Destylat bieleje

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
Awatar użytkownika
winiarek5
101%
101%
Posty: 1814
Rejestracja: 2006-04-09, 15:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: winiarek5 » 2006-12-11, 15:31

Witam,
garnacha pisze:Wykluczył bym zatem wodę i wężyki połączeniowe.
Swoją wodę możesz oczywiście w tym przypadku wykluczyć ale każdy ma wodę, można powiedzieć, niepowtarzalną w swoim rodzaju.
"Wężyki" połączeniowe z KO też możesz wykluczyć.
Problem jest taki, że każdy przypadek należy traktować indywidualnie: u jednych wpływ będzie miała woda, u innych wsad do destylacji, u innych wężyki a u jeszcze innych wszystko razem lub w różnych kombinacjach.
Nie ma uniwersalnej recepty.
Dobrze robi na zmętnienie spokój: mi jak zmętniało to postało i się wyklarowało a biały osad został na dnie i nie wnikam już co było przyczyną. Jak mi znowu zmętnieje to receptę skuteczną już mam.

Pozdrawiam

Winiarek

bnp

Post autor: bnp » 2006-12-11, 15:59

@garnacha

Tak jak pisałeś w twoim urobku znajdował się kwas octowy który ma właściwości kompleksujące, mógł przereagować z jakimś jonem metalu/metali + efekt o którym pisał kolega adwokat, co potwierdzało by opalizujący kolor dobroci(twoja woda może zawierać żelazo ). Są to tylko przypuszczenia.

tadwoj
30%
30%
Posty: 31
Rejestracja: 2006-06-03, 15:18

Post autor: tadwoj » 2006-12-11, 16:24

A ja używam rur :lol: ki miedzianej i mam spokój.

Awatar użytkownika
adwokat
101%
101%
Posty: 639
Rejestracja: 2006-01-05, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów / Kraków

Post autor: adwokat » 2006-12-11, 19:38

Witam, ja osobiście wykluczyłbym kompleksy żelazo-organiczne z dwóch przyczyn:
1. Dużo bardziej praqwdopodobne jest to, że związkiem, który wytrąca się w trakcie rozcieńczania jest jakiś wyższy alkohol lub ester
2. związki żelaza (III) są czerwone najczęściej...

pozdrawiam.

bnp

Post autor: bnp » 2006-12-11, 20:14

@adwokat

ok.
Racja źle posta zrozumiałem myślałem że chodzi o opalizujący kolor tak jak w chorym winie(kompleks taniny z Fe) .A to zmętnienie to zgadzam się z teoriami przedstawionymi na forum. Jeżeli chodzi o zapobieganie zmętnienia to spróbuje zastosować wymieniacze jonowe (pozdrowienia dla 98%) do zmiękczania wody, którą będę rozcieńczał specyfika, taką wodę stosują ponoć gorzelnie, zobaczymy czy to wystarczy.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości