Aabratek czy wieszak?

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
Awatar użytkownika
Benek
101%
101%
Posty: 239
Rejestracja: 2005-12-25, 10:51
Lokalizacja: Mazury

Re: Aabratek czy wieszak?

Post autor: Benek » 2020-06-02, 12:35

golabek07 pisze:
2020-06-02, 08:35
Koszt regulatora to ponad 300 pln
Koszt regulatora to połowa tej kwoty.

Awatar użytkownika
NeRWuS
101%
101%
Posty: 403
Rejestracja: 2018-12-18, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aabratek czy wieszak?

Post autor: NeRWuS » 2020-06-02, 14:35

Potwierdzam tezę, że regulator może kosztować połowę tej kwoty. Ja działam na dokładnie tym sprzęcie, aczkolwiek wiem, że są dużo tańsze rozwiązania. Można sobie kupić zestaw do złożenia, można sobie kupić u chinoli, można sobie kupić z innej firmy na Alledrogo. A braku regulatora mocy odradzam raczej. No chyba, że weźmiesz potrójną grzałkę (1,5kW + 2kW + 2,5kW) co da Ci JAKKOLWIEK możliwość zgrubnej regulacji, a i szybko wsad rozgrzeje - chociaż pytanie jak dokładnie filtrujesz/będziesz filtrować nastawy owocowe, czy zaciery zbożowe, bo taka moc na tak małej powierzchni grzania już potrafi przypalić wsad :)
"Kto żyje w Polsce, ten w cyrku się nie śmieje"

golabek07
0%
0%
Posty: 9
Rejestracja: 2020-05-31, 21:52

Re: Aabratek czy wieszak?

Post autor: golabek07 » 2020-06-22, 00:17

Panowie odnowie trochę temat, bylem przekonany na zakup sprzętu typu Aabratek od Akasa, nawet przesłał mi ofertę i sprzęt spoko. Jednak nadal nie jestem przekonany czy to jest to czego szukam. Tak jak wcześniej pisałem nie miałem przyjemności kosztować trunku z takich sprzętów, wiec nie Man porównania. Przypadkiem wpadla mi w oko kolumna półkowa http://stalowkasklep.pl/kolumna-polkowa ... p-870.html zastanawiam się jaka jest wasza opinia na temat takiego sprzętu
Chodzi mi o złożoność obsługi, walory smakowe oraz czy można zrobić spirytusu na tego typu sprzęcie?

laurentp
100%
100%
Posty: 1368
Rejestracja: 2013-07-08, 22:08
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Aabratek czy wieszak?

Post autor: laurentp » 2020-06-22, 08:01

golabek07 pisze:
2020-06-22, 00:17
Panowie odnowie trochę temat, bylem przekonany na zakup sprzętu typu Aabratek od Akasa...
Też mi robił (głowicę bo to trudne i OLM, resztę spawał sąsiad TIGiem, bo proste a taniej choćby o kuriera). Robię cukrówki tylko, i jestem w 100% zadowolony. Do takich wsadów brałbym w ciemno.
Dodałbym tylko mój termometr (p. stopka), bo bardzo upraszcza obsługę (alarmy, pokazywanie odchyłki temperatury, timer).

Do "smakówek", "zbożowych" to możesz myśleć o półkowej.
https://nowyekran24.com/ prawda 24h, POLSKIE forum poza zasięgiem "głównego ścieku", taki informacyjny "DETOX"!
Nienawidzę.mechaniki.Za to przemiany fazowe zaczynają mnie fascynować

Feared00
10%
10%
Posty: 19
Rejestracja: 2014-01-15, 01:42

Re: Aabratek czy wieszak?

Post autor: Feared00 » 2020-06-22, 22:14

golabek07 pisze:
2020-06-22, 00:17
Panowie odnowie trochę temat, bylem przekonany na zakup sprzętu typu Aabratek od Akasa, nawet przesłał mi ofertę i sprzęt spoko. Jednak nadal nie jestem przekonany czy to jest to czego szukam. Tak jak wcześniej pisałem nie miałem przyjemności kosztować trunku z takich sprzętów, wiec nie Man porównania. Przypadkiem wpadla mi w oko kolumna półkowa http://stalowkasklep.pl/kolumna-polkowa ... p-870.html zastanawiam się jaka jest wasza opinia na temat takiego sprzętu
Chodzi mi o złożoność obsługi, walory smakowe oraz czy można zrobić spirytusu na tego typu sprzęcie?
Na czarnym zadałeś to samo pytanie. Akas to Akas, Kula to Kula, wydaje mi się, że ani tutaj ani na czarnym nikt o nich złego słowa nie powie - znają się na robocie. Tutaj musisz się zapytać siebie co chcesz uzyskać. Jak dla mnie najlepiej mieć i to i to. Sam dojrzewam do zamówienia u Akasa półkowej (zasypową już od niego mam, i jak to się mówi "idzie jak po sznurku"). Tylko, że ja mieszkam w bloku i moja LP mnie zabije jak coś jeszcze wstawię to szafy ;)

golabek07
0%
0%
Posty: 9
Rejestracja: 2020-05-31, 21:52

Re: Aabratek czy wieszak?

Post autor: golabek07 » 2020-06-22, 23:26

Do cukrowek to wiem ze się nadaje, jednak nie wiem jak smakuje destylat z owoców z aabratka. Dlatego zastanawiam się nad polkowym tylko ze znów jest dylemat bo nie wiem czy moznacza zrobić spiryt z cukrówki na takim sprzęcie półkowym? A co myślicie o aabratku z aromatyzerem?

przegab
50%
50%
Posty: 110
Rejestracja: 2015-04-23, 10:48

Re: Aabratek czy wieszak?

Post autor: przegab » 2020-06-23, 08:33

Fajnie, że pytasz zanim kupisz i drążysz temat ale trochę skaczesz teraz po zagadnieniach. Trudno w 3 postach upchać informacje które forumowicze zbierali tu latami. Czarne forum też czytasz więc masz masę lektury przed sobą.
Aromatyzer to bardzo przydatny gadżet ale gadżet jednak. Nazwa mówi do czego służy, nie potrzebujesz go na start. Jeśli zdecydujesz się na modułową konstrukcję sprzętu, zawsze możesz go dokupić później - ważne by Ci wysokości pomieszczenia starczyło. Kiedy bawiłem się w gin wystarczył mi koszyczek zaparzacza do herbaty z botanikami, zawieszony nad wsadem w kotle.
Co do aabratka ( typ głowicy - równie dobrze może być puszkowa albo ufo), to sprzęt uniwersalny i smakówki też z niego wyjdą przednie ale nie bez zmiany w sposobie pracy, konfiguracji i wiedzy operatora.
Ja mam glowicę ufo z olm, 5 półek kołpakowych, 2 moduły zasypowe i katalizator miedziany.
Brakuje mi tylko ( albo i nie brakuje ) bufora.
Z tego zestawu spinam sobie to czego mi trzeba pod określony trunek.
Odpęd robię na głowicy z katalizatorem miedzianym.
Trunki smakowe do szybkiej konsumpcji jadę na półkowej odbierając z OLM i dość mocno tnąc frakcje a te do leżakowania latami na kawałku pustej rury i głowicy czyli jak na potstillu.
Wódki zbożowe na 1 module zasypowym i półkowej i jadę jak bym rektyfikował spirytus.
Spirytus robię rzadko - metodą 2,5 z odpadów po innych procesach na 2 modułach zasypowych i OLM - ale na nalewki i do odkażania wystarczy.
Pytasz jakie są smakówki z aabratka? Ano takie jakimi wola i umiejętności operatora je zrodziła. Piłem już mega delikatny bimberek z cukrówki robiony na szkle z marketu budowlanego i niepijalną beberuchę z glukozy z 2 metrowej kolumny zasypowej.
Sprzęt to tylko jedno ogniwo całego złożonego procesu - potrzeby jest dobrze przygotowany nastaw lub zacier i duże doświadczenie, cierpliwość i pokora.
Powodzenia!

Awatar użytkownika
zbyszko
101%
101%
Posty: 1787
Rejestracja: 2009-11-10, 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Aabratek czy wieszak?

Post autor: zbyszko » 2020-06-23, 12:17

@przegab

:brawa :brawa :brawa :beer
czytam nie pytam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości