Cytrynówka dla twardzieli

Przepisy, porady na zaprawianie alkoholu i wyrób nalewek
Awatar użytkownika
yaco26
70%
70%
Posty: 378
Rejestracja: 2008-06-04, 22:03
Lokalizacja: Z za Narwi

Cytrynówka dla twardzieli

Post autor: yaco26 » 2011-02-16, 22:32

Witam,
ma może ktoś doświadczenie z cytrynówką o mocy od 70~80%?
Potrzebuje zrobić z 5L 95%.
Przekopałem temat Bodzia ale takiej dla twardzieli nie znalazłem :lol:
Jakby ktoś podał przepis byłbym bardzo dźwięczny :)
Alkoholik to człowiek który przekroczył granice na której my wszyscy balansujemy.
Najpierw czytaj potem pytaj;)

Sláinte,
Yaco26

Awatar użytkownika
artgsm
101%
101%
Posty: 301
Rejestracja: 2007-10-26, 16:17
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: artgsm » 2011-02-17, 01:53

Tak pół żartem powiem ci że są dwa rodzaje cytrynówki:
Pierwszy taki, który ma dużo procent, szybko bije w głowę. To alkohol z sokiem cytrynowym i szczyptą soli (dzięki niej "nalewka" trochę się jonizuje) . Trzeba zwracać uwagę, żeby podczas spożycia używać tylko naturalnych składników i unikać pieczywa. Absolutnie unikać słodzików i konserwantów (katastrofalny ból głowy i otępienie).
Drugi rodzaj, dla tych, którzy lubią się delektować... To już trochę wyższa szkoła jazdy, na tym Forum dużo takich przepisów, niektóre są doskonałe, niektóre co najmniej idealne... Niższy procent, Bardziej trzeba dbać o nutę smakową, wyższe procenty znieczulają nam kubki smakowe. Wystarczy dobrać taką recepturę, jaka nam najbardziej smakuje.
To oczywiście moje prywatne zdanie i nie odzwierciedla opinii innych Forumowiczów :wink:
ENERGA - bezplatny internet w Twoim gniazdku

Awatar użytkownika
ZdroweNalewki
30%
30%
Posty: 40
Rejestracja: 2011-02-14, 11:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontaktowanie:

Post autor: ZdroweNalewki » 2011-02-17, 19:08

Ja taką zrobiłem. Miała 75%. Niestety wadą jest czas oczekiwania na efekt końcowy (jak w przypadku większości nalewek).
Skórę z cytryny ( 3 sztuki) obrać, oddzielić białe włókna i namoczyć na 3 dni w zalewie szklanka cukru na 1/2 litra. Na gorąco - wrzątek.
Potem wszystko wycisnąć i odcedzić na filtrze papierowym. Dodać do spirytusu 95% w objętości 0,5 litra, zamieszać, poruszać i odstawić na 2-3 dni w ciemne miejsce.
Potem nasłoneczniać ile wlezie.

Ja swoje nalewki trzymam przy oknie balkonowym, które jest od południowej strony. Tak jak w przypadku piwa uwalniają się wówczas związki fenolowe, które nadają charakterystyczny smak.

Po okresie leżakowania należy ponownie przefiltrować i zostawić do "uspokojenia" na tydzień.

A potem to już bajka...

zbyszek1281
101%
101%
Posty: 2012
Rejestracja: 2006-05-12, 22:49

Post autor: zbyszek1281 » 2011-02-17, 21:30

Kolego maceracja skórek z gorącą wodą to uzyskanie dużej goryczki.Cukier to chyba do maskowania :roll: Extrakcja koloru z cieniutkich żółtych wiórków skórki to max 5 godz. w 95% spirytusie. Po tym czasie odcedzamy nie wyciskając piękny klarowny żółty kolor.
Sok z połówek cytryn wyciskamy na ręcznej dżwigniowej prasie do cytrusów i filtrujemy przez gesty worek filtracyjny kolegi 98 .Sok zalewamy całą porcją spirytusu 95% przeznaczonego na nalewke.Po kilku dniach sedymentacji uzyskujemy klarowny płyn o zabarwieniu żółto zielonym, który sciągamy rurką znad osadu. Płynny osad możemy filtrowac przez filtr papierowy, lub dodać do nie klarowanej nalewki. Słodzenie klarownym podgrzanym syropem glukozowym dopełnia jakości nalewki o pięknym tansparentnym kolorze i to w krótkim czasie :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości