Problem z ciśnieniem wody :(

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
Awatar użytkownika
bielok
101%
101%
Posty: 607
Rejestracja: 2006-06-30, 09:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Problem z ciśnieniem wody :(

Post autor: bielok » 2006-11-21, 09:27

Hejka :)

Mam mały problem .... sytuacja wyglada tak:
na moje niewinne hobby moja przyszła małżonka wyraziła zgodę pod warunkiem: nie w domu! Wyprowadziłem się ze sprzętem na działkę gdzie mam zaciszne miejsce do prowadzenia działalności oraz kuzyna za płotem który zawsze jest chętny na testowanie produktów (wczoraj łyknął ze słoika spirolu 85%! pokaszlał, postękał i wydusił:dobre...). Problem jest w tym ze na onej działce jest studnia z ktorej jest pobierana woda za pomocą hydroforu. Hydrofor ma to do siebie, że nie utrzymuje stałego ciśnienia w instalacji tylko pompuje się, czeka az ciśnienie w jego zbiorku opadnie do jakiegoś poziomu i ponownie się włącza. Przy mojej kolumnie gdzie reflux jest realizowany za pomocą zimnych palców, powoduje to dość duże skoki temperatury dochodzące nawet do 5 st C :( ma ktoś pomysł jak można by zapewnić stałe ciśnienie wody w takiej instalacji ??


Pozdrawiam
bielok

korekta: kowal

P.S. przerobienie kolumny na reflux zew. na dzień dzisiejszy nie wchodzi w rachubę :)

Awatar użytkownika
garnacha
101%
101%
Posty: 171
Rejestracja: 2006-05-10, 09:15

Post autor: garnacha » 2006-11-21, 09:39

@bielok
Pisałem o tym w jakimś poście. Identyczny problem rozwiązałem instalując na zasilaniu aparatu reduktor ciśnienia :) Ponieważ mój sprzęt wyposażony jest w bardzo czuły deflegmator musiałem też zamontować zawór iglicowy do precyzyjnego sterowania przepływem wody chłodzącej.
pzdr

Awatar użytkownika
flesz103
60%
60%
Posty: 294
Rejestracja: 2006-04-02, 20:21
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: flesz103 » 2006-11-21, 09:40

Witam.
Kupujesz mały reduktor, np. taki:
http://www.allegro.pl/item140789682_red ... _1_2_.html
Za nim trójnik, dwa zawory (osobno zimne palce, osobno chłodnica) i masz super dokładne sterowanie parametrami chłodzenia.

Pozdrawiam - flesz103

Edit. Garnacha wyprzedził mnie o 1 min. :?
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego w słowa!"

Awatar użytkownika
truteen
40%
40%
Posty: 67
Rejestracja: 2006-07-31, 21:55

Post autor: truteen » 2006-11-21, 10:47

ja to robię tak że mam wodę w garze 50l troszkę ponad kolumną... i grawitacyjnie sobie spada do wiadra niżej... nawet trochę ją stopuje bo i tak zimna leci na wyjsciu - jest tylko problem z przelewanie bo trzeba wiadereczko co jakiś czas pyknąć do góry... ale jak tego pilnujesz i tak bo robisz na działce to nie ma problemu...
ktoś powie że kołopotlliwe - i ja się zgadzam - jakbym miał rzekę z bieżącą wodą albo stawik koło domu to bym się nie przejmował - a na wolny wypływ to szkoda wody która jest liczona jako razy 2 bo jeszcze ścieki się liczy w rachunku ze zużycia wody...
Cu + Al--->Cl + Au... pracuję nad tym, typowa wymiana tylko bardziej złożona...

Awatar użytkownika
bielok
101%
101%
Posty: 607
Rejestracja: 2006-06-30, 09:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: bielok » 2006-11-21, 10:50

flesz103 pisze:Witam.
Kupujesz mały reduktor, np. taki:
http://www.allegro.pl/item140789682_red ... _1_2_.html
Za nim trójnik, dwa zawory (osobno zimne palce, osobno chłodnica) i masz super dokładne sterowanie parametrami chłodzenia.
ehhhhhhhhh .............. cena nie jest pocieszjąca ... a do wypłaty daleko :(
dzięki za pomoc :)


pzodrawiam
bielok

Awatar użytkownika
zaciapa
40%
40%
Posty: 73
Rejestracja: 2006-03-17, 10:16

Post autor: zaciapa » 2006-11-21, 12:03

flesz103 pisze:Witam.
Kupujesz mały reduktor, np. taki:
http://www.allegro.pl/item140789682_red ... _1_2_.html
Za nim trójnik, dwa zawory (osobno zimne palce, osobno chłodnica) i masz super dokładne sterowanie parametrami chłodzenia.
witam
jesli nie chcesz kupowac takiego reduktorka , to ustaw sobie na tym wylaczniku cisnienoiwym , przy ilu atmosferach ma sie zalączyc i przy ilu wyłączyc, ja tez mialem taki problem , bo tez korzystam ze studni, i ustawilem swoj na ;
zalączanie 2,5 atmosfery a przy 3 wyłączenie roznica bedzie niewielka..

pozdrawiam

Awatar użytkownika
bielok
101%
101%
Posty: 607
Rejestracja: 2006-06-30, 09:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: bielok » 2006-11-21, 13:12

cześć :)
zaciapa pisze: witam
jesli nie chcesz kupowac takiego reduktorka , to ustaw sobie na tym wylaczniku cisnienoiwym , przy ilu atmosferach ma sie zalączyc i przy ilu wyłączyc, ja tez mialem taki problem , bo tez korzystam ze studni, i ustawilem swoj na ;
zalączanie 2,5 atmosfery a przy 3 wyłączenie roznica bedzie niewielka..
pozdrawiam

a tak z samej ciekawości popatrzę dziś na pompę :)
może faktycznie będzie się dało ustawić :)

pozdrawiam
bielok

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości