT:

Może komuś się przyda:
chomikuj.pl/winiarstwo

Uprzedzając, czemu ten serwis, od razu odpowiadam:
+ brak limitu czasowego przechowywanych plików
+ brak limitu miejsca na przechowywane pliki
+ brak ograniczeń dobowych na pobierane pliki
+ brak ograniczeń dla adresu IP na pobierane pliki
+ brak kodów do pobierania
+/- transfer, słabszy lub bardzo dobry zależnie od pory dnia
- rejestracja
___
= przewaga nad resztą serwisów chostingowych
Deo Optimo Maximo
- - -
winorobek

Awatar użytkownika
adwokat
101%
101%
Posty: 639
Rejestracja: 2006-01-05, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów / Kraków

Post autor: adwokat » 2009-01-17, 15:54

Witam.

@ winorobek.

Do konwersji djvu do pdfjest kilka opcji:
http://www.djvu-to-pdf.com/
http://www.neowin.net/news/software/08/ ... -converter
http://djvu.sourceforge.net/

W drugą stronę, znaczy pdf do djvu:
Na razie mam tylko pod linuxem. Pakiet dla ubuntu, ale działać powinien też w debianie.
http://packages.ubuntu.com/search?keywords=pdf2djvu

Co do wielu platform. To jest djvulibre (przedostatni link), ale jeszcze się nim nie bawiłem za wiele.

Ja djvi tworzę tak:

Zapisuje dokument z openoffice.org jako pdf i konwertuję go do djvu przez djvu to pdf pod linuxem.

Pozdrawiam.

adwokat
Pozdrawiam. adwokat

Awatar użytkownika
winorobek
40%
40%
Posty: 59
Rejestracja: 2007-07-29, 19:02
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: winorobek » 2009-01-18, 21:51

Dwa kolejne dzieła:

Adam Kasperowski- O Gorzelniach Parowych Drewnianych

A. Piątkowski- Gorzelnik I Piwowar Doskonały Część I
---
A. Piątkowski- Gorzelnik I Piwowar Doskonały
Czyli Sztuka Pędzenia Wódki I Likierów Tudzież Warzenia Piwa
Część I O Pędzeniu Wódki Prost
---

Do pobrania tutaj:
chomikuj.pl/winiarstwo/różne

Może kogoś zainteresują te książki.
Deo Optimo Maximo
- - -
winorobek

Awatar użytkownika
yaco26
70%
70%
Posty: 378
Rejestracja: 2008-06-04, 22:03
Lokalizacja: Z za Narwi

Post autor: yaco26 » 2009-01-18, 22:46

dzięki za książkę,niestety udało mi się pobrać tylko jedna ponieważ są limity transferu a nie mam zamiaru sponsorować chomika ,najlepszą metodą udostępniania plików jest dla mnie
P2M lub odsiebie.com.Mam 1000 punktów a to za mało :(
Alkoholik to człowiek który przekroczył granice na której my wszyscy balansujemy.
Najpierw czytaj potem pytaj;)

Sláinte,
Yaco26

Awatar użytkownika
winorobek
40%
40%
Posty: 59
Rejestracja: 2007-07-29, 19:02
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: winorobek » 2009-01-18, 23:19

Na chomikuj.pl można udostępnić pobieranie z transferu właściciela ale nie mam kasy, żeby za ponsorować transfer, więc czekam, aż z punktów będzie można wybrać jakiś transfer.

Na odsiebie.com jest limit 100 mb dla pliku oraz mało popularny (nie wiem ile pobrań uważają za mało) plik powyżej 6 mb jest usuwany 21 dni od ostatniego pobrania.

Mam w zanadrzu wstawić jeszcze trochę książek, nie które z nich ponad 100 mb.

Możesz jeszcze założyć kolejne konto, wykorzystać 50 mb z tygodniowego transferu i 300 mb transferu na start ;)
Deo Optimo Maximo
- - -
winorobek

Awatar użytkownika
yaco26
70%
70%
Posty: 378
Rejestracja: 2008-06-04, 22:03
Lokalizacja: Z za Narwi

Post autor: yaco26 » 2009-01-19, 02:58

skoro to wszystko tyle zajmuje polecał bym TO, na dziś konto w telefonie mam zerowe, we wtorek doładuje i poświecę te 2 zł na chomika dla
dobra ludzkości ,wrzucaj książki jakie masz postaram się to wszystko udostępnić w odpowiedni sposób, ściąganie z P2M jest dziecinnie proste ewentualnie wrzucę na jakiś inny hosting.

ps.Podoba mi się ortografia w A.Piątkowskim żeby nie Firefox pisał bym podobnie :D

Pozdrawiam,
Yaco26
Alkoholik to człowiek który przekroczył granice na której my wszyscy balansujemy.
Najpierw czytaj potem pytaj;)

Sláinte,
Yaco26

Awatar użytkownika
winorobek
40%
40%
Posty: 59
Rejestracja: 2007-07-29, 19:02
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: winorobek » 2009-01-19, 14:01

Od czasu wybryku kilku osobników z mojej sieci mam monitoring sieci p2p i p2m :mrgreen: / :furious

Dla tego pozostaje mi tylko hosting poprzez www.
yaco26 pisze: ... ps.Podoba mi się ortografia w A.Piątkowskim żeby nie Firefox pisał bym podobnie :D ...
Tytuł i podtytuł są napisane oryginalnie.
Taki język, w dzisiejszej dobie klikania i PoK3MoNóFf jest dla oczów niczym miód na skołatane serce.
Też korzystam z FF ;)

Jeśli ktoś posiada konto www lub ftp z brakiem limitu ilości przesyłanych danych i mógłby je udostępnić w celu powstania biblioteki, to z chęcią udostępnię wszystkie posiadane przeze mnie książki.

[ Dodano: 2009-01-19, 19:02 ]
Adam Dunin- Wykład Teoryczno-Praktyczny Sztuki Wyrabiania I Pędzenia Spirytusu, Robienia Wodek I Likierow
---
Adam Dunin- Wykład Teoryczno-Praktyczny Sztuki Wyrabiania I Pędzenia Spirytusu, Robienia Wodek I Likierow
Oraz Opis Poprawnych I Świeżo Wynalezionych Aparatów Gorzelnych, Sposobów Urządzenia Ognisk Pod Garncami I Ozd Do Suszenia Słodu
---
Deo Optimo Maximo
- - -
winorobek

qwertyalek
40%
40%
Posty: 76
Rejestracja: 2008-10-12, 21:36

Post autor: qwertyalek » 2009-01-19, 19:47

Panowie i Panie- jest Rapidshare, jest Odsiebie i jest WinRAR. Pierwsze są bezpłatne, nie mają limitu transferu, nie trzeba się rejestrować. Minusem jest 15 min. przerwa na Rapidzie pomiędzy pobraniami plików - dla chcącego nic trudnego, mozna sciagnac plik rano i ew. wieczorem drugą cześć lub jdownloader i neostrada/netia dla zaawansowanych :) i wszystko mamy od razu.
Wygasanie dostępności plików- dobre dusze z bimber.info udostępnią plik jeszcze raz.

WinRar - ustawiamy 100 mega i mamy piękne pliki w sam raz na Rapida.
Chomik zraził mnie rejestracją i wyciąganiem kasy- nie wróżę mu długiego życia.

Awatar użytkownika
winorobek
40%
40%
Posty: 59
Rejestracja: 2007-07-29, 19:02
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: winorobek » 2009-01-19, 20:12

Na rapidzie są limity dla adresu IP oraz gryp adresów IP.
Kompresja plików już skompresowanych (np.: mp3, jpg, pdf) jest bezcelowa, gdyż nie osiągniemy celowego zmniejszenia pliku/plików.

Co jak co ale chomik jest jednym z sensowniejszych serwisów, którego jedynym minusem jest płacenie za dodatkowy transfer.
Deo Optimo Maximo
- - -
winorobek

qwertyalek
40%
40%
Posty: 76
Rejestracja: 2008-10-12, 21:36

Post autor: qwertyalek » 2009-01-19, 20:39

OK, widzę że Kolega korzysta z sieci radiowej, osiedlowej itp. stąd te problemy.
Jeśli to możliwe- proszę o przesłanie książek na email, ja umieszcze je na Rapidzie.
Rozmiar załącznika- 100 mega i do tego miałem na myśli wykorzystanie WinRARa a nie zmniejszanie wielkości plików.

Awatar użytkownika
winorobek
40%
40%
Posty: 59
Rejestracja: 2007-07-29, 19:02
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: winorobek » 2009-01-19, 21:29

Tak się składa, że 90% użytkowników internetu ma problemy z limitami dla adresów i grup adresów IP.

Obecnie czekam, aż uzbiera się odpowiednie ilość punktów, żeby można było wymienić je na transfer.
Wtedy ustawie pobieranie na koszt transferu właściciela konta.
Obecnie nie mam na tyle funduszów, żeby wykupić transfer ale jeśli ktoś jest chętny i chce wspomóc bibliotekę, to proszę o kontakt na PW.
Deo Optimo Maximo
- - -
winorobek

Awatar użytkownika
Pan Jasiu
50%
50%
Posty: 167
Rejestracja: 2006-04-23, 12:44
Lokalizacja: Kocioł Bałkański

Post autor: Pan Jasiu » 2009-01-19, 21:33

Panowie, w przypadku książek "starszych" warto je ściągać z cyfrowych bibliotek
np O gorzelniach parowych drewnianych / przez Adama Kasperowskiego. jest tutaj:
http://ebuw.uw.edu.pl/dlibra/docmetadat ... m=pubstats

Wykład teoryczno-praktyczny sztuki wyrabiania i pędzenia spirytusu, robienia wodek i likierow, oraz opis poprawnych i świeżo wynalezionych aparatów gorzelnych, sposobów urządzenia ognisk pod garncami i ozd do suszenia słodu
jest tutaj

http://www.dbc.wroc.pl/dlibra/docmetada ... m=pubstats

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości