Ouzo

Przepisy, porady na zaprawianie alkoholu i wyrób nalewek
Awatar użytkownika
czornulek
101%
101%
Posty: 1065
Rejestracja: 2009-01-04, 17:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: czornulek » 2009-11-23, 10:00

magas37 pisze:Nie chce kolegi zdenerwować tylko myślałem, że kolega nigdy nie pił ouzo,
Spoko, przecież nikomu krzywda się nie dzieje :wink:

Poszukuję po greckich stronach przepisu (jakie zioła i w jakiej proporcji, jak długo maceracja itd.) ale coś mi się wydaje, że nic z tego, translate googli nie przetłumaczy wszystkiego :?

Destylacji odbywa się w specjalnych gorzelni (kotły), który jest najlepiej ftagmena miedzi. Po wymieszaniu składników, a następnie "gotowanie" mieszanki, więcej niż raz. Produkt końcowy jest zazwyczaj między 40 a 50 stopni alkoholików.
Czasami naprawdę można się pośmiać :D

Fotki z przydomowej greckiej bimbrowni, wszystko na ouzo oczywiście :D

:arrow: http://gym-n-souliou.ser.sch.gr/photoso ... uro_fr.htm
Nie potrzebuję się dobrze bawić, żeby pić alkohol.

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2009-11-23, 21:56

Kolego czornulek poszukaj tak : wpisuj wyrazy które ci dałem tłustym drukiem , w różnej kolejności z dodając zawsze uzo czyli ούζο potem dodawaj składniki jakie znasz bo jak wiemy u Greków wszystko jest tajemnicą, a w szczególności receptura uzo składniki które znamy to anyż γλυκάνισο jest jeszcze nazwa anyżu zbliżona do polskiej, ale ty szukaj tego na ciemno , koper włoski μάραθο kolendra κορίανδρο nie jestem pewien ale w skład niby jeszcze wchodzi żywica o nazwie mastyka μαστίχες przeczytaj najpierw co Polacy piszą pod nazwą mastka. Ja mogę tylko dodać że z tej żywicy robi się też taki lekki niby likier na trawienie, który jest podawany w restauracjach po objedzie i naprawdę działa , likier ma bardzo mały % . Teraz by nie było tak miło to mimo tego co znajdziesz , a znajdziesz wiele ciekawych stron , to ja uważam, że uzo produkowane jest w wielkich gorzelniach na spirytusie rektyfikowanym + syntetyki, a to co znajdziesz to legenda , historia i reklama bo nikt nic złego nie napisze o swych dobrach narodowych :mrgreen: przepraszam nie mogłem się powstrzymać :oops:

Awatar użytkownika
czornulek
101%
101%
Posty: 1065
Rejestracja: 2009-01-04, 17:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: czornulek » 2009-11-24, 11:15

magas37 pisze:przepraszam nie mogłem się powstrzymać
Wprost przeciwnie :wink: Dobrze że się nie powstrzymałeś i dziękuje ci za to :D
Zioła w tradycyjnych ręcznie wykonanych, miedzianych kotłach pozostają do godziny w alkoholu. Następnie mieszanina jest destylowana uważnie. Na pierwszej destylacji, oddzielone i wybrane jest "serce", najsmaczniejsza część destylatu, który jest destylowany po raz drugi (redestylacja) powoli z ciągłą degustacją czy wszystko jest ok :wink:


Rodzaje składników z których przyrządzane jest ouzo:

-anyż

-koper włoski

-kolendra

-lukrecja

-korzeń arcydzięgla

-lipy (chyba korzeń)

-kardamon

-mięta

-gałka muszkatołowa

-imbir

-cynamon

-goździki

-rzeżucha


Im dłużej szukam tym bardziej mi się nie chce i tracę nadzieje, że znajdę w jakich proporcjach użyć składników, pozostaje metoda prób i błędów. Może jakiś kolega wymyśli proporcje na powiedzmy 2l spirytusu? Wykonam to :D
magas37 pisze: (...) nie jestem pewien ale w skład niby jeszcze wchodzi żywica o nazwie mastyka μαστίχες (...)
Oświeciło mnie właśnie, translate googli tłumaczył z greckiego na polski jakieś słowo które
brzmiało wapno, nie napisałem tego w spisie wyżej. a wygląda to tak:

Obrazek

Mastyk naturalny produkt pochodzącym z wyspy Chios, mający duże znaczenie w rozwoju gospodarki ekonomicznej wyspy. Mastyk otrzymuje się z drzewa mastykowego i podlega licznym laboratoryjnym obróbkom przed dostarczeniem do konsumenta. Drzewa mastykowe obecnie uprawia są w 21 wioskach w południowym Chiosie.

:arrow: Oprócz właściwości leczniczych mastyk posiada także duże walory smakowe, w
związku z czym wykorzystuje się go do pieczenia biszkoptów, produkcji lodów, likierów i
ouzo. :slinka
magas37 pisze:Teraz by nie było tak miło to mimo tego co znajdziesz , a znajdziesz wiele ciekawych stron , to ja uważam, że uzo produkowane jest w wielkich gorzelniach na spirytusie rektyfikowanym + syntetyki, a to co znajdziesz to legenda , historia i reklama bo nikt nic złego nie napisze o swych dobrach narodowych
Koszty, koszty, koszty... Cięcie kosztów!!! Kryzys!!! Otrzymanie syntetycznych substancji jest tańsze niż naturalne składniki, a według producentów efekt jest ten sam (tylko według nich). Właśnie turyści wracający z powrotem do polski kupują te najtańsze butelki, bo ten kto po raz pierwszy skosztuje ten anyżowy trunek nie powie o nim złego słowa. Moja chrzestna pracuje w polsko-greckim biurze podróży, jest księgową. Często kierowcy autokarów pracujący na umowie zlecenia w zamian za jakieś rozliczenia dają jej PRAWDZIWE greckie ouzo czy raki z górnej półki, daje sobie rękę uciąć, że nie ma tam grama syntetyku. A ten smak :slinka :slinka :slinka można pić hektolitrami, ceny nie chce znać :shock: :wink:

Dzięki kolego @magas37 za pomoc. Pozdrawiam :D
Nie potrzebuję się dobrze bawić, żeby pić alkohol.

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2009-11-24, 16:15

Napisz te wapno jak się pisze , bo mastyke powinno ci raczej tłumaczyć na gumę , uszczelniacz albo coś podobnego. pozdro magas37

Awatar użytkownika
czornulek
101%
101%
Posty: 1065
Rejestracja: 2009-01-04, 17:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: czornulek » 2009-11-24, 22:17

magas37 pisze:Napisz te wapno jak się pisze , bo mastyke powinno ci raczej tłumaczyć na gumę , uszczelniacz albo coś podobnego. pozdro magas37
Widziałem też takie tłumaczenie jak guma lub uszczelniacz, ale wapno?
Produkcja rozpoczyna się mieszaninę skórki winogron lub innych lokalnych produktów z innych ziół i przypraw, jak anyż, kolendra, goździki, korzeń arcydzięgla z cynamonem i wapna.
Wapno po grecku to άσβεστος, nie wiem o co tłumaczowi może chodzić. Ja się poddaje, może znajdzie się na forum kolega który pomógł by znaleźć ten przepis?

Pozdrawiam :roll:
Nie potrzebuję się dobrze bawić, żeby pić alkohol.

Awatar użytkownika
vooyeck
50%
50%
Posty: 155
Rejestracja: 2008-08-24, 19:23
Lokalizacja: M@łpolska

Post autor: vooyeck » 2009-11-24, 23:23

Nie wiem czy to to samo ale żywicę mastyksową można kupić w sklepach dla plastyków. Np. tutaj. Sam jej kiedyś używałem :mrgreen:
pozdrawiam
Wujek

Awatar użytkownika
czornulek
101%
101%
Posty: 1065
Rejestracja: 2009-01-04, 17:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: czornulek » 2009-11-24, 23:49

Kolega obrazy malował :D Ze znalezieniem składników nie ma większego problemu, tylko proporcji w jakich te składniki użyć, w każdym razie dziękuję za link :wink: Jutro wolne, rektyfikowanko się zapowiada także spróbuje coś znaleźć w tym obszernym internecie, może tym razem się uda, a wy trzymajcie kciuki. Pozdrawiam :D
Nie potrzebuję się dobrze bawić, żeby pić alkohol.

ghianis
30%
30%
Posty: 37
Rejestracja: 2009-12-12, 16:03

Post autor: ghianis » 2009-12-13, 12:11

Ostatnio zmieniony 2009-12-13, 15:53 przez ghianis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
czornulek
101%
101%
Posty: 1065
Rejestracja: 2009-01-04, 17:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: czornulek » 2009-12-13, 12:21

@ghianis

Podałeś przepis na nalewkę anyżową a nie na ouzo :wink: Pozdrawiam.
Nie potrzebuję się dobrze bawić, żeby pić alkohol.

ghianis
30%
30%
Posty: 37
Rejestracja: 2009-12-12, 16:03

Post autor: ghianis » 2009-12-13, 13:19

czornulek pisze:@ghianis

Podałeś przepis na nalewkę anyżową a nie na ouzo :wink: Pozdrawiam.

tak naprawde to niewiesz czy tak czy nie ponieważ nieznasz sposobu robienia uzo.... :oops:

a powaznie ouzo czy tsipouro to wódka z wytłoków winogron lub innych owoców z dodatkiem anyżu ...a proporcje i sposób dodania tegoż zależy juz od wytwórcy..........kazda wies i region ma swoje przepisy jeszcz mi sie nie zdażyło pic ouzo które było by było smakowo podobne do innego....ale ale ale moze za krótko zyje...a moze za mało ouzo wypiłem...a moze po prostu niewiem.... :D

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2009-12-13, 13:43

Tsipouro to destylat gronowy , może być z wytłoków jak i z całych , a uzo niekoniecznie. Proszę spróbować czyste tsipouro bez dodatków , potem z anyżem , następnie z szafranem. Poprosiłem kolegę by nam sprawdził co jeszcze chowa się pod słowem wapno , ale widzę, że to problem dla kolegi , kolega czornulek spędził trochę czasu na googlowaniu i zatrzymało się właśnie na wapnie , ja szukałem, ale bez powodzenia.

Awatar użytkownika
czornulek
101%
101%
Posty: 1065
Rejestracja: 2009-01-04, 17:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: czornulek » 2009-12-13, 13:53

Siemka :wink:

Wapno bym po prostu wyrzucił z przepisu i nim się nie przejmował. Teraz proszę kolegów o wymyślenie przepisu a raczej proporcji na jeden litr spirytusu 95,5%

Dostępne mamy składniki:

-anyż

-koper włoski

-kolendra

-lukrecja

-korzeń arcydzięgla

-kardamon

-mięta

-gałka muszkatołowa

-imbir

-cynamon

-goździki

-mastyk

Jestem kompletnie zielony co do proporcji składników, niech ktoś coś wymyśli, będę bardzo wdzięczny :D

Pozdrawiam :D

edit:

koledze @ ghianis przypominam, że po maceracji składniki oddzielamy i "wyciskamy" co do kropli, później destylujemy wyciągając "serce" :D
Nie potrzebuję się dobrze bawić, żeby pić alkohol.

Awatar użytkownika
kitaferia
101%
101%
Posty: 2265
Rejestracja: 2007-09-04, 15:16
Lokalizacja: EuroSojuz

Post autor: kitaferia » 2009-12-13, 17:12

@czornulek

Może idź tropem przepisów na gin, tylko zioło przewodnie to anyż a reszta liczona według podanych poroporcji na gin http://www.bimber.info/forum/viewtopic. ... hlight=gin
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
czornulek
101%
101%
Posty: 1065
Rejestracja: 2009-01-04, 17:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: czornulek » 2009-12-16, 12:21

Wpisałem w tłumaczu słowo lipa z polskiego na grecki przetłumaczyło :arrow: άσβεστος , później na zad z greckiego na polski :arrow: wapno :wink:

Poszukiwanie przepisu wciąż się toczy, aczkolwiek to kropla w morzu żeby się udało. Pozdrawiam :)
Nie potrzebuję się dobrze bawić, żeby pić alkohol.

ghianis
30%
30%
Posty: 37
Rejestracja: 2009-12-12, 16:03

Post autor: ghianis » 2009-12-16, 16:14

lipa to tulia...
Ostatnio zmieniony 2009-12-17, 00:32 przez ghianis, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości