Pirosiarczyn w destylacie - jak to usunąć

Teoria, praktyka, sprzęt, kolumna
Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2012-10-01, 19:23

Zupełnie nic, woda i tylko woda.

Awatar użytkownika
samogoneczek
40%
40%
Posty: 58
Rejestracja: 2012-09-02, 17:00
Lokalizacja: UK - Szkocja

Post autor: samogoneczek » 2012-10-01, 21:02

Tylko że ja nie mam kolumny i robię na zwykłym pot stillu. Garczek i prosto do chłodniczki. Wszystko ze stali ko połączone na sztywno.

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2012-10-01, 21:52

Ten prosty aparat jest nowy i tu bym upatrywał przyczyny, spawy się czyszczą, do tego brak elementów miedzianych.

Awatar użytkownika
bastek
40%
40%
Posty: 59
Rejestracja: 2008-01-04, 10:52
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bastek » 2012-10-01, 23:51

Witam.
A ja myślę tak:
@samogoneczek.
Pieprzysz robotę od samego początku do samego końca.
Nowa aparatura to jedno. Może tak być. Obstawiam jednak elementarny brak umiejętności operatora.
Minęło trochę czasu jak zaprzestałem pracy na pot stilu, nie mniej jednak z tego co pamiętam, to pierwsze krople zawsze miały powyżej 90%. U Ciebie 70 ?
Wyciśnięcie z 8 kg. cukru ponad 8 l. dobroci też mówi samo za siebie.
Myślę, że czasy odpędu przewidziane dla wydajnej kolumny, zastosowałeś do pot stilla.
Magas dobrze radzi. Dolej wody i na palnik. I nie śpiesz się. 30 l. to ponad jedna roboczo-dniówka.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
samogoneczek
40%
40%
Posty: 58
Rejestracja: 2012-09-02, 17:00
Lokalizacja: UK - Szkocja

Post autor: samogoneczek » 2012-10-02, 01:07

A więc od początku.

Kupiłem nowy zestaw na allegro. Jest to 17 litrowy szybkowar z którego wychodzi na sztywno około 25-cio centymetrowa rurka wprost do chłodniczki. Taki jak ten tylko mój ma 17 litrów a nie 9 litrów.

http://allegro.pl/destylator-i-szybkowa ... 09954.html

Znajomy zrobił nastaw z cukru jako pierwszy. Nie wiem jakiej marki drożdże używał ale kupił zestaw 3 saszetek. Woda + 6kg cukru i pierwsza saszetka (drożdże). Po godzinie 2 saszetka z węglem płynnym ( cały nastaw zrobił się czarny ). Po 5 dniach 3 saszetka (coś do klarowania) i 24 godziny później do gara i na kuchenkę elektryczną (było to pierwsze użycie mojego zestawu). Odbiór około 1 litra na godzinę. Początkowo kapało 70% odbieraliśmy do czasu aż kapało 40% W sumie wyszło około 6 litrów całkiem znośnego urobku.

Następnie po przeczytaniu kilkuset postów zdecydowałem się na drożdże Alcotec 48H. Nastaw robiłem według przepisu na opakowaniu. Dałem 12 litrów zimnej filtrowanej wody i dopełniłem do 21 litrów wodą gotowaną. Przy temperaturze 40*C dodałem 8kg cukru, następnie mieszałem aż cukier się całkowicie rozpuścił. W tym czasie temperatura spadła do 32*C dodałem drożdże i mieszałem przez około 1 minutę. Nastaw odstawiłem i stał w temperaturze około 17-19*C z nakrętką położoną luźno na pojemniku. Po 5 dniach zacząłem destylację w taki sam sposób jak to robiliśmy z nastawem znajomego. I tak jak u znajomego na początku kapało 70% i brałem do czasu aż zaczęło kapać 40%. Wszystkiego razem jest 8,5litra. Ku mojemu zdziwieniu wyrób strasznie śmierdzi. Postanowiłem całość wlać jeszcze raz w garnek, dopełnić wodą i na kuchenkę. Tym razem zaczęło kapać na początku 82% ale też śmierdzi choć chyba troszkę mniej.

Poza tym widziałem wielokrotnie jak działa taka prosta aparatura tak więc jakieś małe doświadczenie w zwykłym pot stillu mam. Wydaje mi się że nie zrobiłem nic źle ale jeśli tak to proszę mnie wyprowadzić z błędu.

Mam nadzieję że teraz będziecie mieli lepszy obraz na to wszystko .

Czytałem cały temat od początku i to nie tylko ten jeden. Dodatkowo jeszcze powiem że mieszkam w UK a tu nie ma tego wszystkiego co w Polsce.

Czytałem o wodzie utlenionej ale tu też nie ma. No cóż udało się zamówić paczkę od 98% (któremu dziękuję i pozdrawiam) mam nadzieję że węgiel ostatecznie rozwiąże ten problem o ile wcześniej się nie uda poprawić jakości.

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc.

Awatar użytkownika
OLO 69
100%
100%
Posty: 1593
Rejestracja: 2009-11-23, 14:01

Post autor: OLO 69 » 2012-10-02, 09:01

Mieliśmy już taki przypadek na forum, że ktoś zrobił nastaw z 8 kg cukru dopełnił do 21 litrów wodą, dodał jedną paczkę Turbo 48 pure i destylat strasznie śmierdział jajem mimo, że był robiony na kolumnie.
Co się później okazało jak zrobił 6 kg cukru i dopełnił do 21 litrów wody plus paczka Turbo 48 to destylat wychodził dobry.
Moim zdaniem najlepsze proporcje dla jednej paczki Turbo 48 to 40 litrów wody plus 12 kg cukru plus jedna paczka drożdży. Po tygodniu koniec fermentacji.

A do pot stilla polecam nastaw na drożdżach babuni.
40 litrów wody, 10 kg cukru, paczka 0,5 kg rodzynek, jeden kwasek cytrynowy 20 gram, trochę pożywki do drożdży.
Po sklarowaniu pierwszy raz ciągniesz do 35-40%. Drugi raz do 55% a lepiej tylko do 60%.
Za każdym razem wylewasz pierwsze 100 ml co wyleci z chłodnicy jako przedgon.
W ten sposób otrzymasz bimber dobry do picia.
Pzdr.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez OLO 69, łącznie zmieniany 1 raz.
OLO 69

Awatar użytkownika
samogoneczek
40%
40%
Posty: 58
Rejestracja: 2012-09-02, 17:00
Lokalizacja: UK - Szkocja

Post autor: samogoneczek » 2012-10-02, 11:55

No ja też czytałem inny temat gdzie destylat z kolumny śmierdział na następny dzień i to niezależnie na jakich drożdżach turbo był robiony nastaw. Ostatecznie okazało się że było za mało wody w nastawie. Jak rozcieńczył te drożdże w stosunku 4 litry wody na 1 kg cukru czyli zamiast 21 litrów jak w przepisie dał 32 litry wody to destylat był dobry. Tak więc następnym razem zrobię nastaw z połowy paczki ponieważ mój pojemnik ma tylko 33 litry i zobaczę czy i u mnie problem tkwi w zbyt mocnym nastawie. A tutaj piszę tylko dlatego że to co już mam to szkoda wylać i muszę coś z tym zrobić.

Jeżeli ktoś lubi słodkie wódki to polecam do destylatu dodać syrop wiśniowy w proporcjach według własnego uznania. Daje nawet ładny aromat po kilku dniach.

OLO69 a tych babuniowych też na pewno spróbuję w swoim czasie. Póki co mam już te Alcoteki więc trzeba je wykorzystać.

Spróbuję według twojego przepisu tylko podzielonego przez 2. Dam 20 litrów wody + 6kg cukru + pół paczki drożdży. Zobaczę co z tego wyjdzie.

Dzięki
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości