Jak w 60 minut zrobić termometr z wyświetlaniem na Androidzie (na srajfonie też), wszystko w cenie litra gorzały.

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
Awatar użytkownika
george1255
30%
30%
Posty: 44
Rejestracja: 2019-11-27, 22:25
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jak w 60 minut zrobić termometr z wyświetlaniem na Androidzie (na srajfonie też), wszystko w cenie litra gorzały.

Post autor: george1255 » 2020-09-19, 22:00

Masz rację kolego @Benek nie rozumiemy się. Nie wiem jaką masz pretensję do Roberta. Że nie udziela się na tym forum? Że nie zrobił komercyjnego tematu?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Absolut82
10%
10%
Posty: 11
Rejestracja: 2018-07-02, 15:17

Re: Jak w 60 minut zrobić termometr z wyświetlaniem na Androidzie (na srajfonie też), wszystko w cenie litra gorzały.

Post autor: Absolut82 » 2020-09-20, 17:35

No to kurczę teraz już wiem 😉 . Pamiętam jak Robert założył temat i po szybkim czasie przesiadł się na ESP 8266 .. Ja postanowiłem już w tedy kupić ESP 32 ponieważ miał więcej wyjść i/o i szybszy procesor. Ale że dopiero zaczynam w Arduino na początku było ciężko mi przekonwertować podany kod z esp8266 na 32 . 3 dni jak psu z gardła .No albo poszło ..A potem musiałem odpuścić temat z braku czasu. I cieszę się że temat wszedł w skale rozwojową na esp32 .. wkońcu różnica jest tak znikoma w zakupie a zwłaszcza z Chin że nawet nie ma co komponować z młodszym bratem.. No i ukłon w stronę Roberta oraz wszystkich co się dzielą swoją wiedzą tu na forum, czy nawet na czarnym. Osobiście nie mam żalu że ktoś poszedł w swoją produkcję..Bolecki czy kolega Szymon , Pamel itd , też zaczynali od forum i zaczęli robić w końcu na siebie.. Myślę że jakość sama się zawsze broni a wiedza dziś naprawdę kosztuję dużooo. Fajnie że się ktoś rozwija dzieli wiedzą.. A tym co nie chcą przerabiać tony czasu na zgłębianie kodów źródłowych pozostanie kupić gotowca i wspomagać "swoich " . Ja akurat lubię elektronikę i automatykę bo nas otacza , zwłaszcza rozwój tematu typu inteligentny dom itd.
No i lubię wiedzieć co za co odpowiada by mieć pogląd kontrolę nad procesem. Ale gdybym nie miał czasu pewnie kupił bym gotowca.. Narazie po kupywane graty są rury pospawane jak ruszy z kopyta to załoyże może temat .. Narazie dziękuję wszystkim z tego forum za kompendium wiedzy Akasowi, Zbyszkowi i wielu innym . Kawał dobrej rady.. :drinks

Wesoly49
40%
40%
Posty: 57
Rejestracja: 2019-05-12, 14:46

Re: Jak w 60 minut zrobić termometr z wyświetlaniem na Androidzie (na srajfonie też), wszystko w cenie litra gorzały.

Post autor: Wesoly49 » 2020-10-06, 13:58

Czy ktoś robił termometr z pierwszego posta na IOS-ie?

Drupi
40%
40%
Posty: 88
Rejestracja: 2016-09-07, 07:03

Re: Jak w 60 minut zrobić termometr z wyświetlaniem na Androidzie (na srajfonie też), wszystko w cenie litra gorzały.

Post autor: Drupi » 2020-10-13, 21:14

Witam. Zamierzam w przyszłości sam zamontować pompkę na powrocie termy dwupłaszczowej , ciepłej wody użytkowej, takiej co piec podgrzewa cyrkulacją. Mam słabe krążenie ale w zimę wystarczą tylko po wygaszeniu pieca słabo potem na rozpalaniu. Myślę czy dało by się włączać ją czasem na godzinę sporadycznie, np wi fi telefonu, czy SMS em. No i żeby nie pchać się w duże koszty. :roll:
Ps
Chodzi mi o możliwość włączania i wyłączania bez wychodzenia z domu do piwnicy.

Awatar użytkownika
111lisu
40%
40%
Posty: 76
Rejestracja: 2016-04-01, 01:24

Re: Jak w 60 minut zrobić termometr z wyświetlaniem na Androidzie (na srajfonie też), wszystko w cenie litra gorzały.

Post autor: 111lisu » 2020-10-16, 04:53

No pewnie Sonoff, Shelly1 i wiele innych
Lisu

Awatar użytkownika
robert4you
80%
80%
Posty: 432
Rejestracja: 2016-04-01, 10:24

Re: Jak w 60 minut zrobić termometr z wyświetlaniem na Androidzie (na srajfonie też), wszystko w cenie litra gorzały.

Post autor: robert4you » 2020-10-30, 00:24

Żadnego focha nie strzelił, jak powstanie następna koncertują to pewnie zaprezentuje ja na tym forum. Trochę tu, trochę tam.
Do tego straszny brak czasu, więc nie ma szans na dublowanie tematów.
Wesoly49 pisze:Czy ktoś robił termometr z pierwszego posta na IOS-ie?
Na IOS też zadziała.

I nikt tu nie poszedł w produkcję. To ciągle taka dłubanka po godzinach.


https://www.facebook.com/Moonshiner-RGA ... 047889008/

Moderator:
Proszę o nie pisanie kilku postów pod rząd
==================================================
Moja wersja sterownika forumowego - sterowanie kolumny telefonem:
http://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?f=11&t=6419

UWAG: Potrzebujesz sterownika lub termometru , napisz PW !!!

Bushiobrao
0%
0%
Posty: 2
Rejestracja: 2021-02-12, 17:02

Re: Jak w 60 minut zrobić termometr z wyświetlaniem na Androidzie (na srajfonie też), wszystko w cenie litra gorzały.

Post autor: Bushiobrao » 2022-01-07, 10:38

Wszystko super tylko Esp8266 mam, dallasy też polutowane. Pierwszy raz prowadziłem proces podpierając się lampomittari. Super sprawa. Miałem, że odpalę zdalny podgląd pod VNC, ale rozwiązanie Esp8266 https://speedtest.vet/ + Blynk wydaje się mi najbliższe moich umiejętności programistycznych ;). Gdyby jeszcze można było zdalnie zmieniać progi alarmów byłoby super.

Awatar użytkownika
mienho
20%
20%
Posty: 20
Rejestracja: 2016-09-22, 22:25
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jak w 60 minut zrobić termometr z wyświetlaniem na Androidzie (na srajfonie też), wszystko w cenie litra gorzały.

Post autor: mienho » 2022-01-07, 14:13

@Bushiobrao do Esp8266 wrzuć sobie espeasy ma spore możliwości konfiguracji z poziomu http bez znajomości programowania. Ja mam zrobione espeasy+mqtt+virtuino (odczyt). Espeasy blynka też pewnie obsłuży.
Co do alarmów to zależy czy masz dodany buzer i ma piszczeć przy urządzaniu czy odczytujesz w blynk, jeżeli to drugie to na 99% można takie coś ustawić w apce.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości