Nowy sprzet dla poczatkujacego ...

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
adi6261
0%
0%
Posty: 2
Rejestracja: 2019-02-27, 20:24

Nowy sprzet dla poczatkujacego ...

Post autor: adi6261 » 2019-02-27, 20:38

Witam chcialbym zebyscie mi pomogli w zakupie destylatora.Jestem poczatkujacy i nie mam duzej wiedzy na ten temat, chcialbym destylator glownie do robienia z cukrowki.sprzet musi byc na prąd. Z tego co wyczytalem i szukalem znalazlem coa takiego co myslicie o tym sprzecie? Nie ukrywam ze chodzi mi o cos dobrego i bezawaryjnego poniewaz nie bedzie uzywane to w polsce i w razie awarij bedzie problem dokupic jakies czesci.chcialbym sie najlepiej zmiescic do 2500.
Co myslicie o tym sprzecie?
https://www.olx.pl/oferta/destylator-aa ... vfiUM.html

Drupi
40%
40%
Posty: 88
Rejestracja: 2016-09-07, 07:03

Re: Nowy sprzet dla poczatkujacego ...

Post autor: Drupi » 2019-02-27, 21:23

Ten sprzęt OVM jest trudniejszy w obsłudze niż np OLM. Termometry w zbiorniku są zacofane. A nie prawdą jest że leje 2 L. na godzinę, :) oczywiście to podkolorowane, ale przy takiej prędkości i tej średnicy rury doprowadzisz do destabilizacji i to będzie nie dobre na każdym sprzęcie. 1,5 to maks.
Ja wolałbym taki OLM: https://www.aabratek.pl/produkty/784/el ... r_MSR.html . Tylko że tu jest za mały zbiornik, i brak spustu, a za dopłatą jest. Albo pisz do @Akasa nie bedzie nic brakować. Jest tu na forum weteranem wiedzy i pomysłowości.

JasnyPierun
30%
30%
Posty: 44
Rejestracja: 2019-01-12, 21:39
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Nowy sprzet dla poczatkujacego ...

Post autor: JasnyPierun » 2019-02-27, 21:46

Przerabiałem ten sam temat 2 miesiące temu i też czytałem oferty gdzie wykonawcy zachwalali swoje sprzęty, w Twoim linku jest napisane, że prawie nic nie musisz robić możesz iść spać... Ja powiem tak, im mniej elektroniki tym lepiej bo jest mniej elementów do zepsucia. Sprzętu bym samego nie zostawił tak czy siak bo różnie to bywa. Ja kupiłem niby fajny sprzęt a po czasie się okazuje że mam w nim lipne grzałki do tego lipne wypełnienie, jeziorko którego praktycznie nie ma (chcę dać OLM i to jest problem), zaworek precyzyjny w teflonie i musiałem szlifować zaślepkę głowicy bo nie pasowała. Podsumowując wydałem kasę a teraz muszę wydać kolejną aby sprzęt był taki jaki ma być. Proponowano mi coś takiego http://stalowkasklep.pl/kolumna-aabrate ... p-857.html ale się nie zdecydowałem, byłem zbyt ,,zielony'' w temacie i za szybko chciałem. Teraz żałuję że nie wziąłem sprzętu z tej oferty.

japitole
40%
40%
Posty: 84
Rejestracja: 2019-01-25, 15:16

Re: Nowy sprzet dla poczatkujacego ...

Post autor: japitole » 2019-02-28, 02:35

Poznaje te zdjęcia, były wymieszane z innymi na portalu Sprzedajemy. Rozmawiałem z gościem przez telefon i powiem jedno, gość jest ślizgi.
Najpierw musiałem się dopytać, którą z tych dwóch kolumn sprzedaje, gdyż zdjęcia były dwóch różnych kolumn, chociaż wystawiona jako jedna.
Gdy już doszliśmy do porozumienia, to się okazało, że cena również jest nie ta i że trzeba byłoby dopłacić w tym był wliczony sterownik Pamela.
Poprosiłem go o wyliczenie za co mam zapłacić, by później nie było nie domówień, więc jak otrzymałem od niego SMS w którym sterownik miał być dodatkowo płatny, to dałem sobie z gościem spokój.

niebieski
0%
0%
Posty: 7
Rejestracja: 2018-10-11, 21:30

Re: Nowy sprzet dla poczatkujacego ...

Post autor: niebieski » 2019-02-28, 11:36

japitole, sprecyzuj o którym gościu piszesz?

japitole
40%
40%
Posty: 84
Rejestracja: 2019-01-25, 15:16

Re: Nowy sprzet dla poczatkujacego ...

Post autor: japitole » 2019-02-28, 12:33

O sprzedawcy z linku, z postu pierwszego.

adi6261
0%
0%
Posty: 2
Rejestracja: 2019-02-27, 20:24

Re: Nowy sprzet dla poczatkujacego ...

Post autor: adi6261 » 2019-03-07, 23:22

Dzieki panowie za podpowiedzi na chwile obecna zdecydowany jestem na taki sprzet:https://www.aabratek.pl/produkty/784/el ... r_MSR.html
Gdyby mial ktos cos takiego na sprzedaz to mozemy sie dogadac

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości