Whisky Łycha Whiskey patenty na smaki

Przepisy, porady na zaprawianie alkoholu i wyrób nalewek
Awatar użytkownika
grychtwe
10%
10%
Posty: 11
Rejestracja: 2010-10-09, 09:19

Whisky Łycha Whiskey patenty na smaki

Post autor: grychtwe » 2011-02-14, 09:17

Witam Szanowne Grono .

Szukam smaków występujących w burbonach , czyli Jacek Daniel, Jem Beam a także szkocka Ballantines. Zapewne jest wiecej ciekawych odmian tego trunku ale ja znam te.

Definicja jest prosta ? :wall

"Whiskey – napój alkoholowy powstały z destylacji zacieru zbożowego i poddawany dojrzewaniu w drewnianych (głównie dębowych) beczkach. "

Fajnie :D ale koszt przygotowanej do zalania beczki jest ciut niefajny.
Z kilku powodów szukam owych smaków w inny sposób .
Oto moje potyczki z łychą...

Najlepszy smak :slinka otrzymałem z zacieru kukurydzianego 80 % + jęczmień 20 % oraz jęczmień 50% i pszenica 50%.
Użyłem enzymów do zacierania. Efekt zaraz po kapaniu (pot stil 80 %) mało gustowny ale po 2 dniach aromaty były obiecująco zaskakujące.
Zapodałem płatki dębowe na 5-6 tyg mocno i średnio palone i 4 cm laski wanili na litr 40%. Dąb nadał trunkowi koloru słomkowego więc podkolorowałem go karmelem.
Inną flaszkę potraktowałem esencją do whisky (1 buteleczka za 8 zł na 4 l) i efekt jeszcze ciekawszy :shock: wiem ze to prosta droga ale na prawdę kombinacja smaków zbożowych i tego czegoś z butelki spowodowała ze moje grono znajomych było w szoku...tym dobrym oczywiście :mrgreen: .
Jesli chodzi o dąb to Molenloche i Orloso spowodowały dość mocne zmętnienie na dnie ale aromaty ciekawe.
Znalazłem gdzieś w sieci takie smaki występujące w whisky:
goździki, wanilia, cynamon, kokos, pomarańcza, karmel, migdał. Zna ktoś inne?

Sugestie i pytania mile widziane

Pozdrawiam
cel to łycha

jurii
90%
90%
Posty: 643
Rejestracja: 2010-04-06, 22:55
Lokalizacja: Parczew

Re: Whisky Łycha Whiskey patenty na smaki

Post autor: jurii » 2011-02-14, 10:02

grychtwe pisze:.
Znalazłem gdzieś w sieci takie smaki występujące w whisky:
goździki, wanilia, cynamon, kokos, pomarańcza, karmel, migdał.
Oczywiście to nie znaczy, że trzeba macerować trunek na wiórkach kokosowych, albo skórce pomarańczowej. Bukiet w winach też można opisywać z użyciem aromatów np. piżma, skóry, czy trawy cytrynowej, ale nikt tego przecież do wina nie dodaje.
Wszystkie aromaty w whisky pochodzą od dębu i zacieru zbożowego.

Awatar użytkownika
ZdroweNalewki
30%
30%
Posty: 40
Rejestracja: 2011-02-14, 11:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontaktowanie:

Post autor: ZdroweNalewki » 2011-02-26, 16:36

Ja używam do tego celu specjalnego szczepu drożdży Alcotec Whisky. Ich "odchody" dają fajny posmak.

Oczywiście dąb to podstawa, bez tego nie ma raczej szans na prawdziwy smak.
Drożdże najlepszym przyjacielem człowieka.

Awatar użytkownika
ZdroweNalewki
30%
30%
Posty: 40
Rejestracja: 2011-02-14, 11:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontaktowanie:

Post autor: ZdroweNalewki » 2011-03-05, 15:06

Ostatnio zakupiłem beczułkę dębową 3 litry i postanowiłem pójść maksymalnie na skróty. Po wyparzeniu beczki gorącą wodą użyłem:

1,5 litra spirytusu
1,2 litra wody
200 ml likieru Whisky Likor

Po dokładnym wymieszaniu składników mikstura poszła do beczułki. Pierwsze próbne whisky on the rocks najwcześniej za miesiąc.
Załączniki
st-whisky-likor.jpg
beczka-3-litry.jpg
Drożdże najlepszym przyjacielem człowieka.

Awatar użytkownika
slaweq77
101%
101%
Posty: 118
Rejestracja: 2010-02-21, 20:41

Post autor: slaweq77 » 2011-03-05, 22:33

Witam ,polecam płatki whisky od kolegi 98% (są to platki zrobione z beczki debowej w której leżakowała whisky) ,w listopadzie zalałem te płatki 4literkami 55% destylatem .Kolorek zrobil sie ciemnosłomkowy a smak jak najbardziej przypomina whisky i nawet lepiej smakuje niż kupiona w sklepie ,do dziś zostało kolo 2l ale platki nadal się moczą .Niedługo dodam troszke wanilli (maceruje właśnie jedną laskę ) pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości