Silikon

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
Lord_Wiader
40%
40%
Posty: 94
Rejestracja: 2007-10-24, 14:11
Lokalizacja: obecnie w Irlandii

Post autor: Lord_Wiader » 2008-09-23, 20:36

Ostoja pisze:A czy Kolega kontaktował się z któryś adresów, czy nie wysyłają on za granicę :?:
Nie, nie kontaktowałem się. W sumie może i to dobry pomysł, jednak miałem po drodze akwarystyczny a i empirycznie lubię sprawdzać różne rzeczy.
Jeśli nie przyda się do brykania, to i tak zostanie zużyty do innych celów. Cena bardzo zbliżona do innych silikonów [ cena na stronie jest baardzo zawyżona ].
Jeśli chodzi o wysyłkę to gdyby doliczyć koszty Poczty Polskiej to i tak wyszłoby dwa razy drożej.

Taki mały offtopic - z wysyłką za granicę nie ma problemu nasz 98% forumowy dostawca :)

Odnośnie silikonu to zrobie troszkę testów i zobaczę czy się nada. Nie omieszkam powiadomić co i jak.

Pozdrawiam
Wiaderny

Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Post autor: Spirit » 2008-09-23, 20:43

ozeh22 pisze:A co myślicie o uszczelnianiu za pomocą silikonu wysokotemperaturowego?Znalazłem taki firmy So.... Ponoć wytrzymuje temp.285*C.Może ktoś takowy stosował?Chętnie poznam opinie bo zastanawiam się nad jego użyciem.
Pozdrawiam.
możesz sobie tym silikonem uszczelnić kartery w WSK-ce :lol:
a do naszych celów: http://www.icmarket.pl/product_info.php ... s_id=11807

[ Dodano: 2008-09-23, 20:47 ]
flesz103 pisze: po dłuższym trzymaniu nad zapalniczką zaczyna się palić b. słabym płomieniem wydzielając jasno-szary dym. Nie topi się, ale od razu zwęgla do postaci jasno-szarego popiołu. Co wy na to.
to jest 100% silikon

Lord_Wiader
40%
40%
Posty: 94
Rejestracja: 2007-10-24, 14:11
Lokalizacja: obecnie w Irlandii

Post autor: Lord_Wiader » 2008-09-24, 20:47

Jak obiecałe, tak czynię.
Silikon, który opisywałem na poprzedniej stroce postanowiłem potraktować troszkę brutalnie.
Przygotowałem 3 próbki.
1 próbka poszła do gotowania w wodzie. Woda po gotowaniu w niej silikonu przez około 45 minut i następnym jej ochłodzeniu nie wykazuje żadnych obcych zapachów. Nie przejęła zapachu silikonu.
2. Próbka jakieś 8 h temu poszła do słoiczka z 60% wybrykiem - wybryk wciąż posiada swój "naturalny" zapach , w smaku też sie nie zmienił [ niestety tylko kapkę spróbowałem, bo na razie nie mogę więcej :( ]
3. Próba ognia
Silikon zostawiony do wyschnięcia na około 24h, w pełni wyschnięty.
Na pierwszym zdjęciu widać silikon przed próbą:

Drugie zdjęcie przedstawia palący się silikon, malutki lekko czerwonawy płomyk, jasnoszary dym.

Zdjęcie trzecie przedstawia silikon zaraz po zgaszeniu płomienia, jasno szary dym.

Czwarte zdjęcie pokazuje nam produkt powstały po spaleniu, jasnoszary proszek, lekko okopcony od zapalniczki.


Moim zdaniem silikon ten nadaje się do naszych celów . 100% pewność będę miał po wykonaniu pierwszego bryknięcia.
W wolnej chwili mam zamiar wykonać kilka większych uszczelek na górę kolumy, zobaczymy jak się sprawdzą.
Napiszę wnioski z moich obserwacji [ ale to nie mniej niż 2 tygodnie :( ].


Pozdrawiam
Wiaderny

[Edit] Zdjęcia w kolejności od dołu do góry :/
Załączniki
Silikon1.jpg
Silikon2.jpg
Silikon3.jpg
Silikon5.jpg

Awatar użytkownika
Ostoja
100%
100%
Posty: 1482
Rejestracja: 2008-01-01, 03:18
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post autor: Ostoja » 2008-09-24, 23:48

Kolego @Lord_Wiader z tego co widzę i czytam to jest wężyk z dobrego silikonu. Najważniejsze, że nie wnosi obcych zapachów. Ja miałem przeboje z wężem fi 12 mm. Próba ognia potwierdzała, że to silikon, al pomimo, że gotowałem go codziennie prawie miesiąc wnosił jakieś dziwne zapachy do destylatu. W końcu zamówiłem przez Kol. Lutka z V.S.O.P wąż i ten okazał się dobry. Dzwoniłem do właścicielki hurtowni (nie wymieniam jakiej) i nawet nie chciała słuchać, że wąż jest nie do użytku. Teraz ściągam nim z kega nastaw po destylacji, bo do czego innego nie nadaje się. Zyczę Koledze powodzenia w destylacji :D .
___________________
Pozdrawiam Ostoja

Lord_Wiader
40%
40%
Posty: 94
Rejestracja: 2007-10-24, 14:11
Lokalizacja: obecnie w Irlandii

Post autor: Lord_Wiader » 2008-09-25, 00:19

Kolego Ostoja :)
W moich poprzednich postach nie wspominałem o wężyku ale tylko o silikonie. Na zdjęciach jest "wałeczek", pojedyńcza ścieżka z silikonu. Chciałem po prostu sprawdzić czy silikon ten nie będzie oddawał nic od siebie gdyż zamierzam zrobić z niego zatyczke na górę kolumny [ kolumna bez spawania, TU zamieszczałem posta jak to ma wyglądać ]
Wężyk silikonowy sprowadzam z Polski.
Jakże cieżkie i skomplikowane jest życie człowieka za granicą ;) Zwłaszcza jeśli chce się zrobić coś swojego, czym można promować Polskie tradycje :)

Pozdrawiam
Wiaderny

Awatar użytkownika
Ostoja
100%
100%
Posty: 1482
Rejestracja: 2008-01-01, 03:18
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post autor: Ostoja » 2008-09-25, 09:02

Dzięki, wiesz tak sobie pomyślałem patrząc na fotkę, do czego mu taki cienki wężyk :D . Czasem słabiej widzę bez bryli, a akurat nie miałem okularów na nosie. A tu wałeczek :D
Podziwiam Kolegę, że radzi sobie na obczyźnie.
_________________
Pozdrawiam Ostoja

Norbi
10%
10%
Posty: 14
Rejestracja: 2006-04-26, 21:56

Post autor: Norbi » 2008-10-05, 00:36

Witam mam mały problem odnośnie uszczelnienia mojej kolumny. Otóż moja kolumna połączona jest ze zbiornikiem za pomocom kołnierzy w środek których idzie uszczelka, i tu mam problem odnośnie doboru materiału na tą uszczelkę .Próbowałem płyty korkowej i gumy spożywczej ale przy próbie destylacji wody był wyczuwalny obcy nieprzyjemny zapach . Proszę pomórzcie dobrać mi materiał na uszczelnienie. Zdjęcia kolumny w galerii. Za pomoc serdecznie dziękuje

Awatar użytkownika
Ostoja
100%
100%
Posty: 1482
Rejestracja: 2008-01-01, 03:18
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post autor: Ostoja » 2008-10-05, 01:01

Witam.
A patrzył Kolega w temacie gdzie robić zakupy:
http://www.bimber.info/forum/viewtopic. ... c&start=60

są tam różne posty o uszczelkach :D
_________________
Pozdrawiam Ostoja

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości