Co zamiast wziernika ?

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
Awatar użytkownika
radius
90%
90%
Posty: 822
Rejestracja: 2010-11-30, 14:39
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: radius » 2013-02-01, 13:21

Taki by-pass jaki pokazałeś, nie zastąpi w żadnym wypadku precyzyjnego manometru ani wziernika. Nic dzięki niemu nie zdołasz zaobserwować a tym bardziej wyciągnąć z tego prawidłowych wniosków. Zastanów się czasami zanim założysz znowu nowy temat.
Ostatnio zmieniony 2013-03-15, 20:15 przez radius, łącznie zmieniany 4 razy.
Spiritus flat ubi vult

Awatar użytkownika
robol69
90%
90%
Posty: 957
Rejestracja: 2005-12-27, 07:27

Post autor: robol69 » 2013-02-01, 13:41

Przypominam, że znajdujemy się w temacie: Gdzie umieścić wziernik.
Posty nie związane z tematem proszę wygasić.

PS
Nie żebym kogoś do czegoś zmuszał, ale kto nie wygasi w/w postów,
tego obdaruję krawatem.

Powyższa informacja jest nieaktualna.
Zapraszam do dalszej dyskusji.
Ostatnio zmieniony 2013-02-01, 22:11 przez robol69, łącznie zmieniany 3 razy.
Polak potrafi !!!

Awatar użytkownika
radius
90%
90%
Posty: 822
Rejestracja: 2010-11-30, 14:39
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: radius » 2013-02-01, 14:51

Pod wpływem szantażu - wygasiłem :mrgreen: ale czy nie uważasz, że ten fragment mojego postu jest jak najbardziej w temacie :?: 8)
Taki by-pass jaki pokazałeś, nie zastąpi w żadnym wypadku precyzyjnego manometru ani wziernika.
Ostatnio zmieniony 2013-02-01, 22:03 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Spiritus flat ubi vult

Awatar użytkownika
robol69
90%
90%
Posty: 957
Rejestracja: 2005-12-27, 07:27

Post autor: robol69 » 2013-02-01, 15:36

Oczywiście masz rację, ale to nie miejsce na takie dyskusje.
Jeżeli chcesz (chcecie) prowadzić takie rozmowy, sugeruje
założyć nowy temat.

Wydzieliłem nowy temat
Ostatnio zmieniony 2013-02-01, 22:12 przez robol69, łącznie zmieniany 3 razy.
Polak potrafi !!!

koalak
50%
50%
Posty: 185
Rejestracja: 2012-01-31, 12:12

Post autor: koalak » 2013-02-01, 16:30

Robol69. Uważam, że nie powinieneś rozsądzać kto ma rację a kto nie.
Moim zdaniem ten kawałek wężyka na dole dużo pomaga w prowadzeniu procesu - mogę mieć własne zdanie?
Cywilizowani ludzie pozostają każdy przy swoim i grzecznie kończą dyskusję.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez koalak, łącznie zmieniany 4 razy.
To pisałem ja, gamoń od balustrad co się na niczym nie zna.

Pozdrawiam. Paweł.

Awatar użytkownika
robol69
90%
90%
Posty: 957
Rejestracja: 2005-12-27, 07:27

Post autor: robol69 » 2013-02-01, 22:06

Nie rozsądzam, odpowiadam na pytanie @radiusa.
Polak potrafi !!!

Awatar użytkownika
kermit64
80%
80%
Posty: 423
Rejestracja: 2008-02-10, 19:45
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: kermit64 » 2013-02-02, 09:46

Nie wiem o co to niekonstruktywne bicie piany. Wziernik nie jest niezbędny choć się przydaje. Najważniejsze jest poznanie swojego sprzętu. Zamontowałem rurkę silikonową tak jak to zrobił Akas w swojej głowicy i po kilku procesach mało kiedy na nią zacząłem zwracać uwagę. Możecie się śmiać ale ustawiam grzanie na słuch. Tylko nie mam zadeklowanej chłodnicy. Mam jednak w planie zamontowanie szkiełka na dole i na górze. Tak chyba bardziej jako gadżet.
Poznanie zachowań kolumny jest kluczowe.
Takie jest moje zdanie.
Nic co obce mi nie jest obce...A tak w ogóle to nie robie nic bo nic mi sie nie chce...

Pakulek
0%
0%
Posty: 9
Rejestracja: 2012-09-16, 23:17

Post autor: Pakulek » 2013-03-15, 20:02

Dziwi mnie Wasze podejście do tego co pisze kolega @koalak.
Przecież takie rozwiązanie inni użytkownicy stosują już od jakiegoś czasu i to z powodzeniem.
Wiedzą dokładnie, kiedy im zalewa kolumnę.

głowica z u-rurką

Nie będę pisał kto co i jak bo i mnie zjecie jak koalaka.
Ale nie piszcie, że to głupi pomysł skoro sami tego nie sprawdziliście.

Pozdr

jurii
90%
90%
Posty: 644
Rejestracja: 2010-04-06, 22:55
Lokalizacja: Parczew

Post autor: jurii » 2013-03-15, 20:13

To znajdź różnice między tym, co pokazuje K***k a u-rurką.

Pakulek
0%
0%
Posty: 9
Rejestracja: 2012-09-16, 23:17

Post autor: Pakulek » 2013-03-15, 21:15

To jest dokładnie to samo, co pokazał koalak na swoim zdjęciu. Koalak dał to na dole, a ja Wam pokazałem coś takiego w samej głowicy.
Rozwiązanie to dokładnie pokazuje zalanie kolumny a koszt w porównaniu z wziernikiem znikomy.
Więc w czym macie problem? Łapiecie mnie za słówka bo palnę czasem głupotę - przejęzyczę się, nie zrozumiem czegoś. Ale jestem tu nowy i oczekuję, że Wy starzy wyjadacze grzecznie mi to wyjaśnicie. Łatwiej i prościej zlinczować.

Szczerze to faktycznie lepiej nie zabierać zdania w żadnej ze spraw i siedzieć cicho bo i tak wiecie swoje.

Ja zaręczam, że to co pokazałem na fotce spełnia swoją rolę w 100% a tym samym kolega koalak miał rację. Ale lepiej było wyśmiać go niż podjąć dyskusję.


Taplajcie się dalej w błocie ale nie życzę sobie, aby część z tego błota leciała na mnie. Lubić się nie musimy, ale szanować powinniśmy.

Pozdrawiam - bez odbioru.

Awatar użytkownika
Emiel Regis
90%
90%
Posty: 656
Rejestracja: 2012-05-12, 14:56
Lokalizacja: Picardie, Żywiec

Post autor: Emiel Regis » 2013-03-15, 22:11

Dobra, teraz na bok wszelakie zwroty kończące się na ''urka''
Pakulek myli te określenia podobnie jak koalak, ale sens jego pytania jest jasny; czym różni się rozwiązanie przedstawione przez koalaka od tego z rurką założoną w głowicy?
@Pakulek
Wysuwasz daleko idące wnioski tylko na podstawie jednego tematu, Twoim zdaniem krzywdzącego kol. koalak. Nie podajesz żadnych technicznych informacji na obronienie tej tezy, nie polemizujesz merytorycznie.
Podpowiem, że rozwiązanie z wziernikiem w głowicy różni się od porównywanego tym, że nie jest w wypełnieniu, a to różnica diametralna. Idąc tropem Twojego, jak i koalakowego rozumowania, można by poprowadzić równolegle do kolumny silikonową rurkę, która pięknie pokaże dolne, górne, jak i boczne (?) zalanie.
Zamiast atakować i oskarżać powinieneś po prostu zapytać czym oba rozwiązania się różnią, wtedy dostałbyś techniczną odpowiedź. Część takiego a nie innego potraktowania kol. koalak w tym temacie była spowodowana tym, że w temacie o U-rurce (pierwotna lokalizacja pierwszych postów) wyskoczył z wziernikiem umieszczonym na dole kolumny, co jego zdaniem było U-rurką, w dodatku w jakiś sposób mogącą zastąpić manometr precyzyjny.

Ps. W TYM poście napisałem, że takie rozwiązania, choć nie na spodzie kolumny już istnieją. Zdjęcie podane przez Ciebie nie jest żadnym odkryciem.

koalak
50%
50%
Posty: 185
Rejestracja: 2012-01-31, 12:12

Post autor: koalak » 2013-03-16, 11:39

Nie żadne głupoty, wystarczy czytać ze zrozumieniem i nie będzie problemu.
Wężyk na dole pokazuje ewentualne dolne zalanie. Jak ktoś ma słabą przepustowość kolumny na dole to takie zalanie może powstać.
To pisałem ja, gamoń od balustrad co się na niczym nie zna.

Pozdrawiam. Paweł.

koalak
50%
50%
Posty: 185
Rejestracja: 2012-01-31, 12:12

Post autor: koalak » 2013-03-16, 13:56

Przyznałem się już nie raz, że na AD pisałem czasami głupoty, moim błędem było to, że za wcześnie zacząłem pisać, należało się najpierw więcej poczytać. Wynikło to z tego, że ktoś wrzucił linka do mojej aukcji i zaczęła się jazda więc nieudolnie nie znając pojęć i fachowego języka zacząłem się bronić....trudno czasu już nie cofnę.
Przyznałem się na samym początku, że wykonuję kolumny zarobkowo, a wiadomo.....konkurencja takiej okazji nie przepuści.

Moim zdaniem nikt mądry od razu się nie urodził.....

Od tamtej pory się dużo zmieniło. Znam już proces rektyfikacji, czytam forum nałogowo, nie ma dnia abym tu nie zajrzał, dodatkowo robię sobie testy i porównuję z tym co tu piszecie.

Astemido. Napisz czego nie rozumiesz w tym co piszę to Ci wyjaśnię
Nie wiesz co to temperatura dnia ?
Fakt, przyznaję, nie powinienem nazywać wężyka na dole kolumny U-rurką, jest to może podobne lecz działa inaczej, ale przecież można to grzecznie w cywilizowany sposób wytłumaczyć a nie szydzić i się wyśmiewać.
To pisałem ja, gamoń od balustrad co się na niczym nie zna.

Pozdrawiam. Paweł.

Pakulek
0%
0%
Posty: 9
Rejestracja: 2012-09-16, 23:17

Post autor: Pakulek » 2013-03-16, 14:22

Z tego co mi wiadomo, temat brzmi Co zamiast wziernika ?
koalak przedstawił jakiś pomysł. Nowy czy stary nie ważne. Szuka rozwiązań. Myślę że robi to po to, aby w inny tańszy sposób można było dopilnować prawidłowego zalania. Chyba taki był zamysł tego tematu.
Wszyscy chętnie dołączyli do krucjaty, ale żaden z Was nie pokusił się o inne merytoryczne pomysły co do samej istoty tematu.

Mnie temat interesuje o tyle, że nie mam zamiaru płacić 200zł za wziernik bo uważam to za dość drogie rozwiązanie.
Wspawanie dwóch rurek na szczycie głowicy oraz połączenie ich wężykiem w zupełności do moich domowych potrzeb wystarczy.

Czy uważacie, że to się nie sprawdzi?
Może o tym porozmawiajmy lub też innych możliwie prostych i tanich rozwiązaniach.

Pozdr
Dariusz

koalak
50%
50%
Posty: 185
Rejestracja: 2012-01-31, 12:12

Post autor: koalak » 2013-03-16, 14:47

Pakulek. Wziernik to dobre rozwiązanie, ale można się bez niego obyć.
Próg zalania odnajdujesz następująco...
Grzejesz aż kolumna Ci zatańczy (będzie głośno bulgotała) trzeba uważać aby nie wyrzucało Ci odpowietrznikiem, bo można spowodować pożar, lub straty w destylacie, po prostu trzeba przy tym stać i pilnować.
Wtedy na chwilę wyłączasz z prądu zmniejszasz grzanie o np 15% w stosunku do poprzedniego i grzejesz ponownie.
Jak już raz sobie zrobisz taki test to potem będziesz wiedział jaką mocą grzać tak aby pracować tuż pod progiem zalania.
Żeby było jasne, nie twierdzę , że wziernik jest niepotrzebny, jak ktoś ma kasę to proszę bardzo niech sobie kupuje.
Mówię tylko, że można z równie dobrym skutkiem rektyfikować bez wziernika, lub zstąpić go kawałkiem wężyka na górze kolumny lub jak ktoś chce to także i na dole (w sumie dwa)
To pisałem ja, gamoń od balustrad co się na niczym nie zna.

Pozdrawiam. Paweł.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości