Wódka z winogron ????? czy zaprawiana ?????

Przepisy, porady na zaprawianie alkoholu i wyrób nalewek
77TM
10%
10%
Posty: 19
Rejestracja: 2011-01-31, 20:34

Wódka z winogron ????? czy zaprawiana ?????

Post autor: 77TM » 2011-03-10, 09:30

Mam pytanie, byłem ostatnio na weselu i piłem wódkę niby z winogron, kolor herbaciany, smak bardzo winogronowy, aż nie do wiary że nie zaprawiany, ale właściciel domu weselnego twierdził że na 100% oryginalny destylat, tylko zaprawiony cukrem dla nadania kolory.

Teraz znowu: ostatnio byłem u kolegi i piłem identyczny bimberek i co śmieszniejsze identycznie się tłumaczył, czy to faktycznie może być bimber? tak aromatyczny, czy są może jakieś sposoby na doprawienie czegoś takiego?

Ostatnio czytałem na forum, że dobierał ktoś sokiem, "FORTUNA 100%", 1:1 ze spirytusem i że jest ok, ale jak kupiłem sok fortuny, to wydaje mi się że nie będzie takiego aromatu z niego, a co ważniejsze takiego koloru.

WIĘC PROŚBA Z MOJEJ STRONY, JAK BY KTOŚ MIAŁ DOSTĘP DO STRONY, LUB SKLEPU W JAKIM MOŻNA KUPIĆ JAKĄŚ TAKĄ ZAPRAWKĘ, LUB JAK TO ZROBIĆ TO BARDZO BĘDĘ WDZIĘCZNY. (ZAPRAWA Z BIOWINU NIE WCHODZI W GRĘ ) ?
Ostatnio zmieniony 2011-03-10, 23:01 przez 77TM, łącznie zmieniany 2 razy.
ŻYCIE JEST PIĘKNE, TYLKO LUDZIE SĄ PODLI!!!

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6988
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2011-03-10, 17:51

Nie wiem co ci serwowali , ale niektóre odmiany winogron są tak aromatyczne i mocno smakowe , że się pić nie da , inne łagodne itd bla , bla , bla , ale nie piłem nigdy destylatu zbliżonego do soku z winogron, czy o smaku owoców , może z biowinu zaprawkę dodali , widziałem taką w markecie.

Awatar użytkownika
waldi
60%
60%
Posty: 204
Rejestracja: 2008-04-09, 12:43
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: waldi » 2011-03-11, 09:15

Jest jeszcze inna możliwość.Może to nie jest destylat a nalewka z winogron.Robiłem taką w tamtym roku ,teściowi na działce obrodziły winogrona aromatyczne bardzo jak dla mnie.Wyszła fajna naleweczka,którą używam w dwojaki sposób.Orginał pije się np do kawy ciasta jest dość słodki i aromatyczny,dodany jako zaprawka do wódeczki w proporcjach np 100ml na pół litra tworzy fajną wódeczkę.

jurexu
0%
0%
Posty: 1
Rejestracja: 2010-12-15, 23:27

Post autor: jurexu » 2011-03-13, 21:40

Powiem Ci, że ja tam kiedyś, za starych czasów powiedzmy, że dobre 15 lat temu to ćwiczyłem najzwyklejszy szpiryt 95% mieszany fifty fifty z sokiem winogronowym. Tak po prawdzie to nie pamiętam firmy której sok był, jednakże o ile dobrze pamiętam kupowałem to co było pod ręką tzn. supermarkiecie, choć i nie tylko. Dodać muszę, że nie zawsze to były 100 % soki, zazwyczaj były to jakieś napitki typu ,,NEKTAR'' . Trunek był super bo naprawdę mieszaliśmy go z kumplem pół na pół i piliśmy bez zapijania, zwłaszcza jak wyciągnęło się trunek z zamrażarki, w której był kilka godzin. A na pewno miał ponad 46 proc. Na drugi dzień beż żadnych problemów: ni w głowie nie w d...pie. Polecam.
Jeżeli Ci Twoi znajomi mówią , że to ich wyrób to znaczy to że to ichnia wódka deptana i przemieszana z winnym gronem . Albo ogólnie dostępny szpiryt wymieszany z sokiem. No chyba, że jakieś esencje smakowe, bo wiadomo winogron tylko jesienią krótko jest dostępny. Reasumując: esnecje smakowe są dość drogie i najogólniej dostępne są w internecie no i wedle mnie to bardzo chemiczny specyfik. No bo jak uzyskać 50ml esencji z winogronów? ... A kto do tego ma jeszcze głowę jak do spotkania zostało 2 dni. Po prostu Kupujesz najlepszy soczek winogronowy i masz... tzn pijesz...

Pozdro
J.U.rguś z Paprykarni
J.U.rguś

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości