Prosty aparat do pracy ciągłej.

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
Awatar użytkownika
macius
40%
40%
Posty: 53
Rejestracja: 2010-12-05, 12:40

Post autor: macius » 2012-01-24, 13:36

magas, ostatnio na jakiejś sklepowej wódce wyczytałem, że jest dodatek gliceryny... Smirnoff najprawdopodobniej to był.
Mi się wydaje, że tak dodatek może złagodzić smak, będę musiał to sprawdzic sam na sobie ;]

bnp

Post autor: bnp » 2012-01-24, 13:38

Glicerynę dodaja do wódy i likierów ze względu na delikatną słodycz i lepkość. Czego nie daje sacharoza.

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6990
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2012-01-24, 17:09

Dałem kiedyś na forum holenderską stronkę z przepisami, tam każda nalewka i wódeczka była z gliceryną, próbowałem wtedy zrobić na forum burzę mózgów na temat gliceryny, ale temat cieszył się zainteresowanie żadnym :mrgreen: . Wtedy myślałem, że dodatek gliceryny może być jako utrwalacz koloru, smaku. Muszę jeszcze raz przeczytać co nasz kolega napisał, bo dziś słabo łapię, ale minimalny dodatek cukru do owocówki , troszkę łagodzi i uwydatnia smak, dodawałem jak robiłem na bańce.

Rover
101%
101%
Posty: 224
Rejestracja: 2006-05-28, 15:54
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Rover » 2012-01-25, 00:11

Rok 2002 , troszkę miałem kontakt z *importem* z kierunku Bałka. Stadion X lecia.Kartony 1litr. i 0,2l . Wódeczka była ekstra ,ale była komponowana właśnie z gliceryną. Była nie zła ,ale glicerynę sie wyczuwało.Do tej pory zastanawiam się jak i jaka to gliceryna i jak to pomieszać .Na pewno łagodnie TO się ŁYKAŁO
Alkohol nie przyniesie ci odpowiedzi, ale może sprawić ,że zapomnisz jakie było pytanie

zuricigo
0%
0%
Posty: 5
Rejestracja: 2010-04-23, 08:57

Post autor: zuricigo » 2012-01-31, 19:14

Kolega Petar Popović napisał 24.01.2012 Gliceryna to mocniejszy? alkohol i produkt z destylowania , niedużo ale go ma.
Kiedy dodamy wody tą glicerynę rozcieńczymy wtedy rakija nie ma ten bukiet albo
jest bez niczego.Dlatego damy gliceryne ........
Po prostu ludzie nie wiedzą co to gliceryna , jak robić ekstrakt i co to jest ekstrat.

Niektórzy dają cukier, 1/2kg? do 1.
To jest formuła

V2=((V * P / P2)-V,
gdzie :
V2=(1) woda
V = objętość destylatu do rozcieńczenia (1)
P = moc destylatu (vol. %)
P2 = moc do którego destylat chcemy (vol. %)

Coś w tym się nie składa w całość. Nie jest to ani po Polsku ani po Serbsku.Facet się stara ale coś nie wychodzi. Jest w internecie o dodawaniu gliceryny ale nie mam w tej chwili czasu poczytać o tym . Napiszę do autora żeby pisał w oryginale bez prób tłumaczenia.

Ne tumaci nego pisi na srbskom , imam nekoga ko ce to da tumaci. Pozdrav zuricigo

Popović Petar
10%
10%
Posty: 12
Rejestracja: 2011-01-30, 00:38

Post autor: Popović Petar » 2012-01-31, 20:26

Ja ću da još jednom ponovim način izračunavanja, koliko treba destilovane vode da bi se dobila željena jačina rakije:
Naprimer: Imamo rakiju koja ima jačinu 60% a želimo da je svedemo na jačinu 48%.
I evo kako= 60:48=1,25, dobijeni rezultat pokazuje da na svaki litar rakije jačine 60% treba da dodamo 0,25l destilovane vode. I to je najednostavniji način za amatersko skidanje jačine, a i nema velikih odstupanja ni kod profesionalnog, jer se sa proverom dobijene jačine može izvšiti fina korekcija.
I vrlo važna preporuka: vodu sipajte u rakiju, a ne rakiju u vodu prilikom razblaživanja. Ako sipate rakiju preko vode ostaće da pliva kao specifično lakša tečnost i neće se ujednačiti, a prilikom provere dobijene nove jačine, nećete imati pravu očitanu jačinu!!!

I na svaki l dodajemo 0.5-1g glicerina

Paluch
101%
101%
Posty: 722
Rejestracja: 2006-06-10, 21:54
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Paluch » 2012-01-31, 20:48

To tłumaczenie googlem z serbskiego:

Powtórzę raz jeszcze, że metoda obliczania, ile powinno być wodą destylowaną, aby uzyskać pożądaną siłę brandy:
Na przykład: Mamy brandy z siłą 60% i chcemy zmniejszyć siłę 48%.
A oto jak = 60:48 = 1,25, otrzymany wynik pokazuje, że na każdy litr objętości brandy 60%, aby dodać 0,25 l wody destylowanej. I to jest najprostszy sposób na ściąganie amatorskich siły i brak większych odstępstw lub zawodowe, jak uzyskać, sprawdzając ilość precyzyjnej regulacji mogą zostać zwrócone później.
I bardzo ważne zalecenie: zalać wodą w brandy i koniaku nie jest w wodzie podczas rozcieńczania. Jeśli wlać brandy nad wodą do kąpieli pozostanie specjalnie do zapalniczek i nie będą wyrównane, a uzyskane podczas testowania nowego woluminu, nie będzie się zebrać odpowiednią ilość!

I l dodaje się do każdej 0,5-1g gliceryny

zuricigo
0%
0%
Posty: 5
Rejestracja: 2010-04-23, 08:57

Post autor: zuricigo » 2012-02-01, 18:11

A tak być powinno :
Ja jeszcze raz powtórzę sposób wyliczania, ile trzeba destylowanej wody żeby otrzymać oczekiwaną moc rakiji;
na przykład :
mamy rakije która ma moc 60% a chcemy ją zmniejszyć na moc 48%.
I oto jak= 60:48=1,25,otrzymany wynik pokazuje że na każdy litr
rakiji o mocy 60% trzeba dolać 0,25l. destylowanej wody.
I to jest najprostrzy amatorski sposób na zmniejszenie mocy , a i nie ma dużej różnicy
od profesjonalnej, gdyż kontrolując otrzymaną moc można wykonać korektę.
I badrzo ważna informacja: wodę nalewaj do rakiji, a nie rakiję do wody
w przypadku rozcieńczania. Jeżeli wlejesz rakiję do wody to będzie pływać gdyż jest lżejszą cieczą i nie wymiesza się, w przypadku sprawdzenia otrzymanej nowej mocy , nie będzie miała prawdzwej odczytanej mocy !!!
I na każdy litr dodajemy 0,5-1g gliceryny.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości