Grappa

Przepisy, porady na zaprawianie alkoholu i wyrób nalewek
Awatar użytkownika
Legion
-#Admin
-#Admin
Posty: 1870
Rejestracja: 2009-01-24, 11:03

Post autor: Legion » 2010-11-24, 10:28

Osobiście żadnych niepożądanych absmaków nie zauważyłem.

Może to już kiedyś pisałem ale wina te pochodziły ze zlikwidowanej hurtowni alkoholi i były jeszcze naklejki z ceną na kartonach - 50zł czyli nie mało.
Ktoś kupił tą hurtownię od syndyka, banderole były już przeterminowane więc nici ze sprzedaży tych i innych win. Ponoć było tego kilka palet. Znajomi załatwili coś ponad 100L i poszło dwukrotnie na tradycyjnym pot-stilu.
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

krzysztoflas
10%
10%
Posty: 10
Rejestracja: 2014-10-19, 14:10

Post autor: krzysztoflas » 2014-10-22, 22:34

Witam.
Jestem w trakcie robienia wina z zielonych winogron 40kg. Pracuje już 3 dzień. Planuje w 5 dniu owoce wycisnąć w prasie, sok przelać do gąsiora a z owoców zrobić grappę ale nie wiem jak. PROSZĘ o jakiś przepis w miarę szczegółowy.
_________________
krzysiek czecho

Miły
80%
80%
Posty: 471
Rejestracja: 2007-09-26, 20:35
Lokalizacja: Południe

Post autor: Miły » 2014-10-23, 14:34

A jak wyciśniesz wszystko w prasie to sądzisz, że wystarczy Ci tych wytłoków do zrobienia grappy? Jeżeli z jabłek prasa z 1 kg wyciska 750 gram soku to z winogron na pewno jeszcze więcej więc zostanie Ci pewnie z 5-7 kg dość suchych wytłoków. Nie wiem czy warto się bawić.

tomhas
20%
20%
Posty: 28
Rejestracja: 2011-10-30, 02:32

Post autor: tomhas » 2014-11-01, 14:44

Oczywiście że warto, wytłoki zalej wodą, dodaj drożdże i cukier. Szkoda wyrzucać, skoro można jeszcze coś z nich wycisnąć.

Fenol
101%
101%
Posty: 230
Rejestracja: 2006-02-03, 16:43

Post autor: Fenol » 2014-11-02, 10:48

Na grappę potrzebujemy wytłoki przed fermentacją.
Najlepiej jednej odmiany, pożądane muskaty.
Fermentacja w masie, liście i szypułki wskazane.
By była sensowna wydajność, w naszych warunkach trzeba dosładzać, ale bez przesady bo wyjdzie cukrówka, jak dla mnie max 10%.
Destylacja prosta.
Grzanie parą lub płaszczowe, nastaw ma konsystencję półpłynną.
Roboty kupa, efekt niezły, ale wydajność mała.

P.S.
Na końcu tego filmu http://www.youtube.com/watch?v=c15CUsw1EFY
widać patent włochów na uniknięcie przypalania nastawu podczas destylacji.

tomhas
20%
20%
Posty: 28
Rejestracja: 2011-10-30, 02:32

Post autor: tomhas » 2014-11-02, 11:19

Fenol pisze:Na grappę potrzebujemy wytłoki przed fermentacją.
Mylisz się.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Grappa
Grappa - włoski napój alkoholowy, destylat przefermentowanych wytłoków i pestek winogron - odpadów z procesu produkcji wina

Fenol
101%
101%
Posty: 230
Rejestracja: 2006-02-03, 16:43

Post autor: Fenol » 2014-11-02, 11:45

tomhas pisze:
Fenol pisze:Na grappę potrzebujemy wytłoki przed fermentacją.
Mylisz się.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Grappa
Grappa - włoski napój alkoholowy, destylat przefermentowanych wytłoków i pestek winogron - odpadów z procesu produkcji wina
Z całym szacunkiem, ale wikipeda, to raczej źródło (nie)wiedzy.
Zachęcam do poczytania technologię winifikacji.
Tłoczenie winogron (zwłaszcza na wina białe) odbywa się (najczęściej) bez fazy fermentacji w miazdze, czyli tłoczone są winogrona od razu po zbiorze.
Otrzymane w ten sposób wytłoki nie są sfermentowane.
Fermentacja w nich zachodzi dopiero później, często na hałdach lub otwartych beczkach.
W takich warunkach nie występuję wypłukiwanie cukrów, alkoholu i substancji aromatycznych do moszczu, czyli destylatu jest więcej i jest on bardziej aromatyczny.
Celem odzyskania cennych procentów ludy południowe wpadły na pomysł destylacji tej brei i stąd mamy grappę i podobne destylaty.
Ostatnio zmieniony 2014-11-02, 12:48 przez Fenol, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5058
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2014-11-02, 12:01

Fenol pisze:Z całym szacunkiem, ale wikipeda, to raczej źródło (nie)wiedzy....
Nie pierwszy rzuci kamieniem, kto nigdy nie korzystał z tego źródła niewiedzy... 8)
Fenol pisze:...Fermentacja w nich zachodzi dopiero później,
Z całym szacunkiem, ale gdzie tu Wiki mówi nieprawdę? Destylat jest z przefermentowanych wytłoków - jest, wytłoki są odpadem przy produkcji wina - są. Jeśli mimo to uważasz, że opis Grappy jest to dość ścisły, to zamiast dezawuować Wiki, możesz go jak najbardziej wyedytować. Zyska na tym zarówno potencjalny użytkownik jak i sama Wikipedia.

Awatar użytkownika
Legion
-#Admin
-#Admin
Posty: 1870
Rejestracja: 2009-01-24, 11:03

Post autor: Legion » 2014-11-02, 12:08

Tutaj niedawno poruszyłem temat grappy.
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

Fenol
101%
101%
Posty: 230
Rejestracja: 2006-02-03, 16:43

Post autor: Fenol » 2014-11-02, 12:19

Citizen Kane pisze:
Fenol pisze:Z całym szacunkiem, ale wikipeda, to raczej źródło (nie)wiedzy....
Nie pierwszy rzuci kamieniem, kto nigdy nie korzystał z tego źródła niewiedzy... 8)
Sam też często zaglądam do wiki, ale informacje tam zawarte traktuję z dużą rezerwą i raczej jako hasła do dalszych poszukiwań, a nie prawdę objawioną.
Citizen Kane pisze:
Fenol pisze:...Fermentacja w nich zachodzi dopiero później,
Z całym szacunkiem, ale gdzie tu Wiki mówi nieprawdę? Destylat jest z przefermentowanych
wytłoków - jest, wytłoki są odpadem przy produkcji wina ...
Nie tyle nieprawdę, co operuje uproszczeniem, mogącym wprowadzić w błąd, co w tym konkretnym wypadku ma miejsce.
Co innego otrzymamy po destylacji wymacerowanych i wyługowanych wytłoków fermentujących przez 5 dni w moszczu (vide post krzysztoflas http://www.bimber.info/forum/viewtopic. ... 005#133005), a co innego z tych samych wytłoków oddzielonych od razu po tłoczeniu i fermentowanych osobno.
W obu przypadkach wytłoki przeszły proces fermentacji, ale produkt końcowy na pewno nie będzie taki sam.

tomhas
20%
20%
Posty: 28
Rejestracja: 2011-10-30, 02:32

Post autor: tomhas » 2014-11-02, 13:47

Fenol pisze: Z całym szacunkiem, ale wikipeda, to raczej źródło (nie)wiedzy.
Skoro Wikipedia Cię nie przekonuje to może autorytet Zygmunta
http://alkohole-domowe.com/forum/grappa ... t4720.html
...nastawiamy sobie wino- bierzemy kiść "kulecek", gnieciemy w łapie do wiadra, zapodajemy wodę i cukier i czekamy. Staramy się usunąć tylko zgniłe winogronka i liście, łodyżki i gałązki spokojnie mogą sobie pływać.

Po tygodniu odlewamy "rzadkie", a gęste...

...no i tu zaczyna się produkcja grappy, a kończy produkcja wina. Wino zostawiamy na kilka tygodni, a nasze wytłoczynki dobrze odciskamy np. na durszlaku.

Awatar użytkownika
Legion
-#Admin
-#Admin
Posty: 1870
Rejestracja: 2009-01-24, 11:03

Post autor: Legion » 2014-11-02, 14:12

tomhas pisze:...może autorytet Zygmunta
http://alkohole-domowe.com/forum/grappa ... t4720.html...
Mam nadzieję, że postępowanie tego "autorytetu" ewoluowało bo to co tam pisze to bzdury nad bzdurami.
Wodniki jakieś robi a nie wina i grappy
Zygmunt pisze: Co nam będzie potrzebne?

- Winogrona (albo wino, z którego jeszcze nie oddzieliliśmy miazgi owocowej)
- Cukier
- Drożdże

Co robimy? Proste, nastawiamy sobie wino- bierzemy kiść "kulecek", gnieciemy w łapie do wiadra, zapodajemy wodę i cukier i czekamy. Staramy się usunąć tylko zgniłe winogronka i liście, łodyżki i ałązki spokojnie mogą sobie pływać.

Po tygodniu odlewamy "rzadkie", a gęste...

...no i tu zaczyna się produkcja grappy, a kończy produkcja wina. Wino zostawiamy na kilka tygodni, a nasze wytłoczynki dobrze odciskamy np. na durszlaku.

Do gęstego dodajemy znowu cukier i drożdże.

Możemy dodać trochę wody. Ja na 4l (objętościowo) wytłoczyn sypałem 0,5kg cukru i jakiś litr wody....
Och ręce opadają.
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

Fenol
101%
101%
Posty: 230
Rejestracja: 2006-02-03, 16:43

Post autor: Fenol » 2014-11-02, 15:18

tomhas pisze: Skoro Wikipedia Cię nie przekonuje to może autorytet Zygmunta
http://alkohole-domowe.com/forum/grappa ... t4720.html
Zgniłem, jak mawia mój wnuczek.

Awatar użytkownika
zbynek
101%
101%
Posty: 2005
Rejestracja: 2007-07-26, 19:37

Post autor: zbynek » 2014-11-02, 16:23

tomhas pisze:.................Mylisz się.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Grappa
Grappa - włoski napój alkoholowy, destylat przefermentowanych wytłoków i pestek winogron - odpadów z procesu produkcji wina
Trudno by było zrobić grappę bez procesu fermentacji. :wink: I tu Wiki, bynajmniej, się nie myli. Ale podzielam tu opinię Fenola. Wytłoki z odciśniętej miazgi, już po fermentacji, to bardzo marny materiał na grappę. Najlepiej je przeznaczyć na kompost.
Najgorsza decyzja, to brak decyzji.
- zbynek, pozdrawiam

Awatar użytkownika
starowar
101%
101%
Posty: 262
Rejestracja: 2011-04-11, 11:38
Lokalizacja: Halinów
Kontaktowanie:

Post autor: starowar » 2014-11-02, 16:44

zbynek pisze: Wytłoki z odciśniętej miazgi, już po fermentacji, to bardzo marny materiał na grappę. Najlepiej je przeznaczyć na kompost.
Właśnie z tego robi się grappę

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: artos41 i 27 gości