Nalewka z czeremchy

Przepisy, porady na zaprawianie alkoholu i wyrób nalewek
pijaczek
0%
0%
Posty: 1
Rejestracja: 2015-09-21, 01:32

Post autor: pijaczek » 2015-09-21, 01:48

Przed trzema tygodniami spodobały mi się te czarne grona, szukam w literaturze i się okazało, że jadalne i nazywa się czeremcha. Przyjechało więc do domu kilka kg, a tu zamiast gorzkiego smak supersłodki, bez goryczy. Wygląd się zgadza (łącznie z pojedynczą pestką, wielkością liści, włoskami pod blaszką, kropkami na gałązkach i czerwienią ogonków w gronach) a smak - nie. Co więc ja mam ?

Szukam dalej co z tym zrobić, trafiam tu, i czytam, że owoce ze względu na zawartość pestki zalewać można tylko na kilka, do 10 dni.
Potem jeszcze na:
http://alkohole-domowe.com/nalewka/prze ... howka.html
czytam, że zalać i odstawić czeremchę można nawet na 6 tygodni.

Na delirkę chyba jeszcze nie zasługuję, ale troszkę się w tym wszystkim jednak gubię ...

wawaldek11
101%
101%
Posty: 1261
Rejestracja: 2010-04-05, 00:16
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska

Post autor: wawaldek11 » 2015-09-21, 11:15

Trzymałem owoce w alkoholu kilka miesięcy i myślę, że nic złego po spożywaniu nie stanie się. Bo ile wypijasz jednorazowo nalewki - kieliszek, dwa?
Nalew z czeremchy amerykańskiej wyszedł bardzo słodki, nawet mdły w smaku. Ma dwa lata, jest gęsty i zrzuca dużo ciemnego osadu barwiąc nawet ściany słoja.
Ogólnie dupy nie urywa. Najlepszym dowodem na to jest to, że przez ten czas niewiele go ubyło :) . Ale ze względu na przypisywane mu właściwości lecznicze wykorzystam do kupażowania z bardziej charakternymi owocami np. pigwowcem, dereniem, berberysem czy żurawiną.
Pozdrawiam,
Waldek

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5058
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2015-09-21, 11:27

My również Cię witamy pijaczko.
pijaczek pisze:Co więc ja mam ?
Nie wiem co za literaturę czytałaś, ale owoce, które masz za powodzeniem nadają się na nalewkę. Zawsze kiedy zbierałem owoce czeremchy były one słodkawe w smaku.
pijaczek pisze: Szukam dalej co z tym zrobić, trafiam tu, i czytam, że owoce ze względu na zawartość pestki zalewać można tylko na kilka, do 10 dni.
Zalewałem na cztery tygodnie i nalewka wychodziła ekstra. Jak chcesz więc migdałów trzymasz dłużej, jak mniej, krócej. Ale myślę, że max to 4-5 tygodni. Nawiasem mówiąc czeremcha, to jedna z moich ulubionych nalewek.


Swoją drogą, zdążyłaś znaleźć na forum ten topic: http://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?t=2309

Awatar użytkownika
bodzio.1974
90%
90%
Posty: 978
Rejestracja: 2008-11-07, 12:11
Lokalizacja: Czy to ważne ?

Post autor: bodzio.1974 » 2015-10-06, 23:19

Ja zrobiłem tu na forum pokazując ok 30 litów tej czeremchy i były fotki ale znikły.
Ja czeremchę zawsze zbieram do wiadra później wiertarka i mieszadło i ja rozbijam.
Następnie wyciska na worku od kol.98% i dodaje alkohol z odrobiną pestek.
Po 6-7 tygodniach zlewam znad osadu i dodaje nalewkę z aroni ale takiej już dojrzałej 1-2 lata. Dodać do 30 litrów 3 litry nalewki z aroni.
Można dodać jeszcze ćwiartkę maceratu (z wanilia-paru goździków i skórki od cytryny) tylko po to by połamać w głębi smak. To proporcja do tych 30 litrów nalewki gotowej czeremchy.
Nalew czeremchy trza zlewać jak wino przy samoczynnym klarowaniu z nad osadu bo jest jego dużo. Parę razy trza zlewać.
Nalewkę pozostawić na 3-5 lat by smaki się umęczyły i puściły farbę .
Czyli aby wydobyły to coś...

Tego maceratu wanili,goździków,skórki cytryny po prostu nie czuć w tej ilości a powstaje super smak jak wymarzone wczasy z piękną kobietą hmm tylko ciekawe gdzie :?

Na koniec pragnę jeszcze was poprosić abyście robili różne maceraty w domu.
Nie wiem czy mamy temat "przepis na macerat" ?
Te niewielkie ilości 0,5 l czy 1 litr są jak złoto w domu przy robieniu kupażu z nalewki.
Można naprawdę zrobić przepis życia i swój produkt regionu a daj Boże kiedyś w lepszych czasach biznes.

Kobiety ciągną czeremchę jak ta lala.
Polecam zrobić dla wytrawnych i wytrwałych a dla prędkich cytrynówkę moją z przepisu bo po 30 min można pić.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości