Arbuz z wódeczką

Przepisy, porady na zaprawianie alkoholu i wyrób nalewek
Awatar użytkownika
Mr.R
50%
50%
Posty: 111
Rejestracja: 2012-09-19, 21:51
Lokalizacja: Centrum

Arbuz z wódeczką

Post autor: Mr.R » 2014-08-04, 09:50

Ostatnio na weekendowego grilla robiłem arbuza z wódką.
Prezentowany arbuz około 4kg. Strasznie trudno jest go napełnić wódeczką. Mi się udało w niego wcisnąć około 400ml wódki. Po nasączeniu arbuz został zawinięty folią spożywczą i powędrował do lodówki na dzień. W lodówce warto arbuza położyć na jakimś talerzyku bo trochę wódeczki i soków z niego wyleci.

Generalnie arbuz smakuje fajnie. Kawałki bardziej nasączone smakują jak drink owocowy.

Dodatkowo z tego grilla śmieszna sytuacja bo przyniosłem w kanisterku podpałkę na grilla z przedgonów. Jak powiedziałem z czego ta rozpałka jest to parę osób zechciało spróbować. Jeden powiedział że ten alkohol lepiej smakował niż bimber z wiejskiego stołu z jego ostatniego wesela na którym był.
Załączniki
Arbuz.jpg
Arbuz.jpg (81.3 KiB) Przejrzano 1438 razy

amatornalewek

Re: Arbuz z wódeczką

Post autor: amatornalewek » 2014-11-27, 16:22

Inny przepis: mocno zimnego arbuza przeciąć na pół wg dłuższej osi, wybrać łyżką pestki, zalać dołek żołądkową gorzką też zimną, wręczyć gościom łyżki od zupy. Niech jedzą.

Witam Koleżanki i Kolegów ! To mój pierwszy post. Doświadczeń z nalewkami mam dużo, ale jeszcze więcej planuję się tu nauczyć. Podoba mi się tu !
Ostatnio zmieniony 2014-11-27, 18:58 przez amatornalewek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości