Nalewy i destylaty korzenno ziołowe

Przepisy, porady na zaprawianie alkoholu i wyrób nalewek
Awatar użytkownika
zwyczajny
101%
101%
Posty: 778
Rejestracja: 2011-04-05, 07:59

Nalewy i destylaty korzenno ziołowe

Post autor: zwyczajny » 2011-10-05, 20:28

Na zachętę Les Journées Particulières - Dni Otwarte Polmosu Żyrardów
Jako lokalny patriota:)

No i zmotywowany do znalezienia materiału przez trawe żubrową:)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przyp. TECHNOLOGIA WÓDEK - CIEŚLAK LASIK
Udostępnić nie mogę, bo to tylko skan rozdziału o korzeniach..
O wodzie jest w temacie o wodzie..
Ostatnio zmieniony 2011-10-06, 09:25 przez zwyczajny, łącznie zmieniany 2 razy.
XXX

cemik1

Post autor: cemik1 » 2011-10-06, 09:13

No to może podasz źródło, albo jescze lepiej je udostępnisz?
Wracając do trawy żubrowej (turówka wonna). Próbowałem wszystkich trzech metod. Najlepsze rezultaty daje dygestia. Używałem do tego myjki ultradźwiękowej. Ultradźwięki przyspieszają wymywanie ale przede wszystkim w myjce jest regulacja temperatury i nie musiałem bawić się w żadne termostaty. Druga w kolejności jest maceracja na zimno. W obydwu przypadkach alkohol był 50%. Natomiast zupełnym nieporozumieniem była próba wedestylowania resztek alkoholu i aromatów z odciekniętej trawy (z powodzeniem stosowana przeze mnie do owoców ponalewkowych). Otrzymałem ostry destylat o trawiastym posmaku. Być może zgodnie z przytoczonym wyżej opisem powinienem bardziej skupić się na oddzieleniu destylowanych frakcji.

Awatar użytkownika
zwyczajny
101%
101%
Posty: 778
Rejestracja: 2011-04-05, 07:59

Post autor: zwyczajny » 2011-10-06, 09:30

Dla trawy metoda destylacji może być raczej mało efektywna a tymbardziej pożądana biorąc pod uwagę efekt końcowy, metodę spirytusową stosuje się wg.mnie bardziej dla anyżu, badianu czy suszonych skórek cytrusowych.
Dla samej turówki chyba najodpowiedniejszym jest wyekstrahowanie za pomocą dygestii tak jak zauważyłeś..
XXX

Awatar użytkownika
TeddyBeers
70%
70%
Posty: 326
Rejestracja: 2010-11-10, 10:25
Lokalizacja: UK

Post autor: TeddyBeers » 2011-10-06, 10:18

Dygestie przetestowalem wczoraj i faktycznie dziala.

Trawa wrzucona do wodki po 3 dniach minimalnie zabarwila ja, a zapachu I smaku ciagle malo.

Trawa pocieta na 1cm kawalki, zalana 65% alkoholem, podgrzana do okolo 50% puscila kolor, zapach I smak doslownie blyskawicznie.
Po paru nasto minutach pozieleniala, tak jakby ciagle rosla.

Co prawda bylo jej stezenie kilkadziesiat razy wieksze, no ale sam fakt, ze puscila soki tak szybko.
Aabratek, V=50l, ø76mm, H=150cm, sprężynki by karp55, P=4.1kW, 4m karbowanej DN16

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości