Nasze wyroby-prezenty

Przepisy, porady na zaprawianie alkoholu i wyrób nalewek
Awatar użytkownika
waldi
60%
60%
Posty: 204
Rejestracja: 2008-04-09, 12:43
Lokalizacja: Dolnośląskie

Nasze wyroby-prezenty

Post autor: waldi » 2011-12-25, 18:54

Pomyślałem sobie,że każdy z nas robi swoim bliskim prezenty w postaci naszych wyrobów,czy to z okazji imienin lub na okazję świąt.Ja tak robię zawsze do prezentu dorzucam nasz wyrób np.dla kobiet likier lub nalewka dla całej reszty.W tym roku były to wyroby spirytusowe(spirytus pozyskany z zacieru mąki żytniej) z dodatkiem zaprawki do alkoholu WHISKY NR 1 VINLAND .Dziś w pierwszy dzień Świąt posłuchałem recenzji na temat trunków podarowanych,byłem niezmiernie zadowolony,moi bliscy a są wśród nich smakosze trunków nie chcieli wierzyć,że to nie jest kupny produkt ,o nalewkach nie wspomnę są zawsze mile widziane na stole wśród alkoholi i wybierane jako pierwsze do spożycia.Ale w/w WHISKY NR 1 VINLAND zrobiła w te święta furorę pobiła wszystkie alkohole :lol: . To jest temat aby podzielić się z forumowymi kolegami jakie trunki są w waszym regionie spożywane,co wy dajecie swoim bliskim na prezenty i co smakuje najbardziej z waszych wyrobów.

Awatar użytkownika
w2k2
40%
40%
Posty: 78
Rejestracja: 2009-12-17, 15:26
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: w2k2 » 2011-12-26, 21:35

W święta moja rodzina czeka na nalewkę wiśniową, ale też domagają się po kieliszeczku nalewki bożonarodzeniowej.

Awatar użytkownika
pietras
20%
20%
Posty: 26
Rejestracja: 2010-11-23, 21:01
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: pietras » 2011-12-26, 23:17

Nie słuchałem mamusi gdy mówiła, żebym się nie zadawał z "pijakami" więc w moim środowisku najbardziej cennym prezentem jest zwykły spirytus

Moja obecna norweska ojczyzna to nie jest dobry kraj dla ludzi chcących od czasu do czasu posmakować mocniejsze alkohole, ba znam nawet przypadki medialne gdy spirytus był na równi traktowany z narkotykiem

pols34
40%
40%
Posty: 81
Rejestracja: 2009-02-24, 14:27
Lokalizacja: południe

Post autor: pols34 » 2011-12-29, 11:18

Witam jesli mowa o prezentach to ja kobiety obdarowuje nalewkami lub cytrynówką wg przepisu kol. Bodzia, natomiast meskie gronoto juz destylacik ostatnio podarowałem taka ładnie zalakowaną 0,7 o mocy 50 % z własna etykietą:) jabłkówkę z okazji 50 rocznicy ślubu.Prezent wręczał mój ojciec ponoć bardzo sie spodobał zobaczymy co powiedza jak wypiją :D

Awatar użytkownika
waldi
60%
60%
Posty: 204
Rejestracja: 2008-04-09, 12:43
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: waldi » 2011-12-30, 19:39

Uważam,że prezenty tego typu to znaczy wykonane odręcznie przez siebie są najbardziej efektowne,własna etykieta butelka ładnie ozdobiona zalakowana no i SERCE czyli to co w środku.Dzisiaj większość moich znajomych idzie na łatwiznę zasłaniając się brakiem czasu dostaje się kasę" kup coś sobie",lub jakiś drobiazg ze sklepu.Poniekąd mają rację bo dziś żyje się szybko i na wszystko czasu brak.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości