eM2 V.S.O.P - czy ktoś może sie wypowiedzieć ?

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
Awatar użytkownika
romanix
20%
20%
Posty: 21
Rejestracja: 2008-11-28, 22:11
Lokalizacja: WLKP

eM2 V.S.O.P - czy ktoś może sie wypowiedzieć ?

Post autor: romanix » 2008-12-09, 22:41

Po ostatnich zakupach ważnego składnika domowych nalewek postanowiłem, że nie będe już przepłacał zwlaszcza za tak kiepską jakość. Śledziłem forum i kilka innych tematycznych stron i mogę powiedzieć, że teoretycznie wiem co i jak z tym "paliwem". Jestem prawie zdecydowany na kupno destylatora eM2. Martwi mnie tylko troszke cena wypełnienia pryzmatycznego. Na stronie V.S.O.P jest cennik z którego wynika że wypełnienie pryzmatyczne do tego modelu to koszt 870zł. Moge wydac 1600 zł na dobry destylator za jaki uważam eM2 sugerując sie tym co czytałem na jego temat ale dodatkowe 870 zł to juz wykracza po za budżet. Prosze napiszcie czy właściwości pryzmatycznego wypełnienia sa warte tych pieniędzy czy może można zastąpić czymś to drogie wypełnienie a jeśli tak to jak to wpłynie na proces i produkt a może ktoś kto destyluje na tym sprzecie jako bezstronny użytkownik opowie mi jak działa i czego moge sie spodziewac po tej maszynce. (Jestem początkującym miłośnikiem tego procesu.)

tomek1
20%
20%
Posty: 22
Rejestracja: 2008-12-01, 08:00

Post autor: tomek1 » 2008-12-10, 07:32

Witam też tu jestem nowy ale po poczytaniu forum trochę zwiększyłem zasób swojej wiedzy w tym temacie,po mojemu po co przepłacać dużo większe pieniądze jeżeli we własnym zakresie można wykonać taki sprzęt(jeśli ma się trochę smykałki)o odpowiedniej wielkości,wysokości,wypełnieniu kolumny dopasowany do swoich potrzeb cała potrzebna wiedza jest na forum.Jest też możliwość zakupu czegoś w rossądnej cenie na allegro widziałem aparaturki dużo tańsze od wspomnianej przez ciebie masz możliwoś porozmawiania ze sprzedajęcym o możliwości wykonania aparatu według twojego pomysłu,takie mam zdanie na ten temat.

cemik1

Post autor: cemik1 » 2008-12-10, 07:37

Można przeczytać opis eksperymentu Zmywaki vs. Sprężynki. Ja zdecydowałem się na zmywaki a dołem siatka miedziana. Pierwsze eksperymenty mam nadzieję przeprowadzić pod koniec roku.

Awatar użytkownika
98%
100%
100%
Posty: 1746
Rejestracja: 2006-02-04, 14:53
Kontaktowanie:

Post autor: 98% » 2008-12-11, 22:56

Witam @romanix - każdy ma internet i może poszukać porównać - ceny ale obsługi/service nie można porównać - jak kto kiedyś napisał - jedni po sprzedaży straszą milicją itp... ,
może będę stronniczy ale bedę obiektywny - V.S.OP. - mają sprzęt droższy - ale zapewniają ciągle doradztwo , pomoc nie zostawiają klienta samego sobie - jaki i również są elastyczni co do końcowej ceny dadzą jakiś upust z pewnością - mam kontakt z "ich " klientami i nie spotkałem się nigdy z negatywną opinią o producencie i ich produktach ... .

a jeżeli chodzi o wypełnienie to już indywidualna kwestia - trafisz albo nie trafisz właściwych zmywaków - ok możesz tak próbować i x10 i tak wyjdziesz swoje "era spiralek " dopiero się rozwija - próby/testy idą w dobrym kierunku co do jakości materiału z którego są wykonane nie podlegają żadnej dyskusji .. temat wart przedyskutowania ...... powodzenie w trafnym wyborze .

pozdrawiam
98%

onek_uk
60%
60%
Posty: 236
Rejestracja: 2008-06-03, 01:39
Lokalizacja: Jukej :)

Post autor: onek_uk » 2008-12-11, 23:03

Po wielu rozmyslaniach :abaras i przeanalizowaniu calej sytuacji z montowaniem calego sprzetu,szukanie rur ko,szukanie kogos kto to pospawa,nagwintuje , itd ...stwierdzilem ze najlepiej zrobie jak poprostu zakupie sprzet wlasnie u nich ,jak narazie nie nazekam ,a i zostal dostarczony bezpiecznie tu do UK, osobiscie polecam :wink:

bizon
101%
101%
Posty: 83
Rejestracja: 2006-11-30, 19:36
Lokalizacja: miasto

Post autor: bizon » 2008-12-14, 16:18

Ja mam sprzęt od vsop i chwalę sobie ten zakup. Nie jest wykluczonym, że opierając się na wiadomościach z Forum i netu, mógłbym zbudować aparat dobrej jakości. Ale jedni mogą ( i potrafią ) spawać KO inni nie, jedni mają czas, inni prawie go mają... Jestem w drugiej grupie i zazdroszczę pierwszej. Jak kupisz, nie będziesz żałował, jeśli jako typowy "wykształciuch" zaczniesz budować sam..., no cóż "jest ryzyko, jest zabawa"- jak mawiał mój znajomy szmuglując dywan na lotnisku w Moskwie w 88 r.

redirys
70%
70%
Posty: 332
Rejestracja: 2007-09-17, 20:11
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: redirys » 2008-12-14, 16:49

Powiem tak, jakbym miał zaczynać budowę od początku to bez namysłu kupiłbym gotowy sprzęt np. od VSOP. Finansowo wyszło mnie drożej niż zakup gotowego, ale wiedza zdobyta podczas budowy - bezcenna.

Awatar użytkownika
v.s.o.p.
50%
50%
Posty: 163
Rejestracja: 2006-02-11, 18:45
Kontaktowanie:

Post autor: v.s.o.p. » 2009-01-09, 08:11

Głupio mi zabierać głos w swojej sprawie ale jeżeli szukasz destylatora w takim przedziale cenowym jak em2 to wydaje mi się że sprężynki powinieneś odpuścić na rzecz sprawdzonych zmywaków, (testowane u ponad setki klientów) w duecie na przykład z przed-filterkiem katalitycznym z miedzianymi spreżynkami, który wydłuży ci kolumnę poprawi rozdzielczość i jednoczesnie obniży cenę. wsypywanie sprezynek do em2 to trochę jak zakładanie alufelgi od sportowej BMW do poloneza. niby można ale za tą samą cenę można też kupić volkswagena. Mozliwości jest bardzo wiele i napewno coś ci Misiek doradzi, ja znając ten sprzęt jak własną kieszeń i mając ograniczone środki finansowe kupiłbym EM2 na zmywakach jeżeli filterek też będzie za drogi to wycyganił bym od Miśka pocięte miedziane rurki za pierwszym zmywakiem (które maja podobne właściwości jak filtr katalityczne-oczywiście z mniejszą powierzchnią) , i które dostaniesz pewnie za darmo jak powołasz się na forum i poświecił reszte środków na skonstruowanie dobrego filtra weglowego, który na pewno znacznie pozytywniej wpłynie na walory smakowe końcowego produktu niż drogie sprężynki.

Lutek
Lutek
V.S.O.P.
www.vsop.com.pl
http://vsop.blox.pl
Gdy dłużej nie odpowiadam pisz bezpośrednio na info@vsop.com.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości