Oblepiona grzałka, czym?

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
Wrobello_
0%
0%
Posty: 1
Rejestracja: 2020-09-14, 18:53

Oblepiona grzałka, czym?

Post autor: Wrobello_ » 2020-09-14, 19:45

Witam Szanowną Brać,
Miałem wcześniej konto, ale posiałem hasło i o ... jestem ponownie ;)

Chciałbym się dowiedzieć czym mogła się oblepić grzałka, która była nieużywana w kegu przez jakieś 2 miesiące. Beczka została z resztą przepracowanego nastawu, (tak około 3-4 litry) i grzałki (są dwie, ale druga praktycznie się nie oblepiła (troszkę)) były przez ten czas nad lustrem płynu. I przy okazji nowego procesu pomyślałem sobie, że nie zaszkodzi zajrzeć do środka, żeby sprawdzić, tak z ciekawości jak tam w środku i ... patrzę o oczom nie wierzę. Grzałki oblepione jakimś czymś a'la rdza. To wyglądało trochę tak, jak w szkole wczesnej się robi doświadczenia ze sznurkiem wody nad solanką i się robią kryształki. Oczywiście keg kwas, grzałki kwas, wszystko jak książka pisze. Gdy wykręciłem grzałkę zeskrobałem to drewnianym kijaskiem do tego przystosowanym 20 sekund wcześniej ;)
Czy ktoś miał taką sytuację? I może mi podpowiedzieć i rozjaśnić nieco?

Mam też drugie pytanie, mianowicie czy pod tym oblepieniem (małym bo małym, ale jednak ciut) na drugiej grzałce może iskrzyć pod powierzchnią owych nalotów/glutów/oblepienia? Grzałka działa, nagrzała co miała nagrzać, ale pytam, co by nie wylecieć w kosmos, bynajmniej nie z Muskiem ;)

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za poświęcony czas,
Wrobello.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości