Rozważania przy buforze

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
Awatar użytkownika
radius
90%
90%
Posty: 822
Rejestracja: 2010-11-30, 14:39
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: radius » 2016-12-28, 08:27

@maria-n, ludzie są wzrokowcami, więc nie daj się prosić i wrzuć jakiś rysunek/schemat/zdjęcie twojej konstrukcji do odbioru pogonów. Suchy opis to jednak nie to samo.
Spiritus flat ubi vult

maria-n
100%
100%
Posty: 1365
Rejestracja: 2008-07-15, 14:52

Post autor: maria-n » 2016-12-28, 10:15

Cześć
Już raz pisałem, to żadna tajemnica - patentu na ten system nie będę składał :mrgreen:
O kropelkowym odbiorze pogonów w moim wydaniu zadecydował czysty przypadek, po prostu chciałem mieć między kegiem a rurą, zawór odcinający. Służący z resztą zupełnie czemu innemu. Ponieważ wysokość pomieszczenia ciężko jest "tak z mety" zmienić, musiałem wyprowadzić wyjście z kega w bok. Ale ten sposób odradzam, bo wiąże się on z b. poważną przeróbką kega. Z tego powodu nie publikuję rozwiązania. Można to zrobić w prostszy sposób; zrobić półkę odbiorczą, na zasadzie "patelni" Taka samą jak kiedyś opisywał bodajże kol. robol służącą do odbioru OBB. Nawiasem mówiąc zanim On o tym napisał, ja w ten sposób już jakiś czas odbierałem z OOB. To jest ten sam system, tylko na SAMYM DOLE kolumny. Te dwa wyrazy celowo wyróżniłem, bo jest ważnym by pod tą półką, nie było żadnego wypełnienia. Tam ma być tylko sam syf spływający do kega!!!!

Awatar użytkownika
exarkun
40%
40%
Posty: 91
Rejestracja: 2010-11-29, 13:11
Lokalizacja: Kamyk, Śląskie

Post autor: exarkun » 2016-12-28, 16:54

A bufor nad tą półką zda egzamin? Jak szybko odbierasz te pogony i czy wpływa to na jakość destylatu?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez exarkun, łącznie zmieniany 1 raz.
Ciężko jest żyć lekko.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości