DE50 z destylaty.pl. Problem z duza goryczka destylatu.

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
najemnik
0%
0%
Posty: 1
Rejestracja: 2022-05-02, 17:34

DE50 z destylaty.pl. Problem z duza goryczka destylatu.

Post autor: najemnik » 2022-05-08, 20:01

Witam. Jakis czas temu zakupilem destylator DE50 MID automat ze strony destylaty.pl. Byl to prezent dla mojego taty ale nie ukrywam ze sam tez sie troche zainteresowalem tematem. Niestety od samego poczatku jest duzy problem z goryczka destylatu ktory uzyskujemy z owej maszyny. Nie mamy pojecia czym to moze byc spowodowane ale problem jest naprawde duzy bo to co do tej pory udalo nam sie uzyskac nadaje sie ledwo do odkarzania rak (nie zartuje, spirytus jest tak gorzki ze nawet po rozcieczeniu do okolo 50% z woda smakuje ochydnie). Oczywiscie dzwonilismy pare razy do producenta i wykonalismy pare roznych krokow lecz bez zadnego rezultatu. Spirytus za kazdym razem wychodzi tak samo gorzki bez wzgledu na to co tak naprawde zmieniamy. Jak na moje to jest to wina samego sprzetu, mozliwe ze jest zepsuty komputer sterujacy albo ktorys z termometrow. Mimo to pomyslalem ze napisanie tutaj posta bedzie dobrym pomyslem i moze ktos mial podobny problem i sobie jakos z nim poradzil. Troche trudno bedzie oddac maszyne na gwarancje bo mieszkamy za granica i wole sie upewnic albo nawet czegos nowego nauczyc zanim bede odsylal maszyne. Nizej napisze kroki ktore podjelismy lecz tak jak wczesniej napisalem praktycznie bez najmniejszego efektu:
- zmiana drozdzy na Cobra Alkotek
- lepsze wyklarowanie nastawu
- rozne metody klarowania nastawu; preparatami, grawitacyjnie i dodanie wegla w plynie do nastawu
- dokladne czyszczenie destylatora, dokladne wyczyszczenie sprezynek pryzmatycznych ze stali nierdzewnej
- zamrazanie destylatu po destylacji, przepuszczanie przez wegiel aktywny po destylacji
- mniejsze ubicie sprezynek w kolumnie
- ustawianie przeplywu wody (do chlodzenia) do okolo 30l/h
- destylacja z wbudowanym filtrem weglowym i bez niego.
Tak jak napisalem owe zmiany nie daly nawet najmniejszego efektu. Destylat zawsze gorzki.

Dudasz
60%
60%
Posty: 261
Rejestracja: 2020-07-11, 00:46
Lokalizacja: Słupsk

Re: DE50 z destylaty.pl. Problem z duza goryczka destylatu.

Post autor: Dudasz » 2022-05-13, 09:28

Witaj!
A jakiego rodzaju masz wszelkie "ogumienie" w maszynie?
Z tego co przegadałem forum, duże znaczenie mają uszczelki, które mają kontakt z oparami oraz gotowym produktem.
Równie duże znaczenie ma sam wąż do odbioru destylatu. Również może oddawać jakieś niechciane substancje.
Poza tym, jeżeli wszystko robisz zgodnie ze sztuką, to nic do głowy mi nie przychodzi.
Ja tak nigdy nie miałem. :?
Pozdrawiam,
Dudasz. :jude

Awatar użytkownika
ernoliko
101%
101%
Posty: 273
Rejestracja: 2009-05-18, 00:18

Re: DE50 z destylaty.pl. Problem z duza goryczka destylatu.

Post autor: ernoliko » 2022-05-13, 11:08

Jeżeli sprzęt był nowy to pierwszy raz trzeba potraktować jako mycie sprzętu.
W głuchej puszczy, przed chatką leśnika, Drużyna diabołów stanęła zielona; A u wrót stoi brać bimbrownicza, Tam w izdebce Marian wszak kona.

Dudasz
60%
60%
Posty: 261
Rejestracja: 2020-07-11, 00:46
Lokalizacja: Słupsk

Re: DE50 z destylaty.pl. Problem z duza goryczka destylatu.

Post autor: Dudasz » 2022-05-13, 12:11

ernoliko pisze:
2022-05-13, 11:08
Jeżeli sprzęt był nowy to pierwszy raz trzeba potraktować jako mycie sprzętu.
Napisał, że niby "czyścił". Tylko pytanie jeszcze czym i jak...

Drupi
40%
40%
Posty: 88
Rejestracja: 2016-09-07, 07:03

Re: DE50 z destylaty.pl. Problem z duza goryczka destylatu.

Post autor: Drupi » 2022-05-21, 13:03

Gorycz to sprawa drożdży. U mnie bardzo gorzkie były po Moskva Pure - to czarne opakowanie.
Zrób na Moskva Style - żółte opakowanie albo Alcotec Vodka Star. Po nich wychodzi z posmakiem lekkiej słodkości. Pewnie są i inne ale to koledzy doradzą.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości