Czym zabarwić bimber

Przepisy, porady na zaprawianie alkoholu i wyrób nalewek
bnp

Post autor: bnp » 2012-07-23, 16:24

Ty kolego nie rozumiesz istoty. Bukiet whisky czy brandy dają surowce oraz beczka/dąb.
Z czystego spirytusu z dębem otrzymasz nalewkę/ wódkę dębową a nie dany rodzaj alkoholu. Z wypowiedzi wnioskuję że masz prosty aparat więc dąb jak najbardziej poprawi walory smakowe nierektyfikowanego destylatu, to fakt ale nazywanie tego whisky jest wielkim nieporozumieniem
Uwędziłem karkówkę, niezła szynka mi wyszła :wink:

Paluch
101%
101%
Posty: 722
Rejestracja: 2006-06-10, 21:54
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Paluch » 2012-07-23, 20:03

Takie zaprawianie daje prawie whiskacza.
A propos: byłem wczoraj na giełdzie elektronicznej i widziałem taki oto obrazek:
Stał sobie duży, kineskopowy telewizor, taki mniej więcej trzydziestokilogramowy klonkier.
Na kineskopie cena 120 zł i komentarz: "prawie LCD"...

pozdrawiam

DulfLingren
50%
50%
Posty: 106
Rejestracja: 2009-12-20, 14:08
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: DulfLingren » 2012-07-24, 13:12

No fakt,sorka to powiem inaczej:po dodaniu upalonych szczapek dębowych-wyszło coś co ma posmak whyskacza...
Pozatym dodam,że destylat nie musi być w beczce aby być szlachetnym trunkiem-dojrzewanie whisky czy brandy-ostatnimi czasy nawet producenci markowi przeprowadzają w zbiornikach(domyślam się ,że stal nierdzewna )z dodatkiem czipsów przypiekanych,ponoć taniej i szybciej wychodzi zamierżony efekt...
Jest większy kontakt alkoholu z dębem.
Kiedyś zwiedzałem jeden z polskich polmosów,smakowałem ich Winiak na francuskim destylacie z winogron,kadź była dość zuzyta,już nie oddawała posmaków(kilkaset tysięcy litrów)to ciekawe jak oni uzyskiwali kolorek ..?
Dodam jako ciekawostkę ,że z piwnic z tych kadzi pompowali na produkcję alkohol wężami strażackimi-a na rozlewni nie pracował żaden mężczyzna...
"..wypijesz jedno ,drugie piwo -pojdziesz trochę krzywo...a po gorzale wcale..."

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6988
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2012-07-24, 19:04

Dawno na forum nikt nie pisał takich herezji jakie ty kolego wypisujesz, nie chce mi się pisać, ale odpuść sobie, bo kupiec Spiros w grobie się przewraca.

pablo290181
0%
0%
Posty: 1
Rejestracja: 2012-08-30, 20:24

Post autor: pablo290181 » 2012-09-01, 13:26

ja dodaje zaprawkę do alkoholi smak wiśniówka a zabarwiam sokiem malinowym. miły zapach i w piciu tez łagodne.polecam :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości