Wódka smakowa waniliowa-pytanie.

Przepisy, porady na zaprawianie alkoholu i wyrób nalewek
sobolu
60%
60%
Posty: 201
Rejestracja: 2008-10-23, 22:36

Post autor: sobolu » 2010-04-28, 18:32

dziul pisze: zapewniam Was że nasi przodkowie nie mieli aparatury z kwasówki z kolumnami rektyfikacyjnymi a robili świetne nalewki.
A skąd Ty wiesz jakie one świetne były?
Ile tych nalewek sprzed 300-500lat zostało? ROTFL

mura
30%
30%
Posty: 33
Rejestracja: 2006-08-16, 16:36
Lokalizacja: spod Ostródy

Post autor: mura » 2010-04-28, 21:57

Panowie spokojnie proponuje wypić kieliszka na uspokojenie kolega przywitał się napisał pierwszy post, każdy z nas przeszedł 1410 i też smakowało, po co te nerwy.

Awatar użytkownika
Astemio
101%
101%
Posty: 2144
Rejestracja: 2006-12-28, 12:29

Post autor: Astemio » 2010-04-28, 22:01

Witam!
dziul pisze:...Ale ze smakiem jest tak jak z otworem w d..ie > każdy ma własny...
Taaa... a zdania na temat bimbru i spirytusu są jak d..pa - podzielone.
I myślę, że jednak zdecydowana większość z nas tutaj woli czysty spirytus do nalewek, bimbrowe posmaki wolą ci, którzy robią owocówki, winiaki itp. i wierz mi, naprawdę potrafią to robić.
To nikogo nie musi obchodzić, ale na na przykład osobiście nie znoszę i nie toleruję nawet śladu posmaku bimbru, dla mnie to zupełna dyskwalifikacja - a posmak drożdży? Brrrr...fuj!
dziul pisze:...Jeżeli to jest Forum wyłącznie dla kilku osób, jedynych "autorytetów" i "guru pędzenia"...
Nie jest, ale to Forum zaszło bardzo daleko w rozwoju technologii i sprzętu, jest tu wielu prawdziwych fachowców (można o nich mówić "autorytety", to nic złego), którzy kiedyś zresztą zęby zjedli na pot-stillu, stąd rewelacje, które entuzjastycznie głosisz, nie robią specjalnego wrażenia. To początki.
Są inne podobne Fora, gdzie zapewne szybko dobrze byś się poczuł i może zrobił furorę (od razu podkreślam: nie wyganiam Cię, broń Boże) - tutaj, jak widać, raczej będzie trudno...
dziul pisze:...zapewniam Was że nasi przodkowie nie mieli aparatury z kwasówki z kolumnami rektyfikacyjnymi a robili świetne nalewki...
Smakowałeś je???
dziul pisze:...śmiem twierdzić że na pewno lepsze niejednokrotnie od Waszych.
Nie neguję, ale twierdzę, że wielokrotnie nasze są lepsze od tych wytwarzanych przez przodków.
A kolumny późniejsi przodkowie mieli z miedzi - też bardzo dobra.
Najlepszym miernikiem nieskończoności jest ludzka głupota i arogancja.

Awatar użytkownika
berni
50%
50%
Posty: 168
Rejestracja: 2009-11-16, 19:47
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: berni » 2010-04-28, 22:30

@ dziul
Na prawdę nie ma się co unosić ani oburzać. Kolegom chodzi o to że zamiast destylować 4 razy aby otrzymać 90% co nie ma sensu. Wystarczy raz na kolumnie nie za tysiące a tak jak pisali za 500,- Otrzymać 95% dobrej jakości ,i tą dobrą jakość rozcieńczyć do indywidualnej mocy.Wszystko :wink:
Każdy kieliszek to gwóźdź do trumny - więc pijmy co by nam się trumna nie rozleciała!

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5058
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2010-04-28, 23:08

Panowie, trochę opanowania co niektórym proponuję. Kolega podzielił się swoim przepisem, kto chce niech zastosuje, kto nie, niech nie przekonuje do wyższości świąt Bożego narodzenia itd. dziul jasno napisał:
Akurat wanilióweczka na świetnym spirytusie to mnie osobiście, jak i moim znajomym nie pasuje
a jako, że smak to zmysł wielce subiektywny, to wszelkie dyskusje można zakończyć.

pluton
80%
80%
Posty: 452
Rejestracja: 2009-05-22, 15:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pluton » 2010-05-02, 23:08

kitaferia pisze:Tylko kogo to obchodzi co tobie smakuje i twoim znajomym :?: :P
Mnie to na przykład obchodzi. Nawet bardzo. Po to właśnie czytam to forum.
Zeby sie dowiedziec, co innym smakuje, jak to robia, jakie maja aparatury , przepisy i receptury itp.

pozdrawiam
pluton
Błogosławieni ci, którzy nie umieją odpowiedzieć na moje pytanie,
a mimo to milczą.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości