Płatki dębowe

Starzenie alkoholi
Popović Petar
10%
10%
Posty: 12
Rejestracja: 2011-01-30, 00:38

Post autor: Popović Petar » 2011-05-24, 00:36

U nas to bonifikator i tak robimo:
Potrebno jest:

Karmel Cook-0,5 kg cukru,
Desek dębowych Dozen-rozmiar 10x20cm i grubości około 3-4 mm
- Pół opakowania cukru waniliowego
- 2-3litra neutralny destylatu wina lub aklkohola
- 2litra wody destylowanej

Dalsze postępowanie

Wszystko miesza się w najbardziej sądu i umieścić ogrzewania ciała do gotowania. Unikaj do gotowania na gazie lub otwartego ognia, który nie pracował.
Gotować Mszy cichej ogrzewania broni, które przyjdzie na tworzenie dużych pianki i rozlania, gotowanie, gotowanie jest zakończona, gdy całkowita masa zmniejsza się do około połowy pierwotnej, uwagi normalnego wynagrodzenia na fakt, że neostanu barów suche.
Po tym, chłód i przecedzić przez sito, oddzielone od pasa.

bonifikator wykorzystane do zwiększenia kolor, smak i aromat. Dawki w razie potrzeby w odniesieniu do dojrzewania wina destylatu.

I jeszcze jedna uwaga: jeśli potrzebujesz dystans do zwiększenia masy ciała na początku jako destylat i wody byłoby całkowicie zanurzone w cieczy przed ukuvavanjem start.

Awatar użytkownika
61gaw
101%
101%
Posty: 374
Rejestracja: 2011-11-02, 10:52
Lokalizacja: Z osiedla nad stawem

Post autor: 61gaw » 2011-12-03, 13:18

Witam
Mam pytanie: czy zawsze maceracja płatków na mocnym destylacie (95%), po rozcieńczeniu do 40-45% powoduje zmętnienie?

yureq
30%
30%
Posty: 42
Rejestracja: 2009-09-23, 09:47
Lokalizacja: małopolska

Post autor: yureq » 2011-12-03, 16:05

Popović Petar pisze:U nas to bonifikator i tak robimo:
Potrebno jest:

Karmel Cook-0,5 kg cukru,
Desek dębowych Dozen-rozmiar 10x20cm i grubości około 3-4 mm
- Pół opakowania cukru waniliowego
- 2-3litra neutralny destylatu wina lub aklkohola
- 2litra wody destylowanej

Dalsze postępowanie

Wszystko miesza się w najbardziej sądu i umieścić ogrzewania ciała do gotowania. Unikaj do gotowania na gazie lub otwartego ognia, który nie pracował.
Gotować Mszy cichej ogrzewania broni, które przyjdzie na tworzenie dużych pianki i rozlania, gotowanie, gotowanie jest zakończona, gdy całkowita masa zmniejsza się do około połowy pierwotnej, uwagi normalnego wynagrodzenia na fakt, że neostanu barów suche.
Po tym, chłód i przecedzić przez sito, oddzielone od pasa.

bonifikator wykorzystane do zwiększenia kolor, smak i aromat. Dawki w razie potrzeby w odniesieniu do dojrzewania wina destylatu.

I jeszcze jedna uwaga: jeśli potrzebujesz dystans do zwiększenia masy ciała na początku jako destylat i wody byłoby całkowicie zanurzone w cieczy przed ukuvavanjem start.

Czy ktoś z tego cos zrozumiał?
Jak tak to proszę przetłumaczyć na nasze.
To chyba jakies googlowe tlumaczenie.

Popović Petar >> może na razie dużo czytaj a jak chcesz pisac to już lepiej w swoim języku a my sami przetlumaczymy.
Najlepiej to pisz po polsku, ze sluchu, tak jak mówisz.
yureq

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6980
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2011-12-03, 22:05

Popović Petar napisał przepis dla wtajemniczonych w temat, jeśli ktoś nie rozumie, to znaczy, że jeszcze nie dorósł do takich trunków i przepis mu nie potrzebny. Ja osobiście wolałbym by kolega Popović Petar więcej pisał, szkoda, że jest inaczej.

juru
50%
50%
Posty: 155
Rejestracja: 2008-02-06, 17:55
Lokalizacja: z tamtąd

Post autor: juru » 2011-12-03, 22:21

Jeżeli będzie się toto gotowało tak długo aż zostanie połowa to wyparuje przede wszystkim najlepsze,czy o to w tym wszystkim chodzi ? Z tego co ja zrozumiałem to zostaje koncentrat do późniejszego wykorzystania -a może się mylę ?
Jeśli ktoś wie więcej to niech napisze
juru

de gustibus non est disputandum

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6980
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2011-12-03, 22:48

Najlepsze odparuje? ja nie wiem co jest najlepsze, nie próbowałem też tego przepisu, ale tak ten kolega robi bonifikator, a łatwo się domyślić, że bonifikator to nie wódka, a dodatek do wódki, to jest przepis na zaprawkę którą później wedle gustu możemy podkręcać smak i kolor destylatu. Czy ten bonifikator mi smakuje? nie wiem, nie próbowałem, ale wygląda na ciekawy.

yureq
30%
30%
Posty: 42
Rejestracja: 2009-09-23, 09:47
Lokalizacja: małopolska

Post autor: yureq » 2011-12-04, 10:03

magas37 pisze:Popović Petar napisał przepis dla wtajemniczonych w temat, jeśli ktoś nie rozumie, to znaczy, że jeszcze nie dorósł do takich trunków i przepis mu nie potrzebny. Ja osobiście wolałbym by kolega Popović Petar więcej pisał, szkoda, że jest inaczej.
Tez jestem za tym by więcej pisał, każdy kto chce nich pisze. Niech to jednak tak robi by każdy zrozumiał. Lepiej już niech pisze po swojemu. Sami przetłumaczymy. kto będzie chciał oczywiście.
To jest polskie forum i tego się trzymajmy.
Spróbuj swego posta przegoglowac i wrzuć na jakieś angielskie forum. Ciekawe co powiedzą.
To są tylko moje spostrzeżenia, jak kogoś obraziłem to przepraszam.
yureq

Awatar użytkownika
berbelucha
101%
101%
Posty: 478
Rejestracja: 2008-01-18, 21:05

Post autor: berbelucha » 2011-12-04, 12:12

Yureq doceń że kolega nie zna naszego języka, a mimo to stara się podzielić swoim doświadczeniem i wiedzą.
Jeśli Ci przeszkadza, to sobie odpuść ten post i po krzyku.
Nie zachęcasz kolegi do udzielania się na naszym forum.
Raczej nie wiesz jak trudno pisze się w języku który znasz tylko w stopniu umożliwiającym porozumienie, a pisowni wcale.
Pozdrawiam!

yureq
30%
30%
Posty: 42
Rejestracja: 2009-09-23, 09:47
Lokalizacja: małopolska

Post autor: yureq » 2011-12-04, 21:07

"To są tylko moje spostrzeżenia, jak kogoś obraziłem to przepraszam."

:nie_wiem :wall
yureq

llor
20%
20%
Posty: 23
Rejestracja: 2008-10-04, 13:50

Post autor: llor » 2012-01-28, 11:08

Karmel Cook-0,5 kg cukru,
Desek dębowych Dozen-rozmiar 10x20cm i grubości około 3-4 mm
- Pół opakowania cukru waniliowego
- 2-3litra neutralny destylatu wina lub aklkohola
- 2litra wody destylowanej
/../gotowanie jest zakończona, gdy całkowita masa zmniejsza się do około połowy pierwotnej

a może by to wymieszać i przedestylować?

Popović Petar
10%
10%
Posty: 12
Rejestracja: 2011-01-30, 00:38

Post autor: Popović Petar » 2012-01-28, 15:14

Bonifikatori, uprošćeno rečeno, su poboljšivači ili pospešivači, da bi se polje razumelo. Služe za poboljašnje ukusa, mirisa, boje...
Najčešće su proizvedeni od prirodnih sirovina, ili prirodno identičnih, a u zavisnosti zašta su namenjeni da poboljšaju, naprimer šećer, glicerin, vanila itd...
Postoje bonifikatori iz dve komponente i iz jedne, a postoje i višekomponentni.
Doziranje je u zavisnosti od tipa bonifikatora i proizvođača.
Ja sam opisao kako radimo bonifikator za konjak:
-Skuvati karamel od 0,5 kg-a šećera,
-desetak hrastovih daščica veličine 10x20cm i debljine oko 3-4 milimetra
- pola kesice vanilin šećera
- 2-3litra neutralnog destilata od vina
- 2litra destilovane vode

I po ukusu dodajemo u destilat da bi smo mu boboljšali karakteristike.

llor
20%
20%
Posty: 23
Rejestracja: 2008-10-04, 13:50

Post autor: llor » 2012-01-28, 16:04

Chodzi mi o to że jak będziemy to gotować to te 2-3 litry destylatu pójdzie w komin a gdyby to wymieszać i oddestylować i użyć tego co zostanie jako zaprawki.
Co o tym sądzicie?

Brzydal
101%
101%
Posty: 363
Rejestracja: 2010-04-03, 04:26
Lokalizacja: 52°3'2N, 20°26'47E

Post autor: Brzydal » 2012-01-29, 16:57

Popović Petar pisze: - 2-3litra neutralnog destilata od vina
Ile % powinien mieć ten alkohol i jak długo trwa zwykle to gotowanie

zuricigo
0%
0%
Posty: 5
Rejestracja: 2010-04-23, 08:57

Post autor: zuricigo » 2012-01-30, 18:52

Witam.Kolega z Serbi chciał podzielić się z nami swoją wiedzą i pasją - u nich to niemal narodowe hobby , w sezonie nad działkami unoszą się zapachy z najróżniejszej maści aparatów , co ciekawe nikt przed nikim się nie kryje.
A teraz do rzeczy , kolega Popowić napisał :

Bonifikatory (aromatyczny komponent przyprawowy), mówiąc prościej , są polepszaczem albo przyspieszaczem, żeby lepiej to zrozumieć. Służą do polepszenia smaku, zapachu, koloru… Najczęściej są zrobione z naturalnych surowców lub naturalnie identycznych, a w zależności od tego do czego są przeznaczone dla polepszenia (smaku) np. cukier, gliceryna, wanilia itd… Istnieją aromaty dwuskładnikowe i jednoskładnikowe , a są też wieloskładnikowe.
Dawkowanie w zależności od typu składnika i producenta.
Ja opisuję jak zrobić aromat do koniaku:
- ugotować karmel z 0,5 kg cukru,
- ok. 10 dębowych deseczek wielkości 10x20 cm i grubości ok. 3-4 milimetra,
- ½ torebki cukru waniliowego,
- 2-3 litry neutralnego destylatu wina,
- 2 litry wody destylowanej - według smaku dodać do destylatu dla polepszenia charakterystycznego smaku.

W temacie wódek smakowych to są artyści .

Awatar użytkownika
lech.zywiec
101%
101%
Posty: 286
Rejestracja: 2011-09-05, 22:34

Post autor: lech.zywiec » 2012-06-23, 14:34

Witam wszystkich!
Jakiś czas temu kupiłem u naszego Kolegi płatki dębowe, takie:
http://www.bimberhobby.pl/product.php?id_product=95
i takie:
http://www.bimberhobby.pl/product.php?id_product=96
Leżą już jakiś czas i w końcu chcę je przetestować. Myślałem o dodaniu 2 gramów na litr wódki 42%. Co wy na to?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości