Sprężynki miedziane do owocówek,

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
Garaofsand
0%
0%
Posty: 5
Rejestracja: 2021-02-12, 18:35

Sprężynki miedziane do owocówek,

Post autor: Garaofsand » 2021-04-19, 06:37

Witam,

Mam pytanko, o ile do do cukrówek będę używał głowicy Aabratek i kolumny zasypanej 120cm ko od plipek bo tu z czego doczytałem ważne są sprężynki dobrej jakości. Natomiast do destylacji owocówek chcę zrobić odcinek 50cm zasypany sprężynkami CU i jechać jak na pot stil to czy sprężynki muszą być dobrej jakość chodzi o to że mają one raczej tylko wyłapywać i wiązać związki siarki a rozbieżność cen jest spora od 35zł do 70zł za 0,5l? Czy Znalazłem testy sprężynek KO, ale nie mogę się dokopać do żadnych informacji na temat sprężynek CU używanych do owoców.
Dzięki za pomoc.

japitole
40%
40%
Posty: 84
Rejestracja: 2019-01-25, 15:16

Re: Sprężynki miedziane do owocówek,

Post autor: japitole » 2021-04-20, 12:12

Nie nie muszą, mogą to być nawet kawałki miedzi, pocięta rurka. W owocówkach chodzi bardziej o oczyszczenie z siarkowodoru niż o procent. Z goła inaczej to wygląda, gdybyś chciał robić spirytus, to wtedy dobrze mieć sprężynki dobrej jakości do odpędu.
Wtedy oprócz oczyszczenia i złagodzenia surówki, dobrej jakości sprężynki miedziane wpływają również na procent dając nam kilka półek teoretycznych.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości