Zanim kupisz sprzęt - koniecznie trzeba przeczytać

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
Awatar użytkownika
drgranatt
100%
100%
Posty: 1410
Rejestracja: 2009-07-13, 11:13
Lokalizacja: 3-city

Re: Zanim kupisz sprzęt - koniecznie trzeba przeczytać

Post autor: drgranatt » 2018-01-24, 20:27

Wygląda mi to jak dzisiejsza rozmowa ze znajomym na temat solenia i wędzenia na zimno łososia. On nauczył się od kogoś, że najpierw grubo soli rybę na dwie doby a później moczy w wodzie przez 8 godzin. Spytałem go czy może spróbować po prostu namoczyć na kilka godzin w solance i ma to samo. On na to: a po co jak to co robię jest dobre.
To samo z kolumnami. Jak ktoś komuś powiedział, że ZP są najlepsze a do tego jeszcze spróbował z nich destylatu nie widząc i nie próbując z innych to też będzie twierdził, że tylko ZP i nic więcej. Wszelkiego rodzaju dyskusje tego typu prowadzą donikąd bo to jest walka z przekonaniami a nie z rzeczywistością.

Awatar użytkownika
ROY
20%
20%
Posty: 27
Rejestracja: 2017-01-15, 15:17
Lokalizacja: D.G.

Re: Zanim kupisz sprzęt - koniecznie trzeba przeczytać

Post autor: ROY » 2018-01-24, 20:32

Temat brzmi:
"Zanim kupisz sprzęt - koniecznie trzeba przeczytać"
tylko po co ma ktoś czytać przed zakupem ten wątek poza pierwszym postem?
Myślę że pierwszy post należy zostawić a resztę prze kleić w inne miejsce.
Chętnie bym poczytał coś na temat co wybrać na swój pierwszy sprzęt i dlaczego,
jakieś porównania techniczne a nie kłótnie o to co i kto napisze za trzy lata albo co pisał trzy lata temu.

A tak na marginesie to komórka z przed trzech lat to jak z epoki kamienia łupanego (Technologia tak zapierdziela)
i mam taką nadzieję że po upływie takiego czasu sprzęt który dziś jest super też będzie przeżytkiem.
Szukam swoich zabawek:)

terni
90%
90%
Posty: 804
Rejestracja: 2015-09-23, 21:33
Lokalizacja: lubelskie

Re: Zanim kupisz sprzęt - koniecznie trzeba przeczytać

Post autor: terni » 2018-01-25, 08:40

Masz całkowitą rację. Postęp technologiczny i techniczny w naszych czasach jest oszałamiający. Niektóre pomysły już na desce kreślarskiej stają się przestarzałe. I dotyczy to różnych dziedzin.
Róbmy Swoje

molszczus
0%
0%
Posty: 3
Rejestracja: 2018-01-23, 11:30

Re: Zanim kupisz sprzęt - koniecznie trzeba przeczytać

Post autor: molszczus » 2018-01-25, 09:34

No właśnie wszystko idzie tak szybko do przodu ze głowa boli i znów bym musiał zmieniać coś przerabiać bo inaczej wszyscy cię wyśmieją ze komunista a przed wymysłem aabartka każdy robił na pot still ZP i było cudo.

terni
90%
90%
Posty: 804
Rejestracja: 2015-09-23, 21:33
Lokalizacja: lubelskie

Re: Zanim kupisz sprzęt - koniecznie trzeba przeczytać

Post autor: terni » 2018-01-25, 11:04

Nic lepszego nad aabratka, czy bokakoba jak dotąd nie wymyślono. Ale w każdej populacji jest grupa miłośników stylu retro i ma do tego prawo. Jedni rozpalają ognisko krzesiwem. Inni golą się brzytwą jak nasi dziadkowie. Inny przepływa kajakiem Atlantyk chociaż samolotem jest wygodniej. Są też miłośnicy pędzenia retro w stylu garnek w garnek przykryty miednicą napełnioną zimną wodą, czy też bardziej zaawansowanymi sposobami. Z gustami trudno dyskutować.
Róbmy Swoje

Awatar użytkownika
ogurek
70%
70%
Posty: 326
Rejestracja: 2009-10-03, 20:05
Lokalizacja: wlkp

Re: Zanim kupisz sprzęt - koniecznie trzeba przeczytać

Post autor: ogurek » 2018-01-25, 11:30

Byle by decyzja była podjęta świadomie.
„Żeby odpędzić złe sny, pociągnęła solidny łyk z butelki pachnącej jabłkami i radosną śmiercią mózgu.” T. Pratchett

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Re: Zanim kupisz sprzęt - koniecznie trzeba przeczytać

Post autor: magas » 2018-01-25, 16:01

Ogurek trafiłeś w dziesiątkę.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości