Lipówka

Przepisy, porady na zaprawianie alkoholu i wyrób nalewek
bnp

Post autor: bnp » 2011-09-12, 09:03

Jeżeli w nalewie masz miód nieszumowany to wstawienie słoja czy butelki w gorącą wodę wyklaruje wódkę w kilka/kilkanaście godzin
Kiedyś opisywałem metodę klarowania nalewek miodem

Awatar użytkownika
kowal-80
50%
50%
Posty: 194
Rejestracja: 2007-10-15, 22:42

Post autor: kowal-80 » 2011-09-12, 21:31

Witam
Do nalewy nie dodawałem jeszcze miodu. Miałem zamiar to zrobić dopiero po wyklarowaniu. Co to jest miód nieszumowany? Jak odkręcam słoik z miodem to nic nie szumi :mrgreen:

pluton
80%
80%
Posty: 452
Rejestracja: 2009-05-22, 15:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pluton » 2011-09-16, 22:10

kowal-80 pisze:Witam
Do nalewy nie dodawałem jeszcze miodu. Miałem zamiar to zrobić dopiero po wyklarowaniu. Co to jest miód nieszumowany? Jak odkręcam słoik z miodem to nic nie szumi :mrgreen:
Nalewki dosładzane/słodzone miodem bardzo trudno klarować. Często jest tak, że nigdy nie będą klarowne, co niekoniecznie jest wadą. Dosładzanie szumowanym miodem ma mały sens: nie wpłynie na klarowność, a stracisz lecznicze właściwości miodu. Lepiej dosłódź syropem z cukru.

pozdrawiam
pluton
Błogosławieni ci, którzy nie umieją odpowiedzieć na moje pytanie,
a mimo to milczą.

bnp

Post autor: bnp » 2011-09-17, 08:31

@pluton

Nalewki dosładzane/słodzone miodem bardzo łatwo klarować. Często jest tak, że zawsze będą klarowne, co niekoniecznie jest wadą.

:mrgreen:

jak się nie potrafi czytać ze zrozumieniem to takie dyrdymały się wypisuje

to że Ty i inni nie potrafią klarować nalewki miodowej to nie znaczy że się nie da.

Słyszał kolega o koagulacji i okluzji ?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości