Zamówiłem destylator

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
sebudex
0%
0%
Posty: 6
Rejestracja: 2021-03-14, 08:45

Zamówiłem destylator

Post autor: sebudex » 2021-03-14, 11:42

Witam jestem nowym użytkownikiem forum i jest to mój pierwszy post.
Z destylacja mam tyle wspólnego co kaczka z wielbłądem jednak wiele lat robię piwo i wino więc postanowiłem także spróbować destylacji.
Jako że laik jestem i w dodatku narwany nie czytałem zagadnień z destylacja tylko narodziła się idea więc i zacząłem szukać destylatorów a że w Anglii mieszkam to szukałem na eBay gdzie same chińskie i nie tego co chciał bym mieć.
Znalazlem ofertę w jednym z sklepów w Polsce i z wysyłką do UK w przyzwoitych kosztach ale nie wiem czy aby dobrze wydałem pieniądze, jak pisze jestem w tej dziedzinie laikiem i dopiero teraz zaczynam czytać forum.
Dopisze że mam zamiar dokupić do tego jakąś jednostkę sterującą automat najprawdopodobniej także od producenta tego zestawu, oraz na wszelki wypadek zamówiłem wraz zestawem filtr przelewowy z węglem aktywnym gdzie producent pisał że przy tym zestawie będzie zbędny.
Poprosił bym o opinie.

Pozdro Seba.
Załączniki
IMG_20210314_075451.jpg
IMG_20210314_103837.jpg
IMG_20210314_103856.jpg

Darekdymek
30%
30%
Posty: 31
Rejestracja: 2020-08-15, 00:00
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: zamówiłem destylator

Post autor: Darekdymek » 2021-03-14, 12:10

Na temat kolumn z allegro itp było już pisane wiele razy. Lepiej zamówić u sprawdzonego producenta od nas z forum. Jedyna wadą jest czas oczekiwania (około 2 miesięcy).
Np. stalówka sklep.pl myślę że nie będą robić problemu z wysyłką. Kwestia dogadania sie z kosztami wysylki

Poczytaj viewtopic.php?f=11&t=7626&p=180662#p180662

sebudex
0%
0%
Posty: 6
Rejestracja: 2021-03-14, 08:45

Re: zamówiłem destylator

Post autor: sebudex » 2021-03-14, 12:36

To bezpośrednio z strony producenta w Polsce https://e-destylatory.pl/produkt/aabratek-delux/ jak mówiłem na eBay niczego fajnego nie było , nigdy nie destylowałem więc to będzie pierwszy destylator mam bardzo dużo mocnego wina i pomyślałem o destylacji nie jestem jakims tam koneserem i myślę że i tak powinienem być zadowolony mogę się mylić oczywiście.
Edit:
I oczywiście gdybym nie był narwany typy chcemy klik i zamawiam i znalazł to forum w sensie się zainteresował tematem pewnie bym zamówił od któregoś z kolegów z forum jednak mleko się już wylało ☹️
Ostatnio zmieniony 2021-03-14, 13:39 przez sebudex, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
degu
101%
101%
Posty: 317
Rejestracja: 2019-03-30, 22:44
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: zamówiłem destylator

Post autor: degu » 2021-03-14, 12:41

Można się czepiać szczegółów, jak choćby ten termometr w zbiorniku, ale mnie bardziej nie przekonuje ten "bufor" - wygląda na czysto teoretyczny... jaka jest jego pojemność, przy założeniu, że rura wewnątrz powinna być wręcz większej średnicy niż kolumna, a co najmniej taka sama?
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

sebudex
0%
0%
Posty: 6
Rejestracja: 2021-03-14, 08:45

Re: zamówiłem destylator

Post autor: sebudex » 2021-03-14, 13:35

Można by wyliczyć może z wymiarów .
Ja nawet nie wiem do czego on służy i mam nadzieję że będzie lepsze niż to co kiedyś ojcu kapało z zwykłego garnka z miedziana spirala co pod kranem z wodą była a pokrywką mokrym chlebem zaklejona hehe czasy PRL...
Załączniki
IMG_20210314_123121.jpg

czytam
70%
70%
Posty: 340
Rejestracja: 2016-05-17, 22:00

Re: zamówiłem destylator

Post autor: czytam » 2021-03-14, 14:16

Będzie dobrze. Nie trzeba od razu wszystkiego krytykować. Poczytaj trochę forum, wyczyść sprzęt, przygotuj cukrówkę, zrób ze trzy przebiegi i będziesz wiedział nieco więcej. Dobrze byłoby otrzymać jak najwięcej informacji od producenta. Bufor rzeczywiście wydaje się nieco za mały. Jeżeli możesz, to oddaj go razem z tym filtrem. Jeżeli nie, najwyżej będzie robił za przedłużenie kolumny. Automatu na razie bym nie polecał, chyba że chodzi o regulator mocy grzałek. Cukromierz pewnie masz, przydałby się precyzyjny alkoholomierz. Jakość na pewno będzie lepsza niż ta wspomniana. Korzystając z przepastnych zasobów internetu i własnych doświadczeń dojdziesz do naprawdę zadowalających efektów. Posiadając taki sprzęt robienie czystego spirytusu z cukru jest, moim zdaniem, łatwiejsze od robienia dobrego piwa.

bamboleo
0%
0%
Posty: 3
Rejestracja: 2021-03-14, 14:27

Re: zamówiłem destylator

Post autor: bamboleo » 2021-03-14, 14:47

Tak się zbiegło, że również zamówiłem dokładnie to samo. Na czarnym forum umieściłem post dokładnie z takim samym zapytaniem jak kolega z tematu ale puścili mnie z torbami, że taki sprzęt już dawno był opisywany na forum. No niestety nie doszukałem się postu z podobnym sprzętem więc usunięcie postu przez moda jeszcze bardziej zachęciło mnie do zakupu, powodem prowadzenia sklepów przez niektórych użytkowników forum. 14 dni jest na rezygnacje z zakupu przez neta więc myślę, że zwymiaruję ten bufor, sprawdze jego pojemność itd i przetestuję proces. Obecnie posiadam jakiś stary wieszak od roku, który już i tak już przeszedł szereg modyfikacji. Jego zakup był kompletnie nieprzemyślany i kierowałem się popularnością na allegro. Poczytałem trochę forum przez ten rok i sprzęt z tematu wygląda nie najgorzej. Jedyne do czego bym się doczepił to, że nie ma zaworu precyzyjnego przy ovm. Co z tego wyjdzie to się zobaczy, najwyżej poleci zwrot.

Awatar użytkownika
degu
101%
101%
Posty: 317
Rejestracja: 2019-03-30, 22:44
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: zamówiłem destylator

Post autor: degu » 2021-03-14, 15:18

Przy OVM wystarczy zwykły zawór kulowy, precyzyjny jest niewskazany - za mały przepływ jak dla par.
Raczej w miejsce OVM wolałbym OLM, zaczynałem na podobnym sprzęcie, ale po pół roku przerobiłem na OLM i nie żałuję.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Awatar użytkownika
ernoliko
101%
101%
Posty: 273
Rejestracja: 2009-05-18, 00:18

Re: zamówiłem destylator

Post autor: ernoliko » 2021-03-14, 15:40

Na facebooku też często są pytania o tego producenta. Także często, gęsto idą zdjęcia i linki. Może to już takie uczulenie ale mi to wygląda na cichą reklamę.
W głuchej puszczy, przed chatką leśnika, Drużyna diabołów stanęła zielona; A u wrót stoi brać bimbrownicza, Tam w izdebce Marian wszak kona.

bamboleo
0%
0%
Posty: 3
Rejestracja: 2021-03-14, 14:27

Re: zamówiłem destylator

Post autor: bamboleo » 2021-03-14, 15:52

@degu, dzieki za sprostowanie, właśnie wacham się ciągle pomiędzy OLM, a OVM.
@ernoliko, każdy komercyjny sprzęt, który się pojawia na jakimkolwiek forum można powiązać z reklamą, kryptoreklamą.

sebudex
0%
0%
Posty: 6
Rejestracja: 2021-03-14, 08:45

Re: zamówiłem destylator

Post autor: sebudex » 2021-03-14, 18:19

ernoliko pisze:
2021-03-14, 15:40
Na facebooku też często są pytania o tego producenta. Także często, gęsto idą zdjęcia i linki. Może to już takie uczulenie ale mi to wygląda na cichą reklamę.
Nie absolutnie nie reklamuje nikogo obawiam się po prostu o to czy wydałem dobrze pieniądze jak na pierwszy destylator.
A obawa zaczęła się po dokonaniu transferu pieniędzy ponieważ po fakcie 0 odpowiedzi na e-maile więc nie jest to reklama prędzej ostrzeżenie bo zanim złożyłem zamówienia obsługa klienta bardzo dobra po zapłacie 0 odzewu ☹️ mogę wkleić moje korespondencję z producentem.

Mam nadzieję że to spowodowane ogólna sytuacja...

Awatar użytkownika
Marian Naworski
50%
50%
Posty: 138
Rejestracja: 2020-09-10, 22:27

Re: Zamówiłem destylator

Post autor: Marian Naworski » 2021-03-14, 19:34

Nie polecam tego wynalazku, na Fb można zobaczyć rdzewiejace spawy. Właściciel podobno oferuje 50zl rekompensaty dla niezadowolonych użytkowników żeby tylko nie wystawiali negatywnego komentarza. I często u ludzi którzy juz kupili widać na zdjęciu ze głowica jest robiona z rury od ZP a miejsca po palcach są zaspawane od środka.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2021-03-14, 19:34 przez Marian Naworski, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ernoliko
101%
101%
Posty: 273
Rejestracja: 2009-05-18, 00:18

Re: Zamówiłem destylator

Post autor: ernoliko » 2021-03-14, 19:45

To może to rzeczywiście uczulenie
Ogólnie ta firma oraz druga Pro dest wracają co chwila w postach. Różnica w ilości tych zapytań o sprzęt między nimi a pozostałymi jest zauważalna
Ja ich rozumiem, bo skoro poleca się innych, tylko nie ich to muszą znaleźć jakiś sposób żeby się samemu zareklamować.
W głuchej puszczy, przed chatką leśnika, Drużyna diabołów stanęła zielona; A u wrót stoi brać bimbrownicza, Tam w izdebce Marian wszak kona.

bamboleo
0%
0%
Posty: 3
Rejestracja: 2021-03-14, 14:27

Re: Zamówiłem destylator

Post autor: bamboleo » 2021-03-14, 20:46

@marian dzięki za info, właśnie zobaczyłem komentarz na allegro ze zdjęciami jak sprzęt rdzewieje.
No nic, chyba będzie trzeba poczekać na sprzęt ze sprawdzonego źródła za parę stówek więcej.

sebudex
0%
0%
Posty: 6
Rejestracja: 2021-03-14, 08:45

Re: Zamówiłem destylator

Post autor: sebudex » 2021-03-14, 21:38

Kurde chłopaki nie stresujta mnie , chociaż o tyle dobrze że w razie co na pewno odzyskam te pieniądze odsprzedając na eBay bo w UK takiego czegoś nie mają w rozsądnych cenach.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości