Pył węglowy - brzydki zapach.

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
Awatar użytkownika
wampir
50%
50%
Posty: 180
Rejestracja: 2006-01-06, 15:48
Lokalizacja: Małopolska

Pył węglowy - brzydki zapach.

Post autor: wampir » 2009-06-04, 11:47

Witam.
Do czyszczenia destylatu używam pyłu węglowego i po wszystkich ceregielach wychodziła spoko wódeczka-wychodziła, bo po zimowej przerwie pierwsza oczyszczona wódka zalatuje jakimś dziwnym metalicznym (trudnym do określenia) zapachem. I tak sobie myślę czy aby ten pył przechowywany w miarę szczelnym (nie hermetycznym) pojemniku w garażu nie przyswoił sobie spalin samochodowych a teraz je oddał? Jest też lekko słodkawa w smaku.

Nie sprawdziłem jaki był zapach przed wsypaniem miału. :(

Moje pytanie, czy miał węglowy może wchłonąć zapachy z otoczenia a potem je oddać w alkoholu?

Pozdrawiam.
,,Niech moc (%) będzie z wami"

Awatar użytkownika
Astemio
101%
101%
Posty: 2144
Rejestracja: 2006-12-28, 12:29

Post autor: Astemio » 2009-06-04, 11:52

Witam!
Jest taka możliwość, ale jeśli był przechowywany zamknięty (i zwilżony alkoholem z ostatniego czyszczenia?), to raczej nie.
Może wyłapał zapachy własne pojemnika/pokrywy?
Ważniejsze może jest co innego: ten węgiel już może się wysycił i teraz oddaje smrody tym bardziej, o ile zrobiło się cieplej, niż wtedy, gdy filtrowałeś ostatnio - ile litrów do tej pory przez niego przepuściłeś?
Najlepszym miernikiem nieskończoności jest ludzka głupota i arogancja.

Awatar użytkownika
wampir
50%
50%
Posty: 180
Rejestracja: 2006-01-06, 15:48
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: wampir » 2009-06-04, 12:58

Ma już 2 lata, nigdy nie używam dwa razy tego samego. Przechowuję w pojemnikach po mleku w proszku dla niemowląt. :)
,,Niech moc (%) będzie z wami"

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2009-06-04, 13:09

Możliwe, że zadziałała niska temperatura w garażu. Spróbował bym dać mu jeszcze jedną szansę i przemrozić go w zamrażalniku (w tych pojemnikach), a później w neutralnym powietrzu pozwolił bym mu się rozmrozić w otwartych opakowaniach, lub nawet podsuszył po przemrożeniu w piekarniku.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości