Porterówka

Przepisy, porady na zaprawianie alkoholu i wyrób nalewek
Awatar użytkownika
Ostoja
100%
100%
Posty: 1482
Rejestracja: 2008-01-01, 03:18
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post autor: Ostoja » 2009-06-05, 10:54

Pietro pisze:@Ostoja
U mnie w miejscu tej drugiej etykiety jest kwadracik z trzema kropkami, po kliknięciu otwiera się ta zaginiona etykieta.
Witam. Dam sobie już spokój z tą etykietą. U mnie nie ma kwadracika z trzema kropkami i nie mogłem jej znaleźć. :D
Pozdrawiam Ostoja

Awatar użytkownika
Ostoja
100%
100%
Posty: 1482
Rejestracja: 2008-01-01, 03:18
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post autor: Ostoja » 2009-06-05, 13:57

@Tofi dziękuję serdecznie za wyjaśnienia. I tak nic z tego nie i tak nie rozumie, "czeski film". Z informatyki jestem nogą :D A u mnie z mego kompa ten kwadracik z kropką nie jest widoczny :D
Pozdrawiam Ostoja

furman

Post autor: furman » 2013-01-17, 09:02

Spróbujcie ten przepis:
Składniki:
Porter 0,33l, miód, chleb razowy, rodzynki, goździki, przyprawa piernikowa, wódka 45%.

Butelkę (0,33 l) porteru dobrze zagrzać w garnku, rozpuścić w nim szklankę miodu. Wlać do większej butelki. Dobrze zakorkować, odstawić na 2 tygodnie. W tym samym czasie włożyć do gąsiorka 5 pokruszonych kromek ususzonego razowego chleba. Dodać 3 łyżki rodzynek, 10 goździków sklepowych i pół torebki przyprawy piernikowej. Wlać 1 i 1/4 litra 45% wódki. Dobrze zamknąć, pozostawić na 2 tygodnie. Gąsiorkiem możliwie często wstrząsać. Po tym czasie zlać nalewkę i przefiltrować. Połączyć oba płyny : nalewkę i porter, dobrze wymieszać. Postawić w chłodne miejsce na 3 miesiące, po tym czasie rozlać do flaszek, następnie odstawić na kolejne dwa miesiące.
Porterówki robiłem 3 rodzaje. Wg Ostoi, wg Cieślaka i tę w/w z Wielkiej Księgi Nalewek. Wydaj mi się, iż tak jest najsmaczniejsza.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: artos41 i 18 gości