Biodiesel

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
98%
100%
100%
Posty: 1746
Rejestracja: 2006-02-04, 14:53
Kontaktowanie:

Post autor: 98% » 2009-01-28, 21:57

Witam -

@Krzysztof Lis
No ale dobrze byłoby to potraktować jak cytat i podać źródło. Choćby po to, żeby czytelnik mógł sobie doczytać.
chyba wyraźnie napisałem w moim poście "
gdzieś czytałem o pomiarze kwasowości olejów
i domniemam że człowiek wyrozumiały odbiera to właściwie ale musiałem zająć sobie kilka "chwil" będąc na urlopie aby udowodnić że to nie jest "plagiat" mnie tez temat interesuje b. mocno bo wiązałem przyszłość niesamowicie - moja infrastruktura jest idealna - "zasoby materiału ", magazyny , możliwości przerobowe uwarunkowane odpowiednimi parametrami czy to ziarna , wilgotności itp... też ale zapisy sejmowe ,koszt akcyzy na olej w porównaniu z "ON" - czasy nieekonomiczne - trochę wypadłem z tematu ale skoro Kolega ma duże /nowsze wiadomości chętnie skorzystam ...
mam nadzieje ze sprawa zdjęcia została wyjaśniona .....

dlatego sugerowane moje wypowiedzi , odnośniki - pochodzą ze źródeł ogólnodostępnych
lub z moich prywatnych źródeł i nie powoduję konfliktu prawnego w myśl ustawy o publicznym dostępie do wiadomości .

pozdrawiam

98%

Krzysztof Lis
0%
0%
Posty: 9
Rejestracja: 2007-09-17, 13:10
Lokalizacja: Żyrardów, Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: Krzysztof Lis » 2009-01-28, 22:12

98% pisze:mnie tez temat interesuje b. mocno bo wiązałem przyszłość niesamowicie - moja infrastruktura jest idealna - "zasoby materiału ", magazyny , możliwości przerobowe uwarunkowane odpowiednimi parametrami czy to ziarna , wilgotności itp... też ale zapisy sejmowe ,koszt akcyzy na olej w porównaniu z "ON" - czasy nieekonomiczne
Póki co, rzeczywiście to się nie opłaca. Ale jestem głęboko przekonany, że jeszcze przyjdzie taki czas, że biodiesel znowu będzie się opłacać. I chciałbym być na ten moment przygotowany, choćby mając jakąś podstawową wiedzę na temat tego, jak to paliwo produkować. I jak robić to bez potrzeby kupowania aparatury za kilkanaście tysięcy PLN.
98% pisze:mam nadzieje ze sprawa zdjęcia została wyjaśniona .....
Tak, i to już przy poprzedniej Twojej wiadomości.
Pozdrawiam,
Krzysztof Lis
Drewno zamiast benzyny ;)

Awatar użytkownika
xaafuun
80%
80%
Posty: 467
Rejestracja: 2008-12-29, 11:08
Lokalizacja: ja Cię znam ??
Kontaktowanie:

Post autor: xaafuun » 2009-01-28, 22:21

No kolego, cena wachy idzie do góry, do dolarek u nas drożeje...
Tak, że może się opłacać już w przyszłośći.

opowiem o moim doświadczeni z biodizlem.
Niedaleko mej mieściny postawili stacje sieci daleka. Byla zwykla ropa, ciut lepsza oo 20 gr droższa i właśnie biodizelek, tańszy od standardu o 30 gr.
Cóż z tego skoro vento ojca 1,9 tdi 90 KM, po zalaniu biodizelka się bidne krztusiło i jechać nie chciało. Spalanie z 6 wzrosło na 7,5.
Tak więc ja jestem sceptycznie nastawiony do biodizelka z rsfineri.
Może z domowego wyrobu będzie lepszy, jak %%%...

Sorki za OT, ale musiałem...

Pozd Rafał

Awatar użytkownika
98%
100%
100%
Posty: 1746
Rejestracja: 2006-02-04, 14:53
Kontaktowanie:

Post autor: 98% » 2009-01-28, 23:13

witam @Krzysztof Lis widzę że zmierzamy w tym samym kierunku uważam że jeszcze "nie czas " dla małych ale kto wie ....... w jedności siła tak ze jednoczmy się ... .

liczę na owocną współprace o ile to nie godzi w Kolegi interesy - zresztą zapraszam na p.w.
w sprawie wymiany poglądów bo nie wszyscy tolerują "dialog"

p.s. fajna ciekawa Kolegi strona pogratulować - nie ukrywam że kiedyś "przypadkiem " wdepnąłem ...

pozdrawiam


98%

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości