Beczki dębowe. Informacje o beczkach do starzenia trunków.

Starzenie alkoholi
ximenek
101%
101%
Posty: 104
Rejestracja: 2013-09-05, 06:48
Lokalizacja: Jaskrów

Re: Beczki dębowe. Informacje o beczkach do starzenia trunków.

Post autor: ximenek » 2022-02-16, 10:05

Bardzo ładny stojak na te beczki na ostatnim zdjęciu :brawo :brawo :brawo

michal278
40%
40%
Posty: 78
Rejestracja: 2012-12-20, 20:24

Re: Beczki dębowe. Informacje o beczkach do starzenia trunków.

Post autor: michal278 » 2022-02-17, 09:33

Brawo. Przykład że renowacje się da ogarnąć samemu.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


wieku
40%
40%
Posty: 84
Rejestracja: 2015-01-19, 18:56
Lokalizacja: Polska

Re: Beczki dębowe. Informacje o beczkach do starzenia trunków.

Post autor: wieku » 2022-02-22, 11:27

Panowie czy przed pierwszym zalaniem beczki trzeba ją jakoś przygotować? A do wina dodać pirosiarczanu, czy nie ma potrzeby?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

kwik44
100%
100%
Posty: 1567
Rejestracja: 2013-09-07, 19:30

Re: Beczki dębowe. Informacje o beczkach do starzenia trunków.

Post autor: kwik44 » 2022-02-22, 15:42

wieku, "i tak i nie", "i tak i nie". Brak szklanej kuli nie pozwala odpowiedzieć precyzyjniej...

Awatar użytkownika
Marian Naworski
50%
50%
Posty: 137
Rejestracja: 2020-09-10, 22:27

Re: Beczki dębowe. Informacje o beczkach do starzenia trunków.

Post autor: Marian Naworski » 2022-02-22, 15:52

wieku pisze:Panowie czy przed pierwszym zalaniem beczki trzeba ją jakoś przygotować?

Wystarczy ze przeczytasz cały ten temat a będziesz wiedzieć dość sporo o beczce, I zbędne będzie zadawanie pytań.

wieku
40%
40%
Posty: 84
Rejestracja: 2015-01-19, 18:56
Lokalizacja: Polska

Re: Beczki dębowe. Informacje o beczkach do starzenia trunków.

Post autor: wieku » 2022-02-22, 15:53

Ja naprawdę nie wiem jakiej informacji potrzebujecie. Wino 2 letnie, malinowo-wiśniowe. Beczka nowa Borows-a, pachnie pięknie ale wewnątrz widać jakby czymś była maźnięta przy wentorach, coś jasnego. Beczkę oczywiście aktywuje zgodnie ze sztuką, zimna woda wymieniana co kilka dni aż do uszczelnienia.



ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Re: Beczki dębowe. Informacje o beczkach do starzenia trunków.

Post autor: magas » 2022-02-22, 17:19

Wątor znaczy się między deklem a klepkami? Jeśli tak, to pewnie zamknięte na klej bednarski (mączny), to normalne, jest kilka sposobów, ważne przy tym zamknięciu by nie lać w nią wrzątku na początku, bo będą akcję z farfoclami, kluski lane itd.

kwik44
100%
100%
Posty: 1567
Rejestracja: 2013-09-07, 19:30

Re: Beczki dębowe. Informacje o beczkach do starzenia trunków.

Post autor: kwik44 » 2022-02-22, 18:20

Wieku, ale to dalej niewiele mówi. Co chcesz zrobić? Jaki destylat? Jaka pojemność beczki, etc. My ci nie wywróżymy co zrobić jeśli nie piszesz.

wieku
40%
40%
Posty: 84
Rejestracja: 2015-01-19, 18:56
Lokalizacja: Polska

Re: Beczki dębowe. Informacje o beczkach do starzenia trunków.

Post autor: wieku » 2022-02-22, 18:40

magas pisze:Wątor znaczy się między deklem a klepkami ?
Tak o to mi chodzi, bez obaw beczka będzie zalana zimna wodą aż się uszczelni.
Odnośnie tego co chce zrobić to już pisze. Beczkę 30l Borosa, zalewam 2 letnim winem malinowo-wiśniowym, zawiera jeszcze trochę cukru dlatego dodam piro. Po winie chce zalać rektyfikatem z cukru na dundrze qq. A po rekty plan jest na rum. Po rumie whisky ze słodu. Czyli za jakieś 2 lata.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka



kwik44
100%
100%
Posty: 1567
Rejestracja: 2013-09-07, 19:30

Re: Beczki dębowe. Informacje o beczkach do starzenia trunków.

Post autor: kwik44 » 2022-02-22, 20:35

O winie to winiarze muszą się wypowiedzieć. Ja się nie znam. Że wino słodkie, to nie znaczy, że będzie jeszcze fermentować.

Ja bym zalał 50-55% a wino zostawił. Nie wiem co ono wniesie do destylatu.

wieku
40%
40%
Posty: 84
Rejestracja: 2015-01-19, 18:56
Lokalizacja: Polska

Re: Beczki dębowe. Informacje o beczkach do starzenia trunków.

Post autor: wieku » 2022-02-22, 22:20

Na pierwsze zalanie od razu destylat? Zaraz się pewnie zadębi a nie mam na tyle tego żeby za 3 miesiące już wymieniać.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
mlody
101%
101%
Posty: 1019
Rejestracja: 2008-06-25, 13:46
Lokalizacja: SOSNOWIEC

Re: Beczki dębowe. Informacje o beczkach do starzenia trunków.

Post autor: mlody » 2022-02-23, 08:24

Witam
Może trochę szerzej ale w temacie.
Wiem że Kwik44 miał kiedyś problem z przedębieniem i zawsze na to zwraca uwagę ale z perspektywy mojej wygląda to trochę inaczej.
W nowej beczce ma prawo destylat się prze dębić, ale pozwól mu potem poleżeć dalej w tej beczce z pół roku lub rok i przedębienie zniknie. Wiem brzmi to dziwnie ale destylaty w beczkach mają swoje fazy najlepiej to widzę u siebie w beczce po furmincie z Węgier która nie była wypalana. Cały czas ten sam destylat już chyba ze 3 lata (ogórek będzie lepiej wiedział kiedy te beczki znalazł bo po sprowadzeniu zaraz ją zalałem) destylat już zdążył się przedębić być łagodny potem niepijalny i znowu za jakiś czas wyszły jakieś fajne nuty potem jakby znowu za dużo tanin i za chwilę coś innego.
Ogólnie trunek był brudny i dalej taki jest ale na przestrzeni tego czasu miał fazy gdy był pijalny i czasy gdy do ust nie miałem ochoty go dostawić. Wiem że zaraz ktoś napisze że to duża beczka a Ty masz małą ale w każdej mojej beczce destylaty zachowują się podobnie. Tylko w tych palonych i mocno palonych destylat szybciej dojrzewa do picia.
I na koniec pamiętam trunek od Legiona z pierwszej beczki od Magasa chyba po roku była to taka esencja że można było to lać do czystej jako zaprawka dębowej, Legjon to zlał z beczki i tak to spijał. Próbowałem tej esencji zaraz po zlaniu i dębu wanilii szuflady i czego tam jeszcze nie wymyślicie było od groma. Po roku w szkle chciałem flaszkę tego właśnie na zaprawki ale okazało się że trunek buł tak zajebisty dla mnie że, obaliłem flaszkę bez rozcieńczania.
Ostatni akapit mogłem trochę szczegóły pozmieniać ale to było dobre 10 lat temu więc jeśli Legjon pamięta lepiej niech sprostuje (mogłem pomylić producenta beczki albo czas leżakowania).
Także ja się prze dębienia nie obawiam, mam beczki od Magasa 60l. mocno palone zalane jedna śliwką, druga melasą. Śliwka 3 rok melasa od czasu gdy Wawaldek załatwiał pierwszą melasę beczki nigdy nie opróżniane(co najwyżej kilka litrów śliwki spróbowałem, melasę dodawałem z następnych akcji bo z pierwszej miałem jej zamało na całą beczkę tej przez te wszystkie lata wypiłem może ze dwa litry na zlotach bo za rumem nie przepadam) ich pierwsze zalania i przedębienie tam nie występuje.
Więc jeśli masz destylat to śmiało lej do beczki a czas zrobi swoje nawet jeśli na początku złapiesz szufladę to po czasie się ułoży.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach

wieku
40%
40%
Posty: 84
Rejestracja: 2015-01-19, 18:56
Lokalizacja: Polska

Re: Beczki dębowe. Informacje o beczkach do starzenia trunków.

Post autor: wieku » 2022-02-23, 09:45

Czyli w ogóle nie lać wina?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

kwik44
100%
100%
Posty: 1567
Rejestracja: 2013-09-07, 19:30

Re: Beczki dębowe. Informacje o beczkach do starzenia trunków.

Post autor: kwik44 » 2022-02-23, 10:04

Młody, trudno się z tobą nie zgodzić. Kiedyś nawet czytałem dokładnie takie samo rozumowanie jakiegoś mistrza destylarni we Francji dotyczące dojrzewania koniaków.
Moje marudzenie na przedębienie wynika głownie z faktu spijania przez kilka ostatnich lat różnistych whisky. Te zaś dębu mają mało. I w tę stronę ewoluuje mój smak teraz.
Nie pamiętam już gdzie pisałem, ale zachciało mi się śliwowicy paschalnej. No i wlałem 70% do beczki co dało oczywiście po roku mocno przedębiony trunek. Ale na poddaszu sucho, woda odparowała, trochę ja upiłem, dolałem wodę na oko na ~55% i po kolejnym roku dojrzewania nie ma śladu przedębienia w sensie cierpkiego/piekącego smaku, ale śliwka jest mocno dębowa. I bardzo smaczna ;) Nie ma jednej złotej zasady...

wieku, ja bym nie lał, ale to jest mój smak. Ja ci nie odpowiem na pytanie jaki jest twój. Jeśli wino jest dobre to go szkoda IMHO. Amerykanie dojrzewają kukurydziankę w nowych beczkach i też jest smaczna. Każdy wybór ma wady i zalety. Każdy jest jednocześnie dobry i zły.

Awatar użytkownika
Zalobik
60%
60%
Posty: 251
Rejestracja: 2017-11-07, 18:25

Re: Beczki dębowe. Informacje o beczkach do starzenia trunków.

Post autor: Zalobik » 2022-02-23, 10:23

Cześć,
kilkanaście czy kilkadziesiąt stron temu, w tym wątku jest post magasa o ulotności efektu przedębienia. Potwierdza to w 100% spostrzeżenie młodego. Potwierdzam i ja. Trunek przedębiony, to taki który leżał w beczce za krótko. Oczywiście dla różnych beczek ten czas będzie różny. Pisze o beczkach 50plus, mniejszych nie mam. Pzdr.
"Teoretycznie, nie ma różnicy pomiędzy teorią a praktyką, w praktyce jest". Y.B.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości