Destylacja wody- destylat z zapachem gumy/metalu

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
redirys
70%
70%
Posty: 332
Rejestracja: 2007-09-17, 20:11
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: redirys » 2010-10-20, 20:28

@mariotom ma rację, KEGi są ze stali 304, moim zdaniem, nie ma sensu przepłacać za rury ze stali 316, skoro większość z nas, jako wypełnienie stosuje zmywaki, które raczej nie są ze stali 316. Koledzy z VSOP również takie wypełnienie stosowali (nie wiem jak teraz) i promowali. Fakt jakość ich wyrobów jest bezkonkurencyjna, i jeśli ktoś nie ma zamiaru robić sprzętu samemu tylko chce nabyć gotowy drogą kupna, szczerze ich polecam. Na pewno nie wyrzuci pieniędzy w błoto. Jednakże podważanie przez VSOP stosowania stali 304 nie uważam za trafne.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" ... Stanisław Lem

redirys
70%
70%
Posty: 332
Rejestracja: 2007-09-17, 20:11
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: redirys » 2010-10-20, 20:40

Ja dwa lata temu, nabyłem całkiem legalnie KEG'a, w barze na słowacji.
Gość pokazał mi na fakturze z browaru jaka jest kaucja i za tyle mi go sprzedał.
50l KEG wyszedł mnie coś około 80zł, tyle, że jest on wyższy i chudszy od tych z żywca.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" ... Stanisław Lem

Awatar użytkownika
vsop
101%
101%
Posty: 469
Rejestracja: 2006-05-11, 01:48
Lokalizacja: Nowa Wieś
Kontaktowanie:

Post autor: vsop » 2010-10-21, 10:28

@ mariotom


co do spożywczości 316tki i niespożywczości 304ki polecam wysłanie zapytanie do jakiejkolwiek hurtowni stali, która oferuje jedną i drugą. Powinni mieć atesty i mogą je przedstawić na życzenie oraz doradzą, którą do czego stosować.

Ponad to, sprzęt nie musi być drogi, ale ważne, aby był rozwojowy. Ponad to, Ci z forumowiczów, którzy zdecydowali się na zakup u nas, zapłacili sporo poniżej ceny detalicznej z cennika - forumowicze zawsze maja "odpowiedni" upust :-)

pozdrawiam

zbyszek1281
101%
101%
Posty: 2012
Rejestracja: 2006-05-12, 22:49

Post autor: zbyszek1281 » 2010-10-21, 15:07

Koledzy o higieniczności w instalacjach i sprzęcie chemicznym decyduje jakość wykonania wewnętrznej powierzchni rur i spawów , a nie jeden czy drugi gatunek kwasiaka Wewnątrz rur powierzchnia i spawy świecą się jak "psu jaja".Poręcze i balustrady odwrotnie :wink:
Oglądałem instalacje z demontażu byłem zaskoczony :shock: , ale to taki standart

Awatar użytkownika
vsop
101%
101%
Posty: 469
Rejestracja: 2006-05-11, 01:48
Lokalizacja: Nowa Wieś
Kontaktowanie:

Post autor: vsop » 2010-10-21, 18:10

@ zbyszek1281

witaj Zbyszku, masz oczywiście racje - oprócz gatunku ważne jest również wykonanie - wewnętrzne również. Nikt tego akurat nie pokazuje, ale u nas zawsze można obejżeć :-)
I przyznam, ze sporo ludzi z forum odwiedzało nas ze swoimi, własnoręcznie popełnionymi kolumnami (lub przez kogoś innego), w celu wytrawienia i doczyszczenia spawów wewnętrznych, bo sami lub ich "majstrowie" nie mieli odpowiednich materiałów i to sie nie zmieniło - jak ktoś z forum jest w potrzebie to zawsze staramy się pomóc.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
ryba82
101%
101%
Posty: 391
Rejestracja: 2009-11-16, 08:14

Post autor: ryba82 » 2010-10-21, 20:59

Ja również mogę potwierdzić że sprzęt wykonany przez V.S.O.P nie ma sobie równych :1st .

Pozdrawiam
Człowiek nie wielbłąd i napić się musi.

Awatar użytkownika
man111
90%
90%
Posty: 520
Rejestracja: 2009-04-07, 22:25

stale

Post autor: man111 » 2010-10-21, 21:22

Ja myśle ,ze vsop nie problem w tym ,że macie drogo,jak się nie którym wydaje,tylko w tym,że twierdzisz i zasiewasz pełne fałszywe przesłanki.
co do spożywczości 316tki i niespożywczości 304ki polecam wysłanie zapytanie do jakiejkolwiek hurtowni stali, która oferuje jedną i drugą. Powinni mieć atesty i mogą je przedstawić na życzenie oraz doradzą, którą do czego stosować.
a wiesz,ze obie nie reagują z alkoholem.Nie jest rzeczą bym wytykał Ci podobne rzeczy,tylko byś nie mieszał ludziom w głowie.Ty prowadzisz biznes i z tego żyjesz i koszty z tym związane są pewnie duże.Nawet sporo o tym wiem :)
Mam propozycje by założyć watek mity i fakty bo jednych i drugich na tym forum nie brakuje,oczywiscie na korzyść tych drugich :D

Awatar użytkownika
vsop
101%
101%
Posty: 469
Rejestracja: 2006-05-11, 01:48
Lokalizacja: Nowa Wieś
Kontaktowanie:

Post autor: vsop » 2010-10-23, 10:40

kolego man111

Nie mieszam ludziom w głowie i niczego nie fałszuję, pisałem wcześniej, że po atesty na spożywczość danego gatunku stali warto się udać do dowolnej hurtowni czy dystrybutora - i się przekonasz. A idąc dalej Twoim tokiem myśleniowym, za chwile się okaże, że można zastosować byle jaki materiał, bo po co kupować kwasówkę. Oczywiście każda sroka chwali swój ogon i z czego byś nie miał sprzętu, taki będziesz chwalił. Rzecz w tym, że do 316ki nie można się nijak przyczepić, bo spełnia wszystkie normy i wymagania a 304ka nie. Po za tym zawsze trzeba pamiętać, że sami, z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi konsumujemy własne wybryki, i jeżeli komuś zależy na jakości, to wybierze lepszy materiał. Ponad to pamiętać wartom, że własnoręczne wybryki są wielokrotnie tańsze od chemii sklepowej, wiec nie warto oszczędzać żeby jak najtaniej zrobić sobie sprzęt, bo dobry sprzęt posłuż wiele lat i warto by zadbać, żeby nie wpływał negatywnie na zdrowie :-)

;pozdrawiam

Awatar użytkownika
man111
90%
90%
Posty: 520
Rejestracja: 2009-04-07, 22:25

Post autor: man111 » 2010-10-23, 12:01

Tak masz racje vsop ,że można jeść na co dzień srebrną zastawą bo to zdrowo i jedzenie lepiej smakuje. :1st Dalej używasz populistycznych haseł,że używając tylko Twoich sprzetów do produkcji jestesmy pewni ,ze nie trujemy rodziny i bliskich.Prosze Cię ,ja naprawde nie mam nic przeciwko Twojej działalnosci,ani nie przeczę twojej myśli technicznej,ale nie opowiadaj bzdur i nie mieszaj ludziom w głowach.Kto jak kto ,ale właśnie Ty powinneś tu świecić fachowością ,a nie prostymi zabiegami socjotechnicznymi zdobywać klientów.Tak się składa ,ze stal 314 jest w beczkach spozywczych dopuszczonych do przewozu alkoholi i myśle ,ze na tym zakończymy nasza dyskusje.

KARMEL
90%
90%
Posty: 509
Rejestracja: 2008-01-06, 18:54

Post autor: KARMEL » 2010-10-23, 13:48

vsop pisze:kolego man111

Nie mieszam ludziom w głowie i niczego nie fałszuję, pisałem wcześniej, że po atesty na spożywczość danego gatunku stali warto się udać do dowolnej hurtowni czy dystrybutora - i się przekonasz. A idąc dalej Twoim tokiem myśleniowym, za chwile się okaże, że można zastosować byle jaki materiał, bo po co kupować kwasówkę. Oczywiście każda sroka chwali swój ogon i z czego byś nie miał sprzętu, taki będziesz chwalił. Rzecz w tym, że do 316ki nie można się nijak przyczepić, bo spełnia wszystkie normy i wymagania a 304ka nie. Po za tym zawsze trzeba pamiętać, że sami, z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi konsumujemy własne wybryki, i jeżeli komuś zależy na jakości, to wybierze lepszy materiał. Ponad to pamiętać wartom, że własnoręczne wybryki są wielokrotnie tańsze od chemii sklepowej, wiec nie warto oszczędzać żeby jak najtaniej zrobić sobie sprzęt, bo dobry sprzęt posłuż wiele lat i warto by zadbać, żeby nie wpływał negatywnie na zdrowie :-)

;pozdrawiam

Tekst w stylu leona z t...o :brawo :brawo
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kitaferia
101%
101%
Posty: 2265
Rejestracja: 2007-09-04, 15:16
Lokalizacja: EuroSojuz

Post autor: kitaferia » 2010-10-23, 16:10

@vsop

Koleś beczy a Ty z nim dyskutujesz, daj spokój to nie ma sensu.

@Karmel

W kategorii leonowej to słaby zawodnik ten man :roll
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
man111
90%
90%
Posty: 520
Rejestracja: 2009-04-07, 22:25

Post autor: man111 » 2010-10-23, 21:14

racja :mrgreen: nie ma jak być..............

[ Dodano: 2010-10-23, 21:22 ]
koniec tematu :mrgreen:

redirys
70%
70%
Posty: 332
Rejestracja: 2007-09-17, 20:11
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: redirys » 2010-10-24, 10:55

@kitaferia cały Twój sprzęt jest ze stali 316?

Niestety zgadzam się z przedmówcami, @vsop chyba jednak zagalopował się, bo tak jak wcześniej mówiłem, nie wiem jak teraz, ale wcześniej w swoich kolumnach stosował wypełnienie z popularnych zmywaków, które raczej nie są ze stali 316 z atestem do żywności, więc promował "trucie" znajomych i przyjaciół. Przykre jest to, że tak zasłużeni koledzy, popełniają takie gafy.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" ... Stanisław Lem

JanK
80%
80%
Posty: 447
Rejestracja: 2008-04-27, 21:57
Lokalizacja: Z polecenia.

Post autor: JanK » 2010-10-24, 11:51

Koledzy jeśli chodzi o materiały używane do wykonania zestawu do samodzielnej rektyfikacji. Najbezpieczniejsze, pod względem chemicznym jest szkło. Tu mam nadzieję nie będzie dyskusji.
Jeśli wejdziemy dalej w temat, możemy stosować różne materiały nawet z kotłem ze stali "czarnej" lub w ocynku. Ważne aby czym wyżej w kolumnie, bliżej punktu skroplania, odbioru były stosowane materiały jak najbardziej obojętne chemicznie.
Pewnie polecą na moją głowę gromy. Wsad grzeję w kegu a kolumnę mam z miedzi lutowaną miękkim lutem. Jestem profan, trudno. :(

Frenk15
10%
10%
Posty: 13
Rejestracja: 2007-09-20, 19:47

Post autor: Frenk15 » 2010-10-24, 15:20

Mam jeszcze taką uwagę, że metali nie poznaje się po zapachu, że na przykład miedz ma taki, żelazo taki a nikiel taki, ale po twardości, kolorze, połysku, masie (gęstości).

Dlatego zapach metalu jaki rozpoznajemy jest wyuczonym zapachem którego doznawaliśmy mając styczność z metalem, a metal z którym mieliśmy styczność często posmarowany był smarem albo olejem, którego zapach odbieramy jako zapach metalu ale i to co ciekawe tylko wówczas gdy przed oczami mamy błyszczący metal, tan sam olej wąchany w słoiku będzie maił dla nas inny zapach.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości