Pektyna, metanol i pół palety nadzienia z ciasta jagodowego.

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
kepricorns3

Pektyna, metanol i pół palety nadzienia z ciasta jagodowego.

Post autor: kepricorns3 » 2020-08-29, 08:23

Witam wszystkich!

Więc właśnie zacząłem destylować, robiąc mój pierwszy bieg na destylatorze, nad którym pracowałem dziś wieczorem lub jutro. (Puree gruszkowe: burza przewróciła moją gruszę)

W każdym razie jestem już zakochany w tym procesie i chcę zrobić więcej.

Więc dzisiaj w pracy mój szef poprosił mnie, żebym poszedł do działu odpraw i wyrzucił wszystko, co było tam dłużej niż miesiąc (są oznaczone datami)

Oto 37 puszek nadzienia z jagodowego ciasta.

Teraz z jednej strony. Wygląda na to, że będzie to całkiem interesujące zmywanie, a do tego jest już sporo dodanego cukru.

Z drugiej strony - metanol. Czytałem tu i ówdzie, że powstaje w wyniku fermentacji pektyny, której, jak przypuszczam, jest dużo w naszym nadzieniu, tak jak w dżemie.

Czy istnieje realne niebezpieczeństwo zatrucia metanolem, gdybym spróbował coś z nim zrobić?

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6989
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Re: Pektyna, metanol i pół palety nadzienia z ciasta jagodowego.

Post autor: magas » 2020-08-29, 08:43

Nie.

patrzal
30%
30%
Posty: 43
Rejestracja: 2020-07-31, 13:36

Re: Pektyna, metanol i pół palety nadzienia z ciasta jagodowego.

Post autor: patrzal » 2020-08-29, 09:21

To mi wygląda na kolejnego bota/copywritera, do tego z kiepskim translatorem z angielskiego (zmywanie - wash "nastaw").

Dudasz
60%
60%
Posty: 261
Rejestracja: 2020-07-11, 00:46
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pektyna, metanol i pół palety nadzienia z ciasta jagodowego.

Post autor: Dudasz » 2020-08-29, 14:38

A może chłop z dalekich krain chce się nauczyć czegoś od nas, Polaków, znanych z picia i robienia wódki. W koncernach nic mu nie powiedzą to pisze na forach. :roll: :wink:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości