Wężyk silikonowy

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
krisbak
50%
50%
Posty: 125
Rejestracja: 2008-07-31, 14:02
Lokalizacja: góry nasze góry :)

Post autor: krisbak » 2010-10-31, 00:54

kowal-80 pisze:..może widziałeś taki zaworek?..
Zawór trójdrogowy firmy Burkert http://www.burkert.poznan.pl/pdf/0330pl.pdf

Akas
101%
101%
Posty: 667
Rejestracja: 2008-05-30, 01:05
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Akas » 2011-05-16, 14:10

Na allegro pojawił się sprzedawca o ksywie uszczelnienia44 oferujący wężyki silikonowe w niespotykanej dotychczas cenie. Co prawda minimum zakupu to 10mb, jednak ceny były dla mnie aż podejrzanie niskie. Przykładowo koszt wężyka 9x1,5 za 1m wynosi tylko 3,44zł !
Do tej pory w wężyki zaopatrywałem się w mcz.com.pl lub w sklepie laboratoryjnym "Glass-Med" w Warszawie na ulicy Elektoralnej 13. Wężyki zawsze były od tych sprzedawców dobrej jakości i zdążyłem się przyzwyczaić do ceny 10zł za 1m. A tu proszę taka niespodzianka. Sprzedający napisał ,że jego lokalizacja to miasto Rzgów. Wyszukiwarka firm znalazła mi w tej miejscowości producenta uszczelnień i adres strony
http://www.artsil.com/6722.html
Zaryzykowałem więc i zakupiłem 10m 9x1,5mm.
Paczka doszła w 2 dni i w piątek miałem już możliwość przyjrzeć się temu wężykowi.
Wizualnie niczym nie różni się od wężyków które j nabywałem w powyższych rekomendowanych na forum firmach.
Zrobiłem próbę spalania.

Obrazek
Obrazek

Jak widać test wyszedł OK.
Pomyślałem więc sobie, że teraz mogę spokojnie polecić tego sprzedawcę na forum.
Nie wiem tylko, czy to jest bezpośredni producent, czy osoba współpracująca ARTSIL S.C.
W każdym bądź razie podał na allegro skrzynkę kontaktową i tel.
uszczelnienia44@gmail.com
tel: 511-596-914

Awatar użytkownika
Astemio
101%
101%
Posty: 2144
Rejestracja: 2006-12-28, 12:29

Post autor: Astemio » 2011-08-15, 20:48

Witam!
C2H6O pisze:...Czy któryś z Kolegów ma doświadczenie z klejeniem silikonu...
W opisie kleju musi być zaznaczone wyraźnie, że jest to klej do silikonu.
Z wymienionych tylko Elastosil E43 od WACKER'a jest specjalnym klejem, łączącym trwale silikon.
W dodatku jego cena nie jest bardzo wysoka (to rzecz względna), ponieważ cena podobnych klejów w objętościowo zbliżonych opakowaniach dochodzi nawet do 90zł - szukałem niedawno w podobnym celu.
Podam tu nick sprzedawcy z Allegro, bo to dobra oferta i może być przydatna dla użytkowników Forum, więc warto ją uwiecznić: SkladTechniczny tel: 22 213-94-67
Sam mam ochotę skorzystać z tej oferty - poza tym :) nic mnie ze sprzedawcą nie łączy.

Inne kleje podane w Twoim poście to zwykły silikon, taki jak w kartuszach - nie połączy trwale stałego silikonu w arkuszach (lub sznura czy rurki).
Kilkanaście (kilkadziesiąt? :D ) lat temu używałem w pracy silikonowego kleju WACKER'a do klejenia uszczelek próżniowych o dużej średnicy ze sznura silikonowego, a także do sklejenia dość skomplikowanej w przekroju poprzecznym uszczelki do 9l kociołka swojego pierwszego zestawu destylacyjnego :wink: .
Wszystkie były cięte skośnie w specjalnym przyrządziku i w takiż sposób klejone.

Wtedy zauważyłem pewne niepożądane zjawisko: sklejone miejsce pod stałym naciskiem - wielka flansza dociśnięta śrubami - nieco się odkształcało (trwale spłaszczało), ale te sklejone przed wielu laty silikonowe uszczelki pracują do dzisiaj (!) i trzymają nadal próżnię, tak jak zresztą i uszczelka kociołka, nadal sprawna.
Zjawisko to było zapewne sprawą składu silikonu sznura, i wpływu składników kleju na jego strukturę - myślę, że obecnie postępy postępu są tak duże, że nie powinno występować.

Nie ma rady: jeśli stoisz pod ścianą, musisz kupić ten Elastosil, mniejszych opakowań chyba nie ma.
PS: Albo zadzwonić do firmy i pożebrać, może mają nie całkiem wyciśniętą tubkę - i wyślą jako próbkę :mrgreen:
Najlepszym miernikiem nieskończoności jest ludzka głupota i arogancja.

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2012-12-13, 13:26

Dołożę swoje zdjęcie z testów wężyka. Pseudosilikonowy jest po prawej :wink:

Obrazek

Awatar użytkownika
oktogenek
50%
50%
Posty: 144
Rejestracja: 2007-06-25, 09:55
Kontaktowanie:

Post autor: oktogenek » 2014-06-21, 13:10

Witam

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc piszę w tym, razem z nową głowicą dostałem wężyk silikonowy, ponoć z atestem, niestety ma jakiś dziwny zapach, coś jak by klej cyjanoakrylowy (super glue) czy spotkaliście się z czymś takim?

Pozdrawiam
Kuba
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez oktogenek, łącznie zmieniany 1 raz.

Pretender
40%
40%
Posty: 74
Rejestracja: 2011-12-12, 09:46

Post autor: Pretender » 2014-06-21, 22:20

Akas pisze:Na allegro pojawił się sprzedawca o ksywie uszczelnienia44 oferujący wężyki silikonowe w niespotykanej dotychczas cenie. Co prawda minimum zakupu to 10mb, jednak ceny były dla mnie aż podejrzanie niskie. Przykładowo koszt wężyka 9x1,5 za 1m wynosi tylko 3,44zł !
Do tej pory w wężyki zaopatrywałem się w mcz.com.pl lub w sklepie laboratoryjnym "Glass-Med" w Warszawie na ulicy Elektoralnej 13. Wężyki zawsze były od tych sprzedawców dobrej jakości i zdążyłem się przyzwyczaić do ceny 10zł za 1m. A tu proszę taka niespodzianka. Sprzedający napisał ,że jego lokalizacja to miasto Rzgów. Wyszukiwarka firm znalazła mi w tej miejscowości producenta uszczelnień i adres strony
http://www.artsil.com/6722.html
Zaryzykowałem więc i zakupiłem 10m 9x1,5mm.
Paczka doszła w 2 dni i w piątek miałem już możliwość przyjrzeć się temu wężykowi.
Wizualnie niczym nie różni się od wężyków które j nabywałem w powyższych rekomendowanych na forum firmach.
Zrobiłem próbę spalania.

Obrazek
Obrazek

Jak widać test wyszedł OK.
Pomyślałem więc sobie, że teraz mogę spokojnie polecić tego sprzedawcę na forum.
Nie wiem tylko, czy to jest bezpośredni producent, czy osoba współpracująca ARTSIL S.C.
W każdym bądź razie podał na allegro skrzynkę kontaktową i tel.
uszczelnienia44@gmail.com
tel: 511-596-914

Jest to producent, osobiście zaopatruję się u nich ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 15 gości