Temperatura oczyszczania węglem

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
kizug
30%
30%
Posty: 47
Rejestracja: 2011-08-23, 23:34

Temperatura oczyszczania węglem

Post autor: kizug » 2012-09-15, 00:31

Az sie za glowem zlapalem, przegladam sobie temat biblioteka bimbrownika v2, a tam material: Activated Carbon For Purification Of Alcohol Gert Strand, gdzie wyczytałem: purification in cold temperatures works less efectively or not at all "oczyszczanie w niskich temperaturach działa mniej efektywniej lub wcale" Czyli panowie jakto w koncu jest od poczatku uswiadomilem sobie, ze im zimniejszy destylat tym czyszczenie przez wegiel aktywny jest bardziej efektowne, a tutaj taki wpis powalil mnie nieco na nogi, zwlaszcza ze mam filtr zasilany z kega po pesi. Keg po wypelnieniu zmrozonym destylatem, wrzucam do lodowki.
Ostatnio zmieniony 2012-10-29, 19:22 przez kizug, łącznie zmieniany 1 raz.

nilko
0%
0%
Posty: 9
Rejestracja: 2006-02-09, 10:24
Lokalizacja: Kujawy

Post autor: nilko » 2012-09-15, 14:41

Witam.

Ten tekst to nieprawda, im chłodniej tym proces adsorpcji jest skuteczniejszy. Podobnie jest z rozpuszczaniem gazów w wodzie.

onek_uk
60%
60%
Posty: 236
Rejestracja: 2008-06-03, 01:39
Lokalizacja: Jukej :)

Post autor: onek_uk » 2012-09-15, 18:41

:shock:

Znalazlem na jednym z forum o whisky :
The greater the spirit is chilled during filtration, the greater the number of congeners will be removed"
"This means that it will affect the taste (in a negative way) and a lot of companies are starting to offer whiskies without chill filtration such as Ardbeg (mostley) and Springbank."
Wiec odpowiedz jezeli chcemy miec czyscioche filtrujemy na zimno a jezeli jakis trunek kolorowy zero filtrowania

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości