To będzie destylacja na ... AAbratku

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
lelumpelelum
20%
20%
Posty: 21
Rejestracja: 2009-11-05, 14:11
Lokalizacja: Hiszpania

To będzie destylacja na ... AAbratku

Post autor: lelumpelelum » 2009-11-07, 12:48

Czyli moje wspomniane destylaty owocowe na bazie nastawów winnych , powinny być destylowane a nie rektyfikowane (prawda ?)
Więc sprzęt Aabratka powinienem tak sobie polutować żebym mógł zmontować do destlacji kega bezpośrednio z chłodnicą wykluczając na te okoliczność kolumnę rektyfikacyjną z wkładem i odbiór na MAX - :roll: dobrze kombinuje ? ( a co z odpowietrzeniem chłodnicy ?Nie będzie strat ? )
A jak przy destylacji z temperaturką będę musiał coś przydławiać obniżać?
edyt
I jak eksperymentalny destylat nie spełni norm konsumpcyjnych to dokręcam kolumnę rektyfikacyjną (trudne słowo ) i :wink: odbieram co moje

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6990
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2009-11-07, 18:45

Witaj , nie wiem jak powinieneś zrobić , ale napewno , powinieneś przeczytać posty o owocówkach , szczególnie kolegi inżyniera i a_priv , ja jestem im bardzo wdzięczny za ich wkład i pomoc , oczywiście innym kolegom też. Dowiesz się , że właśnie dzięki kolumnie długiej czy krótkiej masz możliwość odebrać najpierw dobrze przedgon , a to już połowa sukcesu , reszta już zależy od twojej maszyny umiejętności i gustu , poczytaj o temperaturach przy owocówkach jak ich pilnować , jak się bawić zaworkiem i co jest ważne , potem w praktyce będziesz miał już jakieś wytyczne których się trzymać. :D

lelumpelelum
20%
20%
Posty: 21
Rejestracja: 2009-11-05, 14:11
Lokalizacja: Hiszpania

Post autor: lelumpelelum » 2009-11-07, 19:23

Przywitam się :)
Tak czytam i czytam , aż za długo wczoraj do 2- giej w nocy .
Problem w tym ,że wyszukiwarki nie ma i szukanie to cały czas cenny zabiera :?

edytuje ! OK JEST WYSZUKIWARKA
JAK CZEGOŚ SZUKASZ OWÓŻ OCZY

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości