Termometr 4 punktowy *z podłączeniem do PC*

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
laurentp
100%
100%
Posty: 1368
Rejestracja: 2013-07-08, 22:08
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: laurentp » 2017-01-07, 09:10

Mi nie chodziło o dyskusję TECHNICZNĄ tylko z punktu widzenia UŻYTKOWNIKA.
Co jest dobrze, co poprawić i jakie robi ogólne wrażenie.
https://nowyekran24.com/ prawda 24h, POLSKIE forum poza zasięgiem "głównego ścieku", taki informacyjny "DETOX"!
Nienawidzę.mechaniki.Za to przemiany fazowe zaczynają mnie fascynować

laurentp
100%
100%
Posty: 1368
Rejestracja: 2013-07-08, 22:08
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: laurentp » 2017-01-07, 19:47

magas pisze:...Ja pewnie też choć pewien nie jestem, ten temat dla mnie mimo, że związany z naszym hobby traktuje jak kiedyś wypadki górnicze..., a mimo to z obu tematów wyniosłem to samo.
Przykro czytać.
Poskładanie termometru to prosta sprawa dla JAKIEGOKOLWIEK elektronika (wyginęli czy co?).
Z godzinkę z lutownicą a przed tym zamówienie gotowej płytki (w/g plików opublikowanych projektu).

Zaprogramowanie TEŻ nie jest czymś niezwykłym, programator kosztuje chyba 20zł. A TU już mogę pomóc, tj dostarczyć TANIO (mniej więcej po koszcie) zaprogramowany układ, tylko wetknąć w podstawkę.

A uwagi ze strony "technicznych neptków" ;p byłyby WŁAŚNIE ciekawe, bo od strony "kierowcy", a nie "mechanika".
https://nowyekran24.com/ prawda 24h, POLSKIE forum poza zasięgiem "głównego ścieku", taki informacyjny "DETOX"!
Nienawidzę.mechaniki.Za to przemiany fazowe zaczynają mnie fascynować

Awatar użytkownika
zbyszko
101%
101%
Posty: 1787
Rejestracja: 2009-11-10, 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: zbyszko » 2017-01-07, 23:43

laurentp pisze: Przykro czytać.
Poskładanie termometru to prosta sprawa.
Miszczu
Przykro się to czyta :wallangry
Wielokrotnie pisałem Ci że jestem ten "drugi" i czekam do dziś do końca choćby jednego z Twoich przedsięwzięć.
Weź Ty się ściśnij mocno za mosznę i doprowadź choć jeden "wynalazek" do końca, wyślij toto ustrojstwo do sprawdzenia a ja sprawię że o PAMELU większość internautów zapomni.
Wielu "mechaników" czeka na następcę "Pamela" bo na Boleckiego ich nie stać.
czytam nie pytam

laurentp
100%
100%
Posty: 1368
Rejestracja: 2013-07-08, 22:08
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: laurentp » 2017-01-08, 04:17

Termometr jest W PEŁNI FUNKCJONALNY(od dłuższego już czasu), "dorabiam" do niego "automatyczny odbiór serca" ale to funkcja DODATKOWA. I tak dla posiadaczy elektrozaworów tylko przydatna.

Co do STEROWNIKA to fajny jest projekt (przynajmniej elektronicznie, nie testowałem jego programu) kol. Krzyski.

Przepis na (mój) termometr jest PROSTY:
- bierzesz znajomego elektronika, zamawiasz (u niego lub w fabrykapcb.pl) PŁYTKĘ w/g ostatniej wersji pliku *.BRD z wątku.
- dajesz mu zarobić na montażu, w/g SCHEMATU i listy części TEŻ w wątku,
- dajesz mu zarobić na zaprogramowaniu układu lub zamawiasz zaprogramowany u mnie (na to akurat mam warunki).
- gotowe sondy (zakute) kupujesz np na Allegro (DS18B20).
- płytka jest WYMIAROWO pod obudowę KM35N, trzeba by tylko dopracować szczegóły mechaniczne.

Koszt płytki to ok 18zł + przesyłka, koszt części zależy, czy mieszkasz w "wielkim mieście" (1-2-3 sklepy na miejscu) czy na "zadupiu" (koszt przesyłek).
JEDYNYM wymaganiem jest wyświetlacz 4x16 z Artronic.pl bo POD NIEGO jest wykonany projekt płytki.

Projekt jest w pełni JAWNY, więc może to zrobić "ktokolwiek kto umie lutować"!

PS, REGULATORA (ja) NIE używam (i nie mam), cały odbiór robię włączając grzałkę 2kW (@fi 60). Zagrzanie / zalanie na 3.5kW. Cała REGULACJA ODBIOREM (elektrozaworem precyzyjnym CEME9934).
Mając regulator, ile "można ugrać" na tej kolumnie? 400W mocy grzania?

Aż się spociłem ;p
https://nowyekran24.com/ prawda 24h, POLSKIE forum poza zasięgiem "głównego ścieku", taki informacyjny "DETOX"!
Nienawidzę.mechaniki.Za to przemiany fazowe zaczynają mnie fascynować

Awatar użytkownika
elofura
101%
101%
Posty: 495
Rejestracja: 2014-07-03, 14:23

Post autor: elofura » 2017-01-08, 10:50

Słuchaj ja też kiedyś chciałem twój termometr, ale niestety nie dam rady ogarnąć ten temat sam. A powiem szczerze nie chce się afiszowac po ludziach, prosić polutujcie, zaprogramujcie itp. wolę dopłacić i mieć gotowy produkt. Który jak się coś spieprzy odeślę w ramach reklamacji. A Ty może chcesz żebym Ci przesłał płaszcz do kega. W skład wchodzą blacha wywalcowana. Pierścień górny, dno, kilka rurek zawór bezpieczeństwa i inne. Wystarczy tylko znaleźć spawacza który to postawa i masz gotowy zbiornik z płaszczem. Proste.
Każdy alkohol jest bardzo dobry, oprócz denaturatu, który jest tylko dobry.

laurentp
100%
100%
Posty: 1368
Rejestracja: 2013-07-08, 22:08
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: laurentp » 2017-01-08, 10:54

elofura pisze:...A Ty może chcesz żebym Ci przesłał płaszcz do kega. W skład wchodzą blacha wywalcowana...
To jakiś pomysł.
"Tylko" w końcu dotrzeć do okulisty i optyka...
Nie chcę "robić produkcji" bo wzrok nie ten, (ale od czego okulary)...
Wyjdzie pewnie, że ja Tobie dopłacę, ale pomysł jest :).
https://nowyekran24.com/ prawda 24h, POLSKIE forum poza zasięgiem "głównego ścieku", taki informacyjny "DETOX"!
Nienawidzę.mechaniki.Za to przemiany fazowe zaczynają mnie fascynować

zbynio
80%
80%
Posty: 415
Rejestracja: 2013-08-04, 23:26
Lokalizacja: Lorrach

Post autor: zbynio » 2017-01-08, 10:56

99,9% "nie kuma" tej całej elektroniki. Oferta typu "se weź i złóż" nie zadziała.
Ryby łowię.

laurentp
100%
100%
Posty: 1368
Rejestracja: 2013-07-08, 22:08
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: laurentp » 2017-01-08, 11:08

Polutowanie (+ew kompletacja części) TEŻ można "komuś" (Elektroda?) ZLECIĆ.

To jest "projekt forumowy" (tak to traktuję, tak jak np wkład Akas'a) a nie "oferta handlowa".
Post wyżej napisałem, czemu nie produkuję tego.

Poza tym, zainteresowanie, kiedy się jednak zebrałem, wyniosło CZTERY sztuki...

Zlutowanie tego nie przekracza możliwości kogokolwiek, kto "umie trzymać lutownicę". Myślę, że wielu z Was ma takich znajomych.

Zaprogramowanie to już inna bajka, tj nie samo "wgranie wsadu", bo do tego wystarczy instrukcja programatora i trochę obycia (z Win$). ROZWÓJ jest "na mojej głowie", choć może TEŻ podjąć się ktoś, kto zna programowanie i ma czas (bo kod jest "otwarty" -> jawny).
https://nowyekran24.com/ prawda 24h, POLSKIE forum poza zasięgiem "głównego ścieku", taki informacyjny "DETOX"!
Nienawidzę.mechaniki.Za to przemiany fazowe zaczynają mnie fascynować

krzyski
40%
40%
Posty: 97
Rejestracja: 2015-03-14, 15:09
Lokalizacja: Piękne Podkarpacie

Post autor: krzyski » 2017-01-08, 11:39

Projekty Open Source nie mają powodzenia na forum ;)
Laurentp trzeba zrobić tak - zrób moduł termometrów, wyświetlacza i WiFi, ja zrobię sterowanie mocą + elektrozawory + pomiar rzeczywisty obciążenia (mocy dostarczanej). Zepniemy jedno z drugim na podczerwieni na jednej bibliotece załączonej na Twojej i mojej części. Doda się reklamę, że sterownik śpiewa, tańczy podskakuje + odpowiednia cena i za pół roku jeździmy dwoma X6 z salonu :P

laurentp
100%
100%
Posty: 1368
Rejestracja: 2013-07-08, 22:08
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: laurentp » 2017-01-08, 11:58

Modulo podpięcie większej ilości przycisków to na ESP8266 ten mój termometr TEŻ działa. (podstawowe SĄ, "delty" i kasowanie alarmu).

Ze względu na brak pinów (i tylko to) nie obsługuję np. impulsatora.

Przez "gołe" TCP (nie HTML) masz "wystawiony" odczyt temperatur + zegar czasu bieżącego, jak na USB dla AVR. Możesz się nawet podłączyć przez Internet ;p. Choć i o WWW / HTML myślałem, ale mam parę pytań do developerów Sming, a "chopaki świentujom".

Ale myślałem (jeszcze nie pisałem kodu, popchnąłem trochę kod dla AVR) o ekspanderze I/O na PCF8574, takim samym, na jakim w ESP jest podpięty LCD.

I będę to kończył, bo "automatyczny odbiór serca" jest tym, co MNIE bardziej interesuje.
Wtedy "projekt termometr" będzie już FINALNY (bo bez przeróbki elektroniki więcej się nie "wyciśnie"). Zostaną tylko ew błędy do poprawiania.

PS, a sterowanie mocą jest czymś, bez czego JA się jestem w stanie obejść, grzeję fi60 2kW bez regulacji, wiem, można by (trochę) szybciej ale trudno.
https://nowyekran24.com/ prawda 24h, POLSKIE forum poza zasięgiem "głównego ścieku", taki informacyjny "DETOX"!
Nienawidzę.mechaniki.Za to przemiany fazowe zaczynają mnie fascynować

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6989
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2017-01-08, 15:34

Na początku tego tematu chciałem kupić gotowy termometr i nie było chętnych co mi go zrobią, od tamtej pory czytam tu, jakie to proste i że trzeba tylko umieć trzymać lutownicę, to pożyczyłem lutownicę, nauczyłem się trzymać, co nie było trudne, bo miała podobną rączkę jak mój rekwizyt, który noszę przy pasku w pracy, celować też nieźle potrafię, ale dale nie widzę się w roli składającego.

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2017-01-08, 16:08

laurentp pisze:Poskładanie termometru to prosta sprawa
Pisałem Ci już kiedyś jak ma wyglądać projekt aby był stawny dla większości. Niby przyznałeś mi rację i coś tam miałeś zrobić, ale sprawa w tym temacie nie drgnęła. Wątek jest niestety chaotyczny i większość go nie ogarnia i podejrzewam traktuje podobnie do magasa. Ale niech tam, ostatnia szansa z mojej strony... Napisz jeden post (wkleję ten post jako pierwszy) ze wszystkimi szczegółami, rysunkami, zdjęciami, programowaniem i co tam jeszcze jest potrzebne aby sprzęt mógł sobie złożyć przy małej pomocy laik. Nie pisz półsłówkami, skrótami i slangiem. Pamiętaj, że to co Tobie wydaje się oczywiste, wcale nie musi być oczywiste dla innych. Działaj...

laurentp
100%
100%
Posty: 1368
Rejestracja: 2013-07-08, 22:08
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: laurentp » 2017-01-08, 16:20

Citizen Kane pisze:...Niby przyznałeś mi rację i coś tam miałeś zrobić, ale sprawa w tym temacie nie drgnęła. Wątek jest niestety chaotyczny i większość go nie ogarnia i podejrzewam traktuje podobnie do magasa....
Zająłem się "meritum sprawy" czy rozwojem oprogramowania.
I chlaniem ;p.
Ale masz rację, można spróbować to złożyć do kupy.

Jedynie co do programowania procesorów ("gotowym wsadem") odeślę np na Elektrodę, bo ja mam Linux i to wygląda inaczej (prościej ;p). Ale są (i polskie) fora, na których można to znaleźć.
https://nowyekran24.com/ prawda 24h, POLSKIE forum poza zasięgiem "głównego ścieku", taki informacyjny "DETOX"!
Nienawidzę.mechaniki.Za to przemiany fazowe zaczynają mnie fascynować

Awatar użytkownika
drgranatt
100%
100%
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-07-13, 11:13
Lokalizacja: 3-city

Post autor: drgranatt » 2017-01-08, 20:15

magas pisze:Na początku tego tematu chciałem kupić gotowy termometr i nie było chętnych co mi go zrobią...
@magas, widzę, że już długo czekasz i nawet nauczyłeś trzymać się lutownicę... Zrobię dla Ciebie termometr wg potrzeb, non profit. Jeśli Twoje potrzeby przerosną moje możliwości "lutownicze" to powiem, sorry - nie dam rady. Powiedz tylko, ile chcesz mieć punktów pomiarowych.

laurentp
100%
100%
Posty: 1368
Rejestracja: 2013-07-08, 22:08
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: laurentp » 2017-01-08, 20:27

A ile funkcji "typowo forumowych" masz Panie Kolego w swoim produkcie?
Bo ja mam kilka... (alarmy odchyłki temperatury, timer, alarm chłodzenia, wstępnego zagrzania, "tabelkę Akas'a" bezpośrednio na ekranie).

Może po prostu wykonaj sztukę dla kol. Magasa?
https://nowyekran24.com/ prawda 24h, POLSKIE forum poza zasięgiem "głównego ścieku", taki informacyjny "DETOX"!
Nienawidzę.mechaniki.Za to przemiany fazowe zaczynają mnie fascynować

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości