Jak zrobić Metaxę

Przepisy, porady na zaprawianie alkoholu i wyrób nalewek
Awatar użytkownika
a_priv
100%
100%
Posty: 3144
Rejestracja: 2006-08-25, 08:30

Post autor: a_priv » 2007-03-08, 21:45

@flesz103
Mam rodzinę w Grecji i zaręczam, że pisałem prawdę. U nas jest znana tylko jedna, ale w Grecji jest ich wiele, są ekskluzywne i .... raczej drogie (dlatego mniej popularne albo i nie znane u nas). Aktualnie mam w domu ze 3 różne (też je lubię).
pzdr

Awatar użytkownika
flesz103
60%
60%
Posty: 294
Rejestracja: 2006-04-02, 20:21
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: flesz103 » 2007-03-08, 21:56

@a_priv
Ja również jestem fanem tego trunku (niestety dość drogiego w naszym kraju).
Informacje, o których pisałem wyczytałem na tej stronie:
http://bify.grecja.home.pl/metaxa.htm

Pozdrawiam.
Tomek
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego w słowa!"

Awatar użytkownika
a_priv
100%
100%
Posty: 3144
Rejestracja: 2006-08-25, 08:30

Post autor: a_priv » 2007-03-08, 22:03

@flesz103 Trochę się przechwaliłem, bo aktualnie to nie mam żadnej (już wypite :( ), a z rodziną to pewnie dopiero latem się spotkam. Na załączonym przez Ciebie linku
jest chyba większość pokazana. Ja zetknąłem się z 3*, 5* i 7*, o tych lepszych to tylko słyszałem, że są.
pzdr

Awatar użytkownika
inżynier
101%
101%
Posty: 1823
Rejestracja: 2006-11-14, 12:00

Post autor: inżynier » 2007-03-08, 22:13

piłem12* biała ceramiczna butelka w ludowe kwiatowe wzorki i muszę powiedzieć, że jest jeszcze lepsza niż 7*, choć aż trudno to sobie wyobraźić
pozdr. - inżynier

Awatar użytkownika
Pafcio
50%
50%
Posty: 177
Rejestracja: 2006-05-08, 22:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pafcio » 2007-03-08, 23:57

@flesz103
Masz oczywiscie 100% racji - jest jeden gatunek Metaxy (w sensie jedna receptura, jeden proces produkcji). Różnice wynikają jedynie z czasu leżakowania (no i rózne butelki).

@a_priv
Ty niestety się bardzo mylisz i jescze wprowadzasz w błąd innych. Wprawdzie nie mam rodziny w Grecji (o czym to niby miał świadczyć ten argument?), ale Metaksę lubię i się nią często raczę. W Grecji też czasem goszczę (jak zapewne wielu forumowiczów) i chętnie korzystam z obfitej tam dostępności dłużej leżakowanych produktów. Nie można prównywać gatunków Whiskey do gatunków Metaxy bo to zupełnie różne pojęcia. Metaxa jest różnicowana czasem lezakowania, a Whiskey jest wielu producentów i wiele receptur - tylko nazwa jest wspólna.

Awatar użytkownika
a_priv
100%
100%
Posty: 3144
Rejestracja: 2006-08-25, 08:30

Post autor: a_priv » 2007-03-09, 09:22

@Pafcio
Chyba jednak nie do końca zrozumiałeś co wcześniej napisałem.
Nigdzie nie porównywałem Metaksy do Whiskey, czy whisky - pisałem o pewnej analogii.
Dla ułatwienia Ci zrozumienia sensu wypowiedzi, niżej przedstawiam fragmenty w celu łatwiejszego porównania.
Pafcio pisze:.....Nie można prównywać gatunków Whiskey do gatunków Metaxy bo to zupełnie różne pojęcia.....
a_priv pisze:.....Określenie METAXA jest dosć szerokie, podobnie jak whisky (nie aż tyle gatunków, ale przynajmniej kilka, kilkanaście)........
pzdr

Awatar użytkownika
flesz103
60%
60%
Posty: 294
Rejestracja: 2006-04-02, 20:21
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: flesz103 » 2007-03-09, 10:19

Witam.
Panowie (i Panie ?).
Sprawę pochodzenia i gatunków metaxy mamy już chyba wyjaśnioną.
Chciałbym ponowić pytanie o rodzynki.
Czy lepiej macerować w gotowej miksturze, czy w zostawionym destylacie i potem destylować jeszcze raz dodając wynik do mikstury?

Pozdrawiam.
Tomek
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego w słowa!"

Awatar użytkownika
a_priv
100%
100%
Posty: 3144
Rejestracja: 2006-08-25, 08:30

Post autor: a_priv » 2007-03-19, 20:07

@flesz103
Przeglądałem dzisiaj forum Oliwki i znalazłem tam przepis (w/g autora) na Metaxę.
Jeśli chcesz to jutro (mam ten cytat w innym komputerze) go zacytuję. Gość robił to poprzez destylację wina z dzikiej róży.
pzdr

Awatar użytkownika
flesz103
60%
60%
Posty: 294
Rejestracja: 2006-04-02, 20:21
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: flesz103 » 2007-03-19, 20:40

Ja właśnie robiłem wg. jego przepisu.
Od siebie dodałem rodzynek. Zobaczymy za jakiś czas co z tego wyjdzie.
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego w słowa!"

Awatar użytkownika
vooyeck
50%
50%
Posty: 155
Rejestracja: 2008-08-24, 19:23
Lokalizacja: M@łpolska

Post autor: vooyeck » 2008-09-25, 01:05

To mój pierwszy post na tym forum więc pragnę się przywitać ze wszystkimi :)
Niestety nie znalazłem tego przepisu na Czarnej Oliwce. Jeśli ktoś go jeszcze posiada, bardzo proszę o udostępnienie dla potomnych na tym forum :D
pozdrawiam
Wujek

Awatar użytkownika
winorobek
40%
40%
Posty: 59
Rejestracja: 2007-07-29, 19:02
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: winorobek » 2008-09-25, 23:41

:cry:
Tak się rozpisałem, wszystko było, i się skasowało :x :evil:

Może napisze to jutro wszystko od nowa ale nie iem cz będzie mi się chciało :/

Teraz idę się napić, żeby jakoś te wkur... opanować.
Deo Optimo Maximo
- - -
winorobek

Awatar użytkownika
winorobek
40%
40%
Posty: 59
Rejestracja: 2007-07-29, 19:02
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: winorobek » 2008-09-26, 17:22

Też bym tak zrobił, gdyby nie to, że mi się zakładka w FF zamknęła :/
Nawet pliki tymczasowe z FF przeglądałem i nic :/

EDIT:

Metaxa jest zaklasyfikowana jako rodzaj brandy, czyli rodzaj destylatu z wina gronowego. Metaxy też jest kilka wersji, tak jak np. Jasia Wędrowniczka, chociaż może być tak, że nazwa Metaxa stała sie określeniem dla "palonego wina" z Grecji Wiec taki Jonis, właściciel gospodarstwa agro lub rolnego, robiąc "palone wino" może to nazwać Metaxą- to już kwestia Greckiego prawa, czyli nie nasz problem :)

Co do jako takich informacji o Metaxie to znalazłem tylko na wikipedi: http://bify.grecja.home.pl/metaxa.htm
Ale to mniej więcej to samo co na: http://bify.grecja.home.pl/metaxa.htm

Osobiście podchodzę z dystansem do tego, co jest napisane na wikipedi, bo jest to wolna encyklopedia i każdy święci przekonany może tam bzdury napisać. Również z dystansem bym podchodził do informacji z drugiego linku, gdyż nie znamy źródła informacji, z którego jest zaczerpnięty materiał na stronie.

Faktem jest użycie odmian winogrona takich jak Savatiano, Sultanina i Black Corinth oraz to, że po destylacji dolewa się wina i dodaje jakiś ziół- być może między innymi anyż.

Mój pomysł na Metaxsa hacked by PL ;) :
przeprowadzamy fermentacje wina z odmiany Kristaly, która w naszym klimacie może dać owoce z duża zawartością cukru i małą kasowością plus może trochę owoców z odmianu Rondo i/lub Regant i/lub Siegerrebe. Fermentacja w miazdze 3-4 dni, potem odciśnięcie i dodanie rodzynek sułtanek suszonych, nie wędzonych! Najlepiej jak jest możliwość przewiezienia rodzynek/podsuszonych winogron prosto od właściciela, z odmian Savatiano i/lub Sultanina i/lub Black Corinth. Dodane rodzynki zostawiamy na 3-4 dni aż napęcznieją i odciskamy to reszty wina, zostawiamy w spokoju, aż drożdże osiągną maxium %. Robimy też wino z owoców odmiany Muskat Odesskij, które posłuży do, dodanie do destylatu, można w zamian zostawić część wina bazowego i jego użyć do dolewki. Po osiągnięciu max % przez drożdże zlewamy wino znad osadu i zostawiam wino w spokoju na pół roku jak nie rok czy więcej :) Przed destylowaniem znowu zlewamy wino znad osadu, po destylacji zostawiamy "palone wino" w spokoju na 3-6 miesięcy, jak nie dłużej. Następnie dolewamy wina i znowu zostawiamy na minimum pół roku, jak ktoś chce się bawić w eksperymenty z ziołami, to najlepiej zrobić próbkę testową o objętości 100 mililitrów.

A więc kieliszki w dłoń i zowie pięknych pan- może jeszcze przyjdą ;)


Mama nadzieje, że ten skrócony i mniej obszerny opis od wczorajszej wersji, która mi się skasowała :/
Klawiatura mi się zacina od jak 3 dni temu została zalana piwem i pisanie na niej to kosmiczna męczarnia :/
Deo Optimo Maximo
- - -
winorobek

Awatar użytkownika
Aabratek
101%
101%
Posty: 1395
Rejestracja: 2006-02-05, 16:20

Post autor: Aabratek » 2008-09-26, 19:38

winorobek pisze:...gdyby nie to, że mi się zakładka w FF zamknęła :/
a wiesz że jest w menu kontekstowym takie polecenie: Przywróć zamkniętą kartę
... a Goździkowa przypomina - na ból głowy walnijcie klina !

Awatar użytkownika
winorobek
40%
40%
Posty: 59
Rejestracja: 2007-07-29, 19:02
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: winorobek » 2008-09-26, 22:17

AAbratek pisze: a wiesz że jest w menu kontekstowym takie polecenie: Przywróć zamkniętą kartę
Wiem ale przywraca stronę bez wprowadzonych danych w pola formularza- niestety :)
Deo Optimo Maximo
- - -
winorobek

Awatar użytkownika
Aabratek
101%
101%
Posty: 1395
Rejestracja: 2006-02-05, 16:20

Post autor: Aabratek » 2008-09-26, 22:40

winorobek pisze:przywraca stronę bez wprowadzonych danych w pola formularza
oj nie wydaje mi się - przed chwilą testowałem... i działa :P ,
ale może nie zawsze... :roll:
... a Goździkowa przypomina - na ból głowy walnijcie klina !

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości