Nalewki - Przechowywanie

Przepisy, porady na zaprawianie alkoholu i wyrób nalewek
Awatar użytkownika
jerzy
60%
60%
Posty: 231
Rejestracja: 2008-09-16, 18:30

Post autor: jerzy » 2009-03-15, 13:15

Dla mnie eleganckie zamknniecie dla domowych trunków, to naturalny korek +lak, jak "Siwucha". Problem (a moze i nie :D ) jesli chodzi o próbowanie wyrobów.

pzdr

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6988
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2009-03-15, 16:09

Holendrzy wszystko co robią , robią perfekcyjnie , jeśli coś mają robić średnio to nie robią tylko zlecają innym a oto wódka która jest zamykana na wiele sposobów w zależności od planowanej dystrybucji, nakrętki zwykłe na szybko , korek natyralny z kapturkiem na dłużej , w magazynach wszystko na stojaco wiem napewno http://www.juttertje.nl/createsite/page ... =9040&pg=2 i jeszcze nasz produkt korek syntetyczny http://www.polmos.wroc.pl/index-1.html

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2009-03-15, 22:48

Ciekawe ujęcie na opakowaniu - wygląda jak pobojowisko pod monopolowym w złej dzielnicy.

owadzior
10%
10%
Posty: 12
Rejestracja: 2009-03-25, 21:15

Post autor: owadzior » 2009-03-28, 23:37

panowie kilka moich patentów co do nalewek :
przechowywanie piwniczka ciemna chłodna
pojemniki szklane żadnych korków z dzewa korkowego a jeżeli jusz to róbcie to tak żeby alkochol nie dochodził do korka w przeciwnym razie odwalicie maniane
osobiscie używan nakrętek metalowych
jeżeli chcecie poprawić estetyke butelki to polecam kapturki termo kurczliwe
a na etykiety wykorzystuje nalepki na koperty używane w korespondencji seryjnej ustawiasz w wordzie co chcesz miec wydrukowane ... i nalepiasz

a teraz kilka patentów co do butelek
używam butelek 0,5 litra zbieram je z sal weselnych(rozmawiasz z kelnerem i sie z nim dogadujesz)
oraz butelek o,33 litra zielone z zakrętką po wodzie mineralnej "wielka pieniawa"koszt jednej butelki około 93gr/szt z wodą mineralną(przy 500 szt, jeżeli mniej to polecam teskacza lub biedrone są po 1,1-1,3 zł) no i macie jeszcze wode mineralna
patent polega na tym że jak chciałem kupic butelki w palecie to byłby koszt około około 80-85 groszy a tak za 93 mam z dowozem do domu no i jesze woda :))

Awatar użytkownika
zbynek
101%
101%
Posty: 2005
Rejestracja: 2007-07-26, 19:37

Post autor: zbynek » 2009-03-29, 01:04

owadzior pisze: pojemniki szklane żadnych korków z dzewa korkowego a jeżeli jusz to róbcie to tak żeby alkochol nie dochodził do korka w przeciwnym razie odwalicie maniane
osobiscie używan nakrętek metalowych
jutro nic nie będę odwalał, :D a korków z drzewa korkowego, z powodzeniem, używam od lat, mało tego, zwykle moje butelki leżą tak, by korek miał kontakt z płynem.
Skąd ta nie chęć do nich, mógłbyś rozwinąć nieco temat?
Najgorsza decyzja, to brak decyzji.
- zbynek, pozdrawiam

Awatar użytkownika
jerzy
60%
60%
Posty: 231
Rejestracja: 2008-09-16, 18:30

Post autor: jerzy » 2009-03-29, 04:19

toz wina zawsze lezakuja w pozycji poziomej, aby nie dopuscic do wyschniecia korka :!:
@owadzior, co ci te korki zlego zrobily :?: :wink:

pzdr

owadzior
10%
10%
Posty: 12
Rejestracja: 2009-03-25, 21:15

Post autor: owadzior » 2009-03-29, 11:19

jerzy wina korkuje z powodzeniem od lat i z tym sie zgodze ale użyłem korków do kilkunastu butelek i miałem małego zonka kilka butelek zmieniło swoje właściwości smakowe nie do poznania i nie było to nic ciekawego coś w rodzaju myśego posmaku w winie doszłem do wniosku że to wina korków. alkochol wyciąga smaki a korki musiały być trefne. raz sie sparzyłem i nie będę więcej próbował
a pozatym względy ekonomiczne korki są drogie w stosunku do zakrętek
widzieliśćie jak wygląda butelka 0,5 po wódce z korkiem?? mi się to nie podoba
no chyba że będziemy pakować w butelki 0,7 ale czy nam sie to opłaca - ja jak mam 3 litry naleweczki na specjalne okazje to wole zapakować ją w 0,5 będę miał 6 butelek a nie 4

zakrętki biją korki pod wzgędem wielokrotności użytkowania

jak przeglądałem ten wątek to ktoś napisał że używa korków poniewarz przez kilkanaście lat uciekło mu centymetr jakiegoś płynu a zdajecie sobie sprawe że korki używa się w winach głównie po to żeby wino miało mikro przepływ powietrza przez co nabiera walorów smakowych a na oddychaniu nalewek raczej nam nie zależy

korki tak ale do wina nalewki zakrętki lub korki z tworzywa sztucznego

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6988
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2009-09-20, 19:02

Stary temat, ale wart odświeżenia , sezon już się zaczyna :D . Jestem za korkami z korka, jeśli są fundusze i mam zamiar zostawić wypalanke na dłużej.Nie będe się rozpisywał o wyższości korka nad innymi zamknięciami by nie prowokować do zbędnych dyskusji, poprostu szkoda mi otwierać gdy butelka ma korek i kapturek termokurczliwy , do wódek które stawiam na stół używam tych syntetycznych z plastikiem jak polmos, ale do sedna , wiele się czyta o złej jakości korków w ostatnich czasach ,mogą zostawiać posmaki itd . Rozmawiałem z koleżanką która pracuje w Niemczech w winiarni , winnicy , która od kilku lat produkuje wino eko , mieli zbyt mało ziemi by być konkurencyjni, wiec taki manewr z eko, by utrzymać się na rynku. Śmieszne jest to że wino gronowe niby eko ma korek syntetyczny ,wina te pije się jako młode , ale podobno właśnie kłopoty z dostawcami dobrej jakości korków spowodowało takie zmiany. Kilka dni temu poszukałem najgorszych korków jakie mam firmy z Łodzi zalałem dwa wodą w małym słoiku , po dwuch dniach spróbowałem wody i jest taki malutki smaczek korka, po wypłukaniu naczynia i korków dziś zalałem te moczone korki winiakiem domowym , ciut winiaku by zakryło tylko korki , by stężenie posmaku było duże , jeśli będzie? ale mam nadzieje, że samo wymoczenie w wodzie wystarczy, potem wrzątek i w butelke jeśli nie to mozna moczyć w alkoholu 70% który mamy przeznaczony do ponownej destylacji tak dla pewności przed korkowaniem.

Awatar użytkownika
98%
100%
100%
Posty: 1746
Rejestracja: 2006-02-04, 14:53
Kontaktowanie:

Post autor: 98% » 2009-09-20, 20:23

Witam @magas - ale pozycja do leżakowania chyba nie jest pionowa ?? bo wysuszony korek spowoduje utratę % - no chyba że potem jest lakowanie .
Ja mam dylemat czy zapięcia "patentowe' - jak w starych piwach - pamiętacie :?: będą się dobrze sprawowały przez kilka lat - bo mam taki plan po kilka butelek odkładać na dalsze czasy starości i jak każdy z Was do mnie wpadnie "przypadkiem ' :mrgreen: .

Co prawda obawiam się o uszczelkę ta gumową pod porcelanką bo jak ma to być przechowywane w chłodnym środowisku ( piwniczka ) to czy nie sparcieje za szybko ??? .
Piwa mi trzymają gaz - ale wolę się upewnić ktoś tak przechowuje ?????.

pozdrawiam
98%

Awatar użytkownika
scyzoryk
20%
20%
Posty: 25
Rejestracja: 2006-09-04, 11:20
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Post autor: scyzoryk » 2009-09-20, 20:31

Witam
Trzymaj szyjką do dołu , tak aby gumowa uszczelka była cały czas zanurzona. Wytrzyma kilka lat.
Pozdro.

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6988
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2009-09-20, 20:56

98% pisze:Witam @magas - ale pozycja do leżakowania chyba nie jest pionowa ?? bo wysuszony korek spowoduje utratę % - no chyba że potem jest lakowanie .
98%
o lakowaniu nie myślałem tylko kapturek ale :idea: może lak będzie, zobacze. Oczywiście myśle o pozycji poziomej , choć mam wątpliwości co do tego że korek który jest niezwilżany rozsycha się i przepuszcza ,wiem , wiem , wszystkie podręczniki piszą by nawilżać bo będzie źle , ale wina w sklepach, magazynach , latami stoją i nic się nie rozsycha , grube korki przez korkownice są wprasowane w chudą szyjke, więc by przepuszczać muszą :nie_wiem jak , gdzie i w którą strone ma się rozsychać, a jeszcze dochodzi w butelce stojącej do tego efektu który jest zastosowany by zrobić nalewke na wisielca więc korek w butelce stojącej może nie być tak dokońca suchy :?:

Awatar użytkownika
kitaferia
101%
101%
Posty: 2265
Rejestracja: 2007-09-04, 15:16
Lokalizacja: EuroSojuz

Post autor: kitaferia » 2009-09-20, 21:02

Ja korkuje, korkami z BA i lakuje, do tego dla estetyki kapturek termokurczliwy na koniec.
Nic złego się nie dzieje nawet po 2-3 latach. Ostatnio też kapsluje.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6988
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2009-09-20, 21:08

,,korkami z BA " tzn ? :D

Awatar użytkownika
kitaferia
101%
101%
Posty: 2265
Rejestracja: 2007-09-04, 15:16
Lokalizacja: EuroSojuz

Post autor: kitaferia » 2009-09-20, 21:15

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6988
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2009-09-20, 21:25

Dziękuje :oops: , właśnie zlałem setkę destylatu która zakrywała dwa korki w słoiczku i :furious jest taki papierowy posmak , korki z firmy b.... z łodzi są do d.... jak i inne produkty tej firmy , zalałem raz jeszcze nowym destylatem i zostawie na dni kilka. Korki były te jasne.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości