Spirytusowe lampy ciśnieniowe

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
mario
50%
50%
Posty: 199
Rejestracja: 2008-11-29, 14:13
Lokalizacja: Mazowsze
Kontaktowanie:

Spirytusowe lampy ciśnieniowe

Post autor: mario » 2012-11-07, 08:33

Witam.
Dawno temu wpadła w moje posiadanie stara niekompletna ciśnieniowa lampa naftowa firmy Petromax. Spisałem ją na złom do czasu jak okazało się że można ją prze konwertować na inne paliwo. Poświęciłem część urlopu i po przestudiowaniu tematu wziąłem się do pracy. W jej efekcie( przy pomocy jednego z Kolegów) po pierwsze udało się odbudować i odpalić lampę. Po drugie jako paliwo do jej działania zostały wykorzystane przedgony!!! :D . Jeżeli kogoś z Kolegów temat będzie interesował chętnie podzielę się swoim doświadczeniem.
Trochę historii tej lampy w wielkim skrócie. Lampę ciśnieniową w roku 1920 wynalazł i opatentował pewien Niemiec o imieniu Max (stąd nazwa Petromax). Lampa działa na zasadzie odparowania paliwa i spalaniu go na powierzchni katalitycznej którą jest siatka wymyślona przez chemika o nazwisku Auer. Co ciekawe lampy na tym patencie są produkowane przez wielu producentów z niewielkimi modyfikacjami do dzisiaj :!:. Występują na wyposażeniu wielu armii jako źródło światła i ciepła. W następnym poście wkleję zdjęcia.
Pozdrawiam.
Posiadanie własnych zgłoszonych patentów nie wyklucza możliwości bycia patentowanym głupcem.
Wszystkich zainteresowanych destylacją oraz akcesoriami zapraszam do sklepu internetowego HELICA.

Awatar użytkownika
mario
50%
50%
Posty: 199
Rejestracja: 2008-11-29, 14:13
Lokalizacja: Mazowsze
Kontaktowanie:

Post autor: mario » 2012-11-09, 10:02

Czas chyba zwariował albo ze mną coś nie tak. Porobiłem kilka fotek.
Pozdrawiam.
Załączniki
petromax złożony.jpg
Tak wygląda po złożeniu.
petromax złożony.jpg (63.38 KiB) Przejrzano 4769 razy
petromax w częściach.jpg
Tak wygląda lampka częściowo rozłożona. Zbudowana jest w zależności od modelu z około 200 części.
petromax w częściach.jpg (59.97 KiB) Przejrzano 4769 razy
Posiadanie własnych zgłoszonych patentów nie wyklucza możliwości bycia patentowanym głupcem.
Wszystkich zainteresowanych destylacją oraz akcesoriami zapraszam do sklepu internetowego HELICA.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości