Sprzęt do destylacji

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
Buźka
10%
10%
Posty: 10
Rejestracja: 2022-06-08, 00:41

Re: Sprzęt do destylacji

Post autor: Buźka » 2022-06-09, 13:44

Znalazłem coś pięknego ale ciut za drogie
https://ak-spaw.pl/produkt/destylator-aabratek-60l/

Awatar użytkownika
Doody
100%
100%
Posty: 1226
Rejestracja: 2017-01-04, 20:46
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Sprzęt do destylacji

Post autor: Doody » 2022-06-09, 13:59

Szukaj czegoś takiego tylko kocioł wykonany z kega 50l i zmieścisz się w kwocie. Ewentualnie możesz zrezygnować z bufora a sprzęt i tak będzie OK.
Pozdrawiam
Darek

laurentp
100%
100%
Posty: 1368
Rejestracja: 2013-07-08, 22:08
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Sprzęt do destylacji

Post autor: laurentp » 2022-06-10, 04:50

Dodałbym inne odejście odbioru z głowicy - zakończone nyplem 1//4", a nuż Kolega będzie chciał za jakiś czas użyć automatyki -> EZ CEME9945? (takie połączenie EZ z zaworkiem precyzyjnym, ostatnio ~130zł w PL, można nawet od razu użyć zamiast precyzyjnego na odbiorze i po prostu cewkę załączać na stałe, jest do tego przystosowana. Mniejsza precyzja regulacji jak np Akasowy ale nadaje się potem właśnie do automatyki).
https://nowyekran24.com/ prawda 24h, POLSKIE forum poza zasięgiem "głównego ścieku", taki informacyjny "DETOX"!
Nienawidzę.mechaniki.Za to przemiany fazowe zaczynają mnie fascynować

Awatar użytkownika
zbyszko
101%
101%
Posty: 1787
Rejestracja: 2009-11-10, 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Sprzęt do destylacji

Post autor: zbyszko » 2022-06-13, 00:20

http://stalowkasklep.pl/kolumna-aabrate ... p-856.html
konfiguracja do dogadania, tylko czas realizacji jak dobrego kowala, tuż przed Nowym Rokiem :D .
czytam nie pytam

Buźka
10%
10%
Posty: 10
Rejestracja: 2022-06-08, 00:41

Re: Sprzęt do destylacji

Post autor: Buźka » 2022-06-20, 10:23

No i chyba się zdecydowałem. Sprzęt chcę zakupić od https://mojdestylator.pl/index.php?id_p ... precyzyjny
Jest to kolumna aabatek XL Bufor Tri-Clamp, dorzucam dolny spust plus nóżki, termometr cztero kanałowy Fast plus elektrozawór, trzecia wersja kolumny, zostaję przy zwykłym ociepleniu. Razem wszystko mnie będzie kosztować 3980zl.
Sporo, nie przewidywałem aż tyle. Co o tym sądzicie?

Dudasz
60%
60%
Posty: 261
Rejestracja: 2020-07-11, 00:46
Lokalizacja: Słupsk

Re: Sprzęt do destylacji

Post autor: Dudasz » 2022-06-21, 00:01

Spoko.
Ja też myślałem, że polecę budżetowo, chciałem kupić tylko nową rurę z głowicą, bo miałem pot stilla. Później się okazało, że jak rurę to i czujniki temperatury. Jak czujniki to jakieś sterowanie. No jak już sterowanie, to i grzałki i może zbiornik większy bo miałem 30l... :? Tak z 1000zl zrobiło mi się 2400... :roll:
Nasze chobby do tanich nie należy. :wink:
Pozdrawiam,
Dudasz. :jude
Ostatnio zmieniony 2022-06-21, 06:26 przez Dudasz, łącznie zmieniany 1 raz.

laurentp
100%
100%
Posty: 1368
Rejestracja: 2013-07-08, 22:08
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Sprzęt do destylacji

Post autor: laurentp » 2022-06-21, 01:34

JA zrobiłem tak:
- rura odlokalkengo spawacza TIG - oczywiście czyszczenie, olerowanie, antox.,
- głowica - by Akas - powtarzalna, jak spalił mi się rurka wewn wymiennika to przysłał pasującą.
- moduł OLM "by Akas" - 2cm moduł do wspawania (lokaknie) w rurę.

Czysto, szybko i tanio :) Bez utraty jakości. :)
https://nowyekran24.com/ prawda 24h, POLSKIE forum poza zasięgiem "głównego ścieku", taki informacyjny "DETOX"!
Nienawidzę.mechaniki.Za to przemiany fazowe zaczynają mnie fascynować

Honker95
0%
0%
Posty: 3
Rejestracja: 2022-05-29, 17:07

Re: Sprzęt do destylacji

Post autor: Honker95 » 2022-06-28, 07:36

Przeczytałem wątek w twoim temacie, i jedyne co konstruktywnego na "nie" to że wypełnienie jest kiepskie Czy może coś mi umknęło, resumując oddałeś sprzęt bo na forum napisali ze kiepski bez podania konkretnych powodów? Nie nie jestem producentem tego sprzętu, pytam z czystej ciekawości. Pozdrawiam.

jurii
90%
90%
Posty: 643
Rejestracja: 2010-04-06, 22:55
Lokalizacja: Parczew

Re: Sprzęt do destylacji

Post autor: jurii » 2022-06-28, 09:25

Wypełnienie to chyba najważniejszy element zestawu. Nie sztuka zrobić aabratka czy boka. Każda małpa z rysunkiem to pospawa. Ale dobór komponentów do całego zestawu ujawnia to, czy konstruktor się na czymś zna, czy po prostu podpatrzył w necie. Jeżeli nie wie, że wypełnienie jest kluczowe, to nie pomoże Ci tez przy ewentualnych problemach albo odeśle na forum/FB, bo sam nie będzie wiedział. Więc tak, złe wypełnienie powinno zapalić lampę alarmową i skłonić do poszukania kogoś kto wie cos więcej. Zwykle wystarcza rozmowa telefoniczna :)

Awatar użytkownika
jakis1234
50%
50%
Posty: 176
Rejestracja: 2020-05-11, 11:54
Lokalizacja: opolskie

Re: Sprzęt do destylacji

Post autor: jakis1234 » 2022-06-28, 09:33

Honker95 pisze:
2022-06-28, 07:36
Przeczytałem wątek w twoim temacie, i jedyne co konstruktywnego na "nie" to że wypełnienie jest kiepskie Czy może coś mi umknęło, resumując oddałeś sprzęt bo na forum napisali ze kiepski bez podania konkretnych powodów?
A może warto posłuchać z założenia kogoś kto ma doświadczenie?
Lekarza też wypytujesz na jakiej podstawie postawił diagnozę?
Ten sprzęt był kilkakrotnie opisywany, wymieniane były jego wady - nikomu już nie chce powtarzać to kolejny raz.
Każdy ma wolną wolę, jeżeli chcesz się przekonać, to sobie kup i testuj.
Pozdrawiam z opolskiego.

Honker95
0%
0%
Posty: 3
Rejestracja: 2022-05-29, 17:07

Re: Sprzęt do destylacji

Post autor: Honker95 » 2022-06-28, 11:02

jakiś 1234,po
1. Pytanie było skierowane do autora pytania o sprzęt. Źle napisałem mój błąd.
2. Ja nie muszę kupować gdyż już mam takowy sprzęt tylko od innego producenta.
3. Tak pytam lekarza, dlaczego tak a nie inaczej. Gdyż chodzi o zrozumienie przyczyny danej dolegliwości.
4. Jak Ci się zacier, czy nastaw nie uda nie dociekasz dlaczego?.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
jakis1234
50%
50%
Posty: 176
Rejestracja: 2020-05-11, 11:54
Lokalizacja: opolskie

Re: Sprzęt do destylacji

Post autor: jakis1234 » 2022-06-29, 14:32

Honker95 pisze:
2022-06-28, 11:02
jakiś 1234,po
2. Ja nie muszę kupować gdyż już mam takowy sprzęt tylko od innego producenta.
Właśnie o producenta chodzi, są producenci sprawdzeni i wiadomo, że gwarantują jakość sprzętu.
Ten do takich nie należy i już to wystarczy, żeby być bardzo ostrożny przy zakupie, a fakt chociażby słabego wypełnienia świadczy, że albo producent nie bardzo się zna na tej robocie, albo stara się maksymalnie zaoszczędzić kosztem jakości. A to już źle o nim świadczy. Nie twierdzę, że robi sprzęt źle, nie jestem konstruktorem i nie znam się na tym, mówię tylko, że ten producent nie jest sprawdzony, a oceny allegro nie są niestety obiektywne.
Możliwe, że masz sprzęt od producenta, który robi to dobrze.
3. Tak pytam lekarza, dlaczego tak a nie inaczej. Gdyż chodzi o zrozumienie przyczyny danej dolegliwości.
Wybacz, ale coś nie wierzę, jakoś nie widzę tego, żeby lekarz, który kilka lat poświęcił na zdobywanie wiedzy i ma ileś tam lat doświadczenia, wyjaśniał dlaczego postawił taką a nie inną diagnozę. Informacja typu - "złapał pan wirusa grypy" to raczej nie jest wyjaśnianie podstaw diagnozy.
4. Jak Ci się zacier, czy nastaw nie uda nie dociekasz dlaczego?
Oczywiście, że dociekam - bo to robię sam i muszę wiedzieć dlaczego coś się nie udało, ale jeżeli zepsuje mi się samochód - to oddaję do warsztatu. Tam są ludzie, którzy się na tym znają (przynajmniej powinni ;)) i niech oni dochodzą przyczyny i jak ją naprawić.
Sprzętu sam nie robię, nie znam się na detalach jego konstrukcji i właśnie dlatego chcę mieć maksymalną pewność, że kupuję od kogoś kto się zna i zrobi to dobrze. A autor pytał o sprzęt, który chce kupić, a nie zrobić samemu. Staraliśmy się na miarę naszej wiedzy i doświadczenia pomóc. Decyzję i tak każdy podejmuje sam
Pozdrawiam z opolskiego.

Honker95
0%
0%
Posty: 3
Rejestracja: 2022-05-29, 17:07

Re: Sprzęt do destylacji

Post autor: Honker95 » 2022-07-01, 09:15

Lekarzy i mechaników zostawmy w spokoju, bo poziom niektórych jest taki sam jak "pierwej 50ml" czyli do wyłania. Sednem sprawy jest że, ktoś wstawia zapytanie o sprzęt, i po kilku komentarzach mało konkretnych tenże sprzęt oddaje. Szukałem na forum tematu odnośnie tego sprzętu, niestety nie znalazłem. Jeśli wiesz gdzie go znajdę, będę wdzięczny o ilnka. Tematu gdzie jest wypunktowane dlaczego ten sprzęt jest się nie nadaje,bo samo stwierdzenie że zastosował zmywaki jest bardzo niskie. Ale jest dużo tematów na temat innych, i dochodzę do wniosku że tylko z wielkiej czwórki producentów można kupować. No jakoś nie wieże ze w całym pięknym naszym kraju tak mało ludzi robi dobry sprzęt. Czy to czasami nie powstało kółko wzajemnej adoracji? Widziałem sprzęt od AK SPAW, fakt wykonanie prima sort, gotowy wyrobów prima sort. Ale też widziałem sprzęt od nazwijmy go na potrzeby postu Wiesława Palety. Wykonanie prima sort, wyrób gotowy prima sort. Ale też widziałem i próbowałem sprzęt za grube pieniądze i co i lipa. Więc uważam ze, efekt końcowy zależy w 50% sprzęt 50% operator. Reasumują mówienie że dany producent jest nie polecany bo nie jest w gronie z kółka adoracyjnego jest słabe.

Dudasz
60%
60%
Posty: 261
Rejestracja: 2020-07-11, 00:46
Lokalizacja: Słupsk

Re: Sprzęt do destylacji

Post autor: Dudasz » 2022-07-01, 13:27

Honker95 pisze:
2022-07-01, 09:15
Lekarzy i mechaników zostawmy w spokoju, bo poziom niektórych jest taki sam jak "pierwej 50ml" czyli do wyłania.
Właśnie i tu widzisz Panie Kolego... Chcesz rozmawiać, a w podstawach popełniasz błąd. Piszesz "pierwej 50ml do wyłania", a ja się nie zgodzę. :wink:
W zależności od wielkości zbiornika, od wyprodukowanego nastawu lub zacieru, od użytych drożdży, od czasu fermentacji, od temperatury fermentacji ilość przedgonu może być różna. A tak w ogóle to ja uważam, że wylewać się nie powinno. Bo to marnotrawstwo. Na tyle różnych sposobów można to wykorzystać.

A co do tematu to właściciel sprzętu sam podjął decyzję o oddaniu. Zamiast przed kupnem poczytać, dokształcić się w temacie olał sprawę. Po kupnie "na szybko" tylko takich opinii mógł się spodziewać. Zresztą może i sprzęt nie był najgorszy, kto wie. Zamiast spróbować to odesłał, no cóż.
Pozdrawiam,
Dudasz. :jude

Awatar użytkownika
jakis1234
50%
50%
Posty: 176
Rejestracja: 2020-05-11, 11:54
Lokalizacja: opolskie

Re: Sprzęt do destylacji

Post autor: jakis1234 » 2022-07-01, 18:00

Już mi się nie chce kopać z koniem i miałem nie odpowiadać, ale nie zdzierżyłem czytając te bzdury.
Lekarzy i mechaników zostawmy w spokoju, bo poziom niektórych jest taki sam jak "pierwej 50ml" czyli do wyłania.
Dudasz już odpowiedział, ja tylko dodam, że słowem kluczem jest "niektórych", jak by nie patrzeć, ktoś kto jest specjalistą w danym fachu będzie na ogół bardziej wiarygodny niż zwykły Kowalski.
Sednem sprawy jest że, ktoś wstawia zapytanie o sprzęt, i po kilku komentarzach mało konkretnych tenże sprzęt oddaje
No widzisz, kolega wykazał się rozsądkiem, oddał sprzęt, który możliwe, że był w porządku, ale kupując u sprawdzonych sprzedawców zamieniał "możliwe" w praktycznie "pewne". A oddanie używanego sprzętu jest dużo trudniejsze, a często niemożliwe. A więc dobrze, że zrobił to jak tylko mógł.
Ale jest dużo tematów na temat innych, i dochodzę do wniosku że tylko z wielkiej czwórki producentów można kupować. No jakoś nie wieże ze w całym pięknym naszym kraju tak mało ludzi robi dobry sprzęt. Czy to czasami nie powstało kółko wzajemnej adoracji? Reasumują mówienie że dany producent jest nie polecany bo nie jest w gronie z kółka adoracyjnego jest słabe.
W co wierzysz, to Twoja sprawa, ale nawet nie wiesz, że na liście polecanych producentów jest ich kilkunastu a nie czterech. Nie znam tych ludzi, nigdy nawet z nimi nie rozmawiałem (oprócz jednego, od którego mam sprzęt).Polecanie ich polega na opiniach użytkowników, którzy się znają na tej zabawie i kupili sprzęt. Sprawdzili i wydali swoje opinie. Kupowali kolejni i potwierdzali wysokie oceny poprzedników - jeżeli to jest dla Ciebie kółko wzajemnej adoracji, to nie wiesz co piszesz i takie ferowanie wyroków jest bardzo słabe.
Ale też widziałem sprzęt od nazwijmy go na potrzeby postu Wiesława Palety. Wykonanie prima sort, wyrób gotowy prima sort. Ale też widziałem i próbowałem sprzęt za grube pieniądze i co i lipa.
Rozumiem, że jesteś producentem sprzętu i masz taką wiedzę, że na podstawie obserwacji, bez praktycznego sprawdzania, wiesz, który jest świetnie wykonany, a który nie. A może to Ty jesteś producentem tego sprzętu, o którym mówimy i dlatego tak bronisz? No co, tak samo słabe jak Twoje oskarżenia o kółko wzajemnej adoracji ;)
I na koniec - każdy ma swój rozum i nikt nikomu nie zabrania kupować gdzie ma ochotę. Z naszej strony były nasze prywatne opinie, jeżeli ktoś chce, niech ich posłucha, nie - jego sprawa.
Ze swojej strony kończę ten temat, ciąg dalszy to już by było klasyczne bicie piany. W sumie to chyba nawet już jest :drinks
Pozdrawiam z opolskiego.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości